Shrap-Drakers Fishing Forum
Jak poprawnie zrobić wobler
Koledzy ale po co iść w koszty i zamawiać na allegro ( płacić za pisak i jeszcze za przesyłkę) skoro można przejść do jakiegoś sklepu papierniczego, dla plastyków czy coś w tym stylu i poprosić o tuszowy cienkopis kreślarski Oczko A co do malowania oczek to tak jak napisał gtsphinx druga strona wiertła Haha

@sajdol pamiętaj że taki podpis nie spływa pod wpływem lakieru ale bardzo łatwo go rozetrzeć palcem nawet po kilku godzinach.
Odpowiedz
(29-11-2013, 23:07)aigle96 napisał(a): Koledzy ale po co iść w koszty i zamawiać na allegro ( płacić za pisak i jeszcze za przesyłkę) skoro można przejść do jakiegoś sklepu papierniczego, dla plastyków czy coś w tym stylu i poprosić o tuszowy cienkopis kreślarski Oczko A co do malowania oczek to tak jak napisał gtsphinx druga strona wiertła Haha

No właśnie miałem jeden taki, który się rozmazywał i pozostałem przy uni pinie. Niestety rozglądałem się po takich sklepach w mojej okolicy i nie było nigdzie. Dobre sklepy są w centrum dla plastyków i tam pewnie bym dostał, ale tyle samo mnie podróż wyniesie, co zamówienie z alle drogo Oczko
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
Ja używam cienkopisów Rystor ale fakt prawie codziennie przechodzę obok takiego sklepu wiec dla mnie wychodzi taniej, a u cb faktycznie na jedno wyjdzie.
Odpowiedz
Zgęstniał mi hartzlack, na powierzcni zrobił się kożuch, którego wywaliłem.
Rozcieńczyć go czymś? czy będzie miało to wpływ ta twardość lakieru?
a może zostawić tak jak jest, może wtedy po zanurzaniu będą grubsze warstwy na wobkach i nie będzie trzeba nakładać ich tyle co w przypadku rzadkiego?
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Odpowiedz
Ponoć taki jest urok używania Domalux'ów. Trzeba przelewać do słoików i po użyciu dokładnie wycierać wieczko. W puszce łapie powietrze i zaczyna się utwardzać.
Odpowiedz
Miałem to samo z domaluxem. Poszedł do wywalenia.Teraz po kupieniu opakowania rozlewam w małe,wąskie i wysokie słoiczki. Jednego używam a reszta stoi szczelnie zamknięta w zimnym pomieszczeniu.Niektórzy trzymają je w zamrażarce ponoć przedłuża to okres użytkowania. Na woblery lepiej jest położyć kilka warstw rzadkiego lakieru niż jedną gęstego ponieważ może to źle wpłynąć na pracę woblera.
Odpowiedz
Widziałem na necie że jest specjalny rozcieńczalnik do farby typu Hartzlack, ale co to warte nie wiem. Postaram dowiedzieć się więcej ,sprawdzić co to daje i wtedy skrobnę więcej Oczko
Odpowiedz
Z tym mrożeniem to też coś czytałem. Ja przelewam jak koledzy do słoiczków z dobrym wieczkiem. Używam jednego, aż się nie skończy, zawsze trzymam w pionie i delikatnie w pionie przenoszę, żeby go nie wzburzać. Po pierwszym otwarciu a po każdym użyciu, uszczelniam słoiczek folią. Trzymam w temperaturze pokojowej w ciemnej szafie, w kartonie, opatulone szmatami.
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
Mam pytanie do strugaczy.Jak wyważyć wobler aby miał minimalną pracę boczną a bardzo wyraźnie lusterkował. Ewentualnie może ktoś by takiego zrobił.Klasyczny kształt,długość 5-6cm,głębokość pracy 08-1m,
Odpowiedz
dzięki Panowie za porady.
@prezes masz tu link do artykułu, który wcześniej wrzucił @michaln w innym wątku.
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/746
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki to wobler? domin 8 11.071 11-12-2012, 22:08
Ostatni post: chojny83
Wink wobler bez kotwiczek marcist 5 8.841 10-08-2012, 19:22
Ostatni post: majo
  Wobler boleń i nie tylko patryk93 5 9.411 31-05-2012, 16:20
Ostatni post: moczykij
  Wobler LED maselinho 25 26.999 07-04-2012, 15:55
Ostatni post: hunter
  Wobler Sandacz patryk93 20 30.812 06-01-2012, 22:45
Ostatni post: adam-z82
  Jak zabezpieczyć stery w woblerach wojtek_b 10 16.266 06-07-2011, 20:40
Ostatni post: Krystek
  najdroższy wobler mrsid 7 12.367 15-04-2011, 22:22
Ostatni post: Krzysztof
  RECENZJA TEAM-RAPA Wobler Gloog Hektor bysior 2 9.163 22-11-2010, 08:27
Ostatni post: Bizonik
  Jak zrobic jiga ??? OloPe 6 11.818 15-05-2009, 19:17
Ostatni post: Borsuck


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.