Shrap-Drakers Fishing Forum
Oporówka
#1
W moich dwoch Twinkach przy obecnych temperaturach w okolicy 3-6st.C przpuszczaja oporówki.Troche mnje to wkur..nie powiem bo jeden serwisowany w kwietniu tego roku, drugi zakupiony z zeszlym sezonie.
Grzebac nie będę bo niemam za bardzo daru do tych spraw, popsuć juz mi sie udało, wiec nie ryzykuje.Czy powodem moze byc kiepski, źle dobrany smar??
Odpowiedz
#2
Oporowek nie smaruje sie tylko powleka oliwka teflonowa
A to ze przepuszczaja to moze byc urok nasmarowanie
Odpowiedz
#3
To, ze sie oporowki nie smaruje to wiem.Testowalem na Zuberze haha.Moze i tak choć serwisant laikiem nie jest.
Kolejny wydatek tak czy siakBezradny
Odpowiedz
#4
Mariusz, to jest złośliwość rzeczy martwych. Nie przeskoczysz pewnych sprawLuzik Niektóre modele tak mają. Temperatura bliska 0 stopni i zaczynają się dziać cuda. Na szczęście łożysko nie przepuszcza za każdym razem jak np. w przypadku obfitego nasmarowaniaMuza
Odpowiedz
#5
Generalnie bardziej chodzi o lepkość olejków jakie używają i tu może byc problem
Odpowiedz
#6
Jak rozkręcałem brata TP 3000 JDM DH 98', czyli takiego jak posiada Mariusz, nie zauważyłem, żeby Japończycy dali do łożyska oporowego oliwkę czy smarOczko

Myślę, że sytuacja ta może być związana, ze zmianą objętości wałeczków w niskiej temperaturze. Na zużycie samego łożyska bym nie stawiałNie

Odpowiedz
#7
Dokladnie ten sam mlynek.Mam do "dziadka" sentyment wiec nawet nezeli nie przejdzie mu "popuszczanie" na oporowce zostawie w kolekcji.
Jak moze ktos pomoc to prosze o info.
Odpowiedz
#8
Tak jak Ci mówiłem, na bank miałeś naoliwioną oporówkę.
U mnie miałem to samo. Smarowałem ją w lecie i było wsio ok. Temp. spadła i się to zaczęło.
Moczonko w ekstrakcyjnej i po kłopocie.
Rozebrałem młynek i tuleja, która osadzona jest na osi i współpracuje z oprówką miała cienką warstewkę oliwki.
Odnośnie oddziaływania temp. na własności metali, to chyba nie przy takiej różnicy, bo jakby tak było, to mój młynek na lód już dawno by padł. Oporówka nie przepuszcza nic a nic, a wiem, że jej nie smarowałem.
W Daiwie smarowałem i wiem czemu tak się dzieje.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#9
Tymon, sprawa jesf o tyle dziwna, ze w TPH jak sie juz rozgrzal problem znikł.W drugim Twinku nadal przeskakuje.Mam juz namiar na kolege ktory chce pomoc w tej sprawie wiec za jakis czas wszystko sie wyjasni.W owym Twinku 98 dh takie rzeczy dzialy sie jak bylo -15st. wiec cos napewno jest nie halo.Mozliwe tez , ze TPH zmieni wlasciciela, a w jego miejsce wskoczy cos mlodszego/nowszego.Zeby nie byloDokuczacz
Odnosnie dostania sie oliwki to bardzo mozliwe, ale skoro byl smarowany w pierwszej polowie roku to serwisant powinien wziąć na klatę taki feler.Niestety bylo odwracanie "kota ogonem".Wyslalem tam po raz pierwszy i ostatni
Odpowiedz
#10
...............
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.