Shrap-Drakers Fishing Forum
Łódka na winie.
#21
(23-08-2013, 13:29)okonhel napisał(a): Akurat ja o deskach klozetowych nie pisałem. I nie chciałbym być "oblatywaczem" w tym eksperymencie.
Pozdrawiam.

Nie pisałeś, a ja nie odoszę się tylko do Twoich wypowiedzi. Chodzi mi o cały wątek.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
Panowie wstrzymajcie się ze złośliwościami do skończenia łódki a to trochę potrwa,
Odpowiedz
#23
Widzę że faktycznie się zawziąłeś żeby coś udowodnić. W tej cenie zrobiłbyś fajną łódkę tej wielkości.
Powodzenia.
Odpowiedz
#24
Widzę kolego okonhel, że nieuważnie czytasz moje wypowiedzi,
Odpowiedz
#25
(24-08-2013, 15:25)banita napisał(a): Widzę kolego okonhel, że nieuważnie czytasz moje wypowiedzi,
uważasz że za 3000 zł uda się zrobić małego houseboat,a
o długości około 5,5 m, szerokości ponad 2 m z burtami o wysokości
1,2 m z kabiną 8 m2 i wysokości 1,9 m w środku.

Łódkę da się zrobić, houseboata nie - braknie materiału. Widocznie przegapiłem fragment w którym pisałeś o kabinie. Tym bardziej że kabinę też trzeba zagospodarować - koszty wzrosną.

Odpowiedz
#26
Na razie wszystkich kosztów staram się nie liczyć,
Odpowiedz
#27
Pisząc wtedy o kosztach myślałem że z tego będzie po prostu łódź wędkarska. Jak już z tego robisz coś z kabiną to koszty zależą już nie tylko od materiału ale od wyobraźni twórcy - co chce tam mieć. Sama buda, jakiś pulpit, sterociągi, manetka, jakiś akumulator i system zasilania, oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz - to na początek. Później jakieś koje, jakaś szafka czy półki, składany stolik, może kuchenka - kolejne koszty. Temat elektroniki to temat rzeka - zależy na co kogo stać. Może być zwykłe echo z GPS, może być ploter z echem a jak zaszalejesz to i "kombajn" 3 w jednym: Plotter, echo i radar - tu dopiero zaczynają się koszty. Kolejna sprawa - na jakim akwenie ma ten m/y pływać - środki ratunkowe, pomoce nawigacyjne itp. Nie pomyślałem o ważnej rzeczy - silnik to też duża rozpiętość cen - jak to mówią przy małych silnikach konie razy tysiąc, później przelicznik mniejszy wraz z wzrostem mocy. Jakiś bak do niego, może zbiornik na wodę. Koszty spadną w zależności od tego co z w/w rzeczy posiadasz.
Pewnie coś pominąłem jeszcze ale te najistotniejsze rzeczy chyba wypisałem. Więcej nie piszę bo włos się na głowie jeży jakie koszty może ten jacht osiągnąć.
Odpowiedz
#28
(24-08-2013, 19:25)okonhel napisał(a): Pisząc wtedy o kosztach myślałem że z tego będzie po prostu łódź wędkarska. Jak już z tego robisz coś z kabiną to koszty zależą już nie tylko od materiału ale od wyobraźni twórcy - co chce tam mieć. Sama buda, jakiś pulpit, sterociągi, manetka, jakiś akumulator i system zasilania, oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz - to na początek. Później jakieś koje, jakaś szafka czy półki, składany stolik, może kuchenka - kolejne koszty. Temat elektroniki to temat rzeka - zależy na co kogo stać. Może być zwykłe echo z GPS, może być ploter z echem a jak zaszalejesz to i "kombajn" 3 w jednym: Plotter, echo i radar - tu dopiero zaczynają się koszty. Kolejna sprawa - na jakim akwenie ma ten m/y pływać - środki ratunkowe, pomoce nawigacyjne itp. Nie pomyślałem o ważnej rzeczy - silnik to też duża rozpiętość cen - jak to mówią przy małych silnikach konie razy tysiąc, później przelicznik mniejszy wraz z wzrostem mocy. Jakiś bak do niego, może zbiornik na wodę. Koszty spadną w zależności od tego co z w/w rzeczy posiadasz.
Pewnie coś pominąłem jeszcze ale te najistotniejsze rzeczy chyba wypisałem. Więcej nie piszę bo włos się na głowie jeży jakie koszty może ten jacht osiągnąć.
Najważniejsza jest pasja.... a łódź można zawsze zwodować w bezpiecznym akwenie ... i testować... Pozdrawiam sąsiada zza miedzy i gratuluje zapału...
Odpowiedz
#29
Łódka wędkarska, takie było założenie,
Odpowiedz
#30
Cierpliwie czeka, kiedy znowu znajdę czas.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łódka wędkarska. Remont. banita 1 5.908 18-04-2016, 17:49
Ostatni post: banita
  Zrób to sam. Łódka wędkarska. Nowy projekt. banita 56 43.468 13-12-2015, 15:40
Ostatni post: banita
  łódka wędkarska jakuza 5 6.242 30-09-2015, 07:00
Ostatni post: banita
  Łódka pychówka rapa10 7 10.276 24-07-2014, 08:51
Ostatni post: szkuner1956
  Moja przyczepka, moja łódka. banita 10 13.305 13-09-2013, 20:26
Ostatni post: banita
  Łódka pychówka-laminat icewin 27 38.510 06-12-2012, 20:32
Ostatni post: seint
  Łódka zimą czyli co zrobić żeby na wiosne nie było niespodzianek Bizonik 5 14.682 04-04-2011, 15:51
Ostatni post: Bizonik


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.