Shrap-Drakers Fishing Forum
Który Mikros?
#1
Planuję zakup UL pod okonka i zainteresowały mnie Microsy. W katalogu Kongera znalazłem 3 rodzaje tych spinningów. World Champion, Equos, i WRX. World Championa miałem w łapach i troszkę zraził mnie gruby blank. O Equosie poczytałem co nieco i dowiedziałem się że ma dużo chudszy blank. Natomiast o serii WRX nie ma nigdzie ani słowa ( to nowość na ten rok). I tu do Was pytanko - czy ktoś miał okazję pomacać ten kijek? Czy to nowy blank, czy seria WRX zbudowana jest na blanku World Championa albo Equosa i dodana została tylko dwudzielna rękojeść?
Odpowiedz
#2
W Twoim dylemacie, którę wersję wybrać - nie pomogęHahaBezradny

Ale mogę utwierdzić Cię w przekonaniu, że Mikros to fajna wędkaUsmiech:
Kiedyś pokusiłem się o kilka słów w tym temacie i zdania wciąż nie zmieniam...

http://www.team-rapa.pl/recenzja/konger-champion-mikros-215/
Odpowiedz
#3
(04-11-2013, 08:54)Paweł napisał(a): W Twoim dylemacie, którę wersję wybrać - nie pomogęHahaBezradny

Ale mogę utwierdzić Cię w przekonaniu, że Mikros to fajna wędkaUsmiech:
Kiedyś pokusiłem się o kilka słów w tym temacie i zdania wciąż nie zmieniam...

http://www.team-rapa.pl/recenzja/konger-champion-mikros-215/

Czytałem, czytałem... Dzięki @Paweł ale ten model czyli WCH Micros miałem w dłoniach i cały efekt popsuł blank "grubości kciuka". Kijek fajny, ale nie dziwie się że laikom leciał w góręOczko jak popatrzyli na blank.
Miałem nadzieję że ten WRX jest przerobionym Equosem czyli cienki blank i nowy feregrip.
Odpowiedz
#4
@Lysy ja od dwóch sezonów mam Kongera WCh Mikrosa i nie narzekam. Ale jeśli mógłbyś sprecyzować na jakie przynęty chcesz łowić gumy, wobki, wachadła czy obrotówki to mógłbym więcej powiedzieć.
Odpowiedz
#5
Poszukuję kijka do połowu na microjigi, muchy na BT, oraz oczywiście twistrerki na główkach od 0,5 do 3g.
Czytałem trochę w tym temacie i wahałem się między Microsem, Elvisem i Savage Gear Parabellum 0-5g.
Najchętniej nabyłbym kijek o cw 0-3,5g ale takiego seryjnego nie znalazłem. A na kijka z pracowni typu Mosquito czy Kocia Łapka nie szarpnę się, bo szkoda mi kasy na spierka którego użyję kilkanaście razy w roku.
Odpowiedz
#6
Ja takie przynęty obsługuje Quantum Pro Tour Twist 2,25 c.w. 1-5g. Kij kupiłem za jakieś grosze. Wykonanie może nie idelane ale do delikatnego łwoenia super. Wg mnie ma słabsza wklejkę jak jest opisana bo główka 4g +2’’ twister to już trochę za dużo. Do tego żyłeczka 0,10 lub 0,12 i wzdręgi, okonie itp. nie maja szans.
Kiedyś łowiłem z kolega- ja na quantum, on na jakąś wklejkę dragona do 7g czy 10g. te same gumki, te same haki. Ja żyłak 0,10 on 0,12. U mnie dosłownie co rzut siedział okoń – wpinały się same – jak zassał to siedział i już nie spadł. U niego 5 x mniej ryb.
A nie wiemc zy kiedys dla kongera Mikrosów nie robił Kawales w Lublinie.

Ostatnio kolega zakupił Konger Paladin Coliber Jig 215 c.w. 1-5g.
W najbliższy weekend bede miał kilka godizn na testy - sprawdze co to warte. W necie i wsród zawodników ma bardzo poztywne opinie. Aż sam ejstem ciekaw co to. Może warto by go tez sprawdzić?
Odpowiedz
#7
Myślałem nad Koliber Paladin-em. Ale cena pod 700zł podchodzi już pod wędki z pracowni i szkoda mi kasy.
Ale bardzo chętnie poczytam opinie na temat tego kijka. Może jednak się skuszę jak będzie jakaś promocja,....

Spiner Quantum raczej już nie do dostania, chyba że używka.
Odpowiedz
#8
@Lysy do przynęt na które chcesz łowić mikros będzie idealny. Kiedy ja zastanawiałem się nad wyborem takiego mikro kijka miałem dylemat pomiędzy właśnie nim a Elvisem (również ze stajni Kongera) Mikros to straszna kluska i o ile jestem z niego bardzo zadowolony to patrząc z perspektywy czasu wybrał bym Elvisa bo mikrusek nawet przy 1,5cm woblerkach znacznie się ugina ( a teraz łowię głównie na woblerki) co mi osobiście przeszkadza Smutny Ale jeśli ktoś lubi łowić na mikro jigi czy paproszki to pod takie przynęty jest to super kijek i mogę go stanowczo polecić Usmiech
Odpowiedz
#9
Ale którego Mikrosa polecasz? Tego "grubego" czy Equosa, WRX-a?
Odpowiedz
#10
Kup Elvisa i po problemie, posiadam tego krótszego i chwale sobie, ma blank grubości ołówka.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  RECENZJA TEAM-RAPA KONGER CHAMPION MIKROS 215 rapa 5 10.691 28-02-2011, 15:49
Ostatni post: Kryskon


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.