Shrap-Drakers Fishing Forum
Tiuning obrotówek
#1
Witam,
Kolejny temat z cyklu hand-made...
Ostatnio ganiając za jazikami sięgnąłem po zapomniane i dawno nieużywane pudełeczko z obrotówkami "0" i "00". No i przypomniałem sobie dlaczego dawno ich nie używałem, a mianowicie przy bardzo wolnym prowadzeniu blaszki prawie nie pracują. Prowadziłem pod prąd, więc spodziewałem się, szaleńczego kręcenia paletką, a tu klops. Rękodzieła kręciły super a osławione Meppsy ledwo ledwo, nie wspominając już o Wirkach...
Chciałem zapyta szanownych kolegów, czy istnieje jakiś sposób na poprawienie fabrycznych blaszek?
Pozdrawiam,
Kuba
Odpowiedz
#2
Rozłożyć na części, przepolerować każde współpracujące ze sobą elementy, złożyć z powrotem. Jeśli strzemiączko jest zrobione ze złożonej blaszki - wymienić na strzemiączko ze zgiętego pręcika. Jeśli użyto drutu ocynkowanego wymienić na dental jeśli był dental, wymienić na cieńszy. Jeśli skrzydełko jest malowane lub grube, wymienić na cieńsze. Listki typu comet wymienić na aglia.
Odpowiedz
#3
(10-10-2013, 21:59)okonhel napisał(a): Rozłożyć na części, przepolerować każde współpracujące ze sobą elementy, złożyć z powrotem. Jeśli strzemiączko jest zrobione ze złożonej blaszki - wymienić na strzemiączko ze zgiętego pręcika. Jeśli użyto drutu ocynkowanego wymienić na dental jeśli był dental, wymienić na cieńszy. Jeśli skrzydełko jest malowane lub grube, wymienić na cieńsze. Listki typu comet wymienić na aglia.

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednym słowem kupne obrotówki traktuję jako dawcę organów i robię sobie własne na komponentach?
Pozdrawiam,
kuba
Odpowiedz
#4
Z tych samych powodów co pisał kolega qbanerra nie łowię na blaszki 0 i 00. Jakiej by nie były firmy nijak nie chciały mi pracować przy wolnym prowadzeniu Bezradny
Widok odpływającej ryby - bezcenny
Odpowiedz
#5
@przem,

spróbuj użyć cieńszej linki, ewentualnie innego węzła/łącznika/agrafki. Te elementy mają istotne znaczenie.

U mnie Aglie 00,0 i 1 to podstawa i nigdy nie miałem problemów z tym, żeby pracowały. No chyba, że były źle wykonane Usmiech


Pozdrawiam, W
Odpowiedz
#6
(11-10-2013, 18:04)wojtek_b napisał(a): @przem,

spróbuj użyć cieńszej linki, ewentualnie innego węzła/łącznika/agrafki. Te elementy mają istotne znaczenie.

U mnie Aglie 00,0 i 1 to podstawa i nigdy nie miałem problemów z tym, żeby pracowały. No chyba, że były źle wykonane Usmiech


Pozdrawiam, W

Przepraszam, że się wtrącę, ale agrafka z krętlikiem no 22 i żyłka 14 to chyba nie za grubo? One pracują, ale jak poluję na jazie i klenie to chcę je postawi w nurcie ewentualnie bardzo wolno ściąga i wtedy nie rabotajet, niestety Smutny
Odpowiedz
#7
Agrafka agrafce nie jest równa. Osobiście polecam używanie skuwek Spinwala z krętlikiem (2,5kg lub 5kg). Przy lince 0,14mm powinna się kręcić jak wściekła z prądem, pod prąd i w prądzie Usmiech


Mam na myśli błystki Meppsa, Rublexa Panther Martina i kilka innych Oczko


Pozdrawiam, W
Odpowiedz
#8
(11-10-2013, 18:23)wojtek_b napisał(a): Agrafka agrafce nie jest równa. Osobiście polecam używanie skuwek Spinwala z krętlikiem (2,5kg lub 5kg). Przy lince 0,14mm powinna się kręcić jak wściekła z prądem, pod prąd i w prądzie Usmiech


Mam na myśli błystki Meppsa, Rublexa Panther Martina i kilka innych Oczko


Pozdrawiam, W

Ja używam dragonopodobnych, maleńkich agrafek z mikro kretlikami i jak pisałem powyżej effzety spoko, ale meppsy już lipa nie wspominając o wirkach. Mam trochę tego złomu, idzie zima, jak zamrozi rzeczki i za jaziem nie da się gania, to będę tiuningował Usmiech
Odpowiedz
#9
W cenie Meppsów czy innych zagranicznych można kupić obrotówki rodzimych wytwórców, np Pawła Kasperowicza.
Odpowiedz
#10
(11-10-2013, 19:07)okonhel napisał(a): W cenie Meppsów czy innych zagranicznych można kupić obrotówki rodzimych wytwórców, np Pawła Kasperowicza.

Dlatego coraz mniej w moich pudełkach seryjnych producentów i zaczynam się brać za wyrób własnych przynęt, bo seryjne, mimo, że ładne nie do końca pracują tak jakbym chciał...
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.