Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaki multik na początek????
#1
Witam kolegów. Szukam sprawdzonego modelu multiplikatora ,do przynęt typu Slider 7 ,Slider 10. Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 500zł. Z góry dzękuje za każdą pomoc i propozycje. Kwadr
Odpowiedz
#2
Do 500 zł masz Citicę albo Abu Revo S. Cała reszta moim zdaniem jest daleko w tyle. Teraz łowię Citicą 201G6 i do sliderów w tym przedziale jest bardzo w porządku, wyrzuca powiedzmy od 10-12 gram w górę (najmocniej łowię na fatso 10 i nie ma z tym problemów). Pewnie jak skuje lodem będę sprzedawał ją, żeby kupić coś, co pozwoli mi operować lżejszymi wabikami (Revo MGX, Shimano Core) także mogę Ci sprzedać moją za te powiedzmy 300-350 zł.

Odpowiedz
#3
co prawda w multikach nie siedzę ale znajomy ma citice i nie jest zadowolony. wg mnie mało uniwersalny multik gdyż z lżejszymi przynętami sobie nie radzi. znajomy kombinował z podkładkami na koniec chyba wszystkie z niego wyjął Haha a i tak nie jest za dobrze. Natomiast dużo dobrego słyszałem o multikach abu.
Odpowiedz
#4
Z tym się nie zgodzę.

Dobre noty zbierały pierwsze dwie generacje Revo. Ta trzecia jest już przekombinowana i znacznie częściej zawodzi. Fakt, że z lekkimi wabikami radzi sobie lepiej, aczkolwiek ciężko byłoby go spasować z tonącym Sliderem 10. Jeżeli multik ma być pod przynęty od 10-15 gram (slider 7 F- 19 g, 7 S- 21 g) to bez zająknięcia wolałbym Citicę. Najlżej rzucałem nim gumą 7 g + 10 cm smukłej gumy przy plecionce 0,14 Penn International Braid.

Za oceanem bardzo chwalą nową Citicę. Dużo gorsze noty zbiera nowe Curado, które w przyszłym roku ukaże się w Shimano w okrojonej ilości pozycji.

Jeśli idzie o porównywanie Abu Revo (S, SX, STX, cokolwiek) do Shimano w opcji 201 to jak porównywać Luviasa Daiwy do Penna Battle'a 4000 :-)

Odpowiedz
#5
(14-11-2013, 10:04)czermin napisał(a): Z tym się nie zgodzę.

przecież mówiłem że się nie znam Usmiech


Odpowiedz
#6
(14-11-2013, 08:57)sajdol napisał(a): co prawda w multikach nie siedzę ale znajomy ma citice i nie jest zadowolony. wg mnie mało uniwersalny multik gdyż z lżejszymi przynętami sobie nie radzi. znajomy kombinował z podkładkami na koniec chyba wszystkie z niego wyjął Haha a i tak nie jest za dobrze. Natomiast dużo dobrego słyszałem o multikach abu.

i jeden i drugi poradzi sobie z lekkimi przynętami jeśli wymienisz łożyska szpuli na ceramiczne co najmniej ABEC 5 lub jeszcze lepiej ABEC 7 z ewentualnym "odchudzeniem" szpuli, bo usuwanie jakichkolwiek podkładek nic nie da. Jednak taki zabieg wymaga już od użytkownika pewnego doświadczenia w posługiwaniu się multikiem, ponieważ przy braku wprawy w rzutach i nieco cięższych przynętach bardzo łatwo o "brody", a wówczas na samą pletkę wydasz więcej nisz na kołowrotek Haha

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z multikiem to raczej nie nastawiałbym się na lekkie przynęty od początku. Z czasem każdy multik tej klasy możesz sobie tuningować do lekkich przynęt w powyższy sposób. Ja wybrałbym Revo STX ale wątpię czy znajdziesz nowy "sklepowy" w tej cenie...
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki kołowrotek do lekkiego spiningu vanitum 17 28.502 05-04-2013, 10:43
Ostatni post: Krzysztof
  Smarowanie kołowrotka - czym, jaki smar, olej etc. morouk 18 37.318 14-11-2012, 19:41
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.