Shrap-Drakers Fishing Forum
dłubanina woblerkowa
#1
Od jakiegoś czasu przymierzam się do skrobania wobków. Pierwsze dwa już zrobiłem. Teraz przyszedł czas na następne.

Wczorajsze korpusy, informuję iż nigdy w ręku nie miałem smużaka w łapkach i na niczym się nie wzorowałem.

Tu proszę o info czy jak robicie życzki to je dociążacie? Wyskrobałem je z lipy wymiary to ok 2-3cm.



   
   
   
Odpowiedz
#2
pierwszy raz od sierpnia znalazłem czas na dłubanie.

drewienka dostały obciążenie i wycięcia na stery. Teraz suszą się z podkładem pod malowanie.
seria eksperymentalna i kształtem i obciążeniem.

Jeden z nich to łamaniec od kolegi Krystka.

P.S. Trochę za duże mi uchwyty do nich wyszły...

   

   

   

   

   

   

   
Odpowiedz
#3
Jest elegancko Okok Gdzieniegdzie oczka są za głęboko wprowadzone, więc kolejnym razem niech bardziej wystają. Jak pójdzie podkład, farby i lakiery, to oczko się jeszcze zmniejszy. Koniecznie opisz pracę tego z obciążeniem przed sterem. Ciekaw jestem co wyjdzie. Okok I działaj dalej. Niech dział lurebuildingu na SD się rozrasta Oczko
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#4
dzięki, a czym może skutkować zbyt głębokie wklejenie oczka?
też jestem ciekawy co niego wyjdzie Boisie jak go skończę to wrzucę jakiś filmik.

No i działam Haha
Odpowiedz
#5
Glownie tym, ze bedzie ciezko zapiac wobka na agrafke Pfftt
Fajne robactwo dlubiesz Usmiech
Odpowiedz
#6
Oczka sa wkręcają czy stelaż? Chociaż przy takich małych chyba nie ma znaczenia kwestia wytrzymałości na wyrwanie bo to i tak głownie na cienkiej żyłce bedzie podane
Odpowiedz
#7
No właśnie chodzi o ułatwienie późniejszego zapinania woba za agrafkę czy nawet zbrojenie w kotwiczkę. Istotne to jest zwłaszcza przy większych woblerach, gdzie zwyczajowo powinno się dawać więcej warstw lakieru.
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#8
@cnk dzięki, oczka są duże więc problemu nie będzie.

@Peter oczka są wkręcane Krystkowym sposobem na nitkę i podklejane superglue.
Odpowiedz
#9
Fajne wobki wyjdą z tych korpusów, ciekawi mnie ten sposób wklejania wkrętów na nitkę, mógłbyś mnie oświecić o co w tym chodzi?
Odpowiedz
#10
1. najpierw kręcisz oczka do woblerów najlepiej na wiertarce/wkrętarce (wychodzą równe).
tak jak tu -> skręcanie oczek
2. dobierasz grubość wiertła do grubości oczka (tej skręconej strony)
3. wiercisz otwór w korpusie
4. owijasz oczko (część która będzie w korpusie) nitką
5. nakładasz na nitkę klej (najlepiej szybkoschnący) i wkręcasz w korpus

cała sztuka (żeby nie było podpatrzone od kolegi Krystka).
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.