Shrap-Drakers Fishing Forum
Kilka pytań o rejestrację łódki
#1
Muszę na szybko zarejestrować ponton, co by przed weekendem miał już wymalowane numery i żebym się nie przejechał na łowieniu z niezarejestrowanego Haha Orientuje się ktoś czy trzeba to zrobić w starostwie tam gdzie jestem zameldowany czy mogę w innym mieście?

I słuchajcie czy tą rejestracje wydają od ręki czy jakoś to trwa? Koszt z tego co mi kolega mówił to około 30 zł?

Sorry, że może banalne pytania, ale z racji pracy nie bardzo mam czas wertować net czy dzwonić po urzędach a w weekend naprawdę chcę z niego połowić CwaniakCwaniakCwaniak
Odpowiedz
#2
Jak chcesz mieć pewność dzwonienia nie unikniesz, zadzwoń do wydziału ochrony środowiska na plac Starynkiewicza i zapytaj czy jest możliwa rejstracja w innym starostwie niż jesteś zameldowany, ale pewnie każą Ci dzwonić tam gdzie chcesz rejstrować bo każdy wydział działa inaczej.

Ja w tym roku rejstrowałem na placu Starynkiewicza (Wawa) trwa to około 15 minut, wpisujesz w prosty formularza dane pontonu/łodzi i zaraz masz dowód , sprawdź tylko do której jest czynna kasa, pamiętam że jest czynna krócej niż okienko w którym wydawany jest dowód. (można też zrobić przelew), kasa w budynku na przeciwko.
Odpowiedz
#3
Ja rejestrowałem ponton ostatnio zajeło to 20 min. poszełem do Starostwa Powiatowego (mieszkam w Ciechanowie) zapytałem pana z ochrony gdzie zarejestrować ponton żeby powędkować on mnie wysłał tam gdzie wyrabiałem Kartę Wędkarską a tam pani pokierowała mnie do pokoju konkretnego tam pani wzieła na chwilkę dowód osobisty i odesłała do kasy żeby zapłacić 17 zł. wróciłem z potwierdzeniem wpłaty kasa po drugiej stronie korytarza) i pani dała mi "dowód rejestracyjny" odręcznie wypełniony. Dwa podpisy na jakiejś liście i po temacie.
Potrzebne Ci dane to:
Dowód Osobisty
Wymiary Pontonu dł x szer.
Jako że jest to numer rejestracyny to rejestrujesz we właściwym dla twojego miejsca zameldowania tak jak samochod i na ogół w tym samym miejscu ale Polska to Polska Usmiech więc wszystko może być gdzie indziej.
To tyle Usmiech pozdrawiam
Odpowiedz
#4
W Pułtusku cała operacja trwa 15 minut odliczając czas dojazdów (bo płacisz w innym miejscu niż rejestrujesz) ...... I tak jak Wiśnia pisze potrzebne Ci są te dane. Do weekendu zdążysz Haha
Odpowiedz
#5
Dzięki, już mi się rozjaśniło Usmiech Dzwoniłem tam gdzie chciałem rejestrować - Legionowo. Dowiedziałem się, że mogę rejestrować zgodnie z adresem zamieszkania, a nie zameldowania. Chciałem w Legionowie, bo choć mieszkam na ostatniej warszawskiej ulicy, to do starostwa w Legionowie mam bardziej po drodze i nie chciało mi się bujać na ten plac Starynkiewicza. Ściemniać z adresem nie zamierzam, bo nie mam takiej natury więc zostaje mi podjechać do właściwego starostwa na Starynkiewicza Nerwus
Odpowiedz
#6
(09-07-2013, 06:43)anguiler napisał(a): Muszę na szybko zarejestrować ponton, co by przed weekendem miał już wymalowane numery i żebym się nie przejechał na łowieniu z niezarejestrowanego Haha Orientuje się ktoś czy trzeba to zrobić w starostwie tam gdzie jestem zameldowany czy mogę w innym mieście?

I słuchajcie czy tą rejestracje wydają od ręki czy jakoś to trwa? Koszt z tego co mi kolega mówił to około 30 zł?

Sorry, że może banalne pytania, ale z racji pracy nie bardzo mam czas wertować net czy dzwonić po urzędach a w weekend naprawdę chcę z niego połowić CwaniakCwaniakCwaniak

Po co malować numery lepiej nakleić gotowe, wycięte z elastycznej foli. Ja kupiłem takie przez allegro u jgsd (link do gościa allegro). Można też było je kupić bezpośrednio w JG Studio-Druk ale na allegro mieli taniej (podobno tam były w promocji)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szperacz do łódki bysior 12 7.956 17-04-2019, 15:52
Ostatni post: Peter
  Naprawa łódki z laminatu Robson 35 50.774 18-08-2016, 15:59
Ostatni post: janek kos
  materiały do renowacji łódki tom413 4 5.222 16-06-2015, 17:14
Ostatni post: Peter
  Oświetlenie łódki bysior 25 22.030 15-04-2015, 06:58
Ostatni post: bysior
  Zarejestrowanie łódki Grzechu 10 16.755 25-09-2013, 21:46
Ostatni post: Peter
  Jak wybrać ponton i silnik- kilka praktycznych rad krzysiex 2 6.352 03-10-2011, 17:15
Ostatni post: garbus
  poprawa stabilności łódki colednik 20 26.592 06-09-2010, 19:47
Ostatni post: colednik
  Ubezpieczenie łódki mario 6 9.713 29-03-2009, 16:11
Ostatni post: Bondarenki


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.