Shrap-Drakers Fishing Forum
most w Nieporęcie problem
#11
(09-07-2013, 08:49)Bizonik napisał(a): W prawie wodnym jest zapis a zakazie cumowania w pobliży mostu, a każda osoba na łódce podlega temu przepisowi, Bysiorek wraz z Tomem wiedzą coś na ten temat Usmiech

Potwierdzam :-) Mandat był. Cumować nie wolno ale łowić wolno. Z tego co pamiętam to Kaczy wtedy swojego sandacza właśnie w okolicach mostu złowił.

Odpowiedz
#12
(09-07-2013, 08:49)Bizonik napisał(a): W prawie wodnym jest zapis a zakazie cumowania w pobliży mostu, a każda osoba na łódce podlega temu przepisowi, Bysiorek wraz z Tomem wiedzą coś na ten temat Usmiech

Usmiech Gadania w Zegrzu nie było.....dobrze że piwo szybko schowałem Pfftt raz dwa i mandat Haha

@Marcin - nie wolno kotwiczyć na szlaku wodnym, nie wolno kotwiczyć 50 metrów od mostu. Piotrek potwierdził (PSR).

Więc pod filjiary nie stawajta Paluszkiem Haha
Odpowiedz
#13
A teraz uwaga co do posiadaczy kamizelek asekuracyjnych i kombinezonów niestety nie zwalniają one z posiadania kapoków ratunkowych jako wyposażenia łódki. Niestety w ustawie wyraźnie jest napisane ze maja być kapoki i policja po ostatnim wypadku dostała prykaz o kontrole sprzętu pływającego i sypia za to mandaty 100 zł za brak 1 szt kapoka.
Odpowiedz
#14
Jeszcze trochę i miejsca zabraknie dla mnie na mojej łódce Dobani kapoki, Gaśnice, itp, itd,
do czego to zmierza Mysli
ach chyba mam gorszy dzień Pfftt
Odpowiedz
#15
(09-07-2013, 09:56)marcist napisał(a): ach chyba mam gorszy dzień Pfftt
To chyba przez te dwa kleniory Figielek

Odpowiedz
#16
jest alternatywa w postaci kapoków pneumatycznych malutkie i spokojnie zmieszczą się do większej kieszeni
Odpowiedz
#17
Oczywiście, że pod mostem można i łowić i kotwiczyć. Jednak z pewnymi zastrzeżeniami
1- nie wolno kotwiczyć w szlaku wodnym ( Kanał królewski jest szlakiem żeglownym na całej szerokości)
2- nie wolno kotwiczyć gdy tak mówią znaki ( most w Zegrzu - znaki pozostały po budowie i nawet policja nie ma pojęcia czemu one tam służą , ale skoro są to czemu nie zarobić?)
Most nie jest budowlą hydrotechniczną . dla przykładu most w Wierzbicy - czymś różni się od innych? - oczywiście, że tak - oznakowaniem, więc tam można kotwiczyć i łowić do bólu Hejka
Odpowiedz
#18
(09-07-2013, 09:29)tom76 napisał(a): Potwierdzam :-) Mandat był. Cumować nie wolno ale łowić wolno. Z tego co pamiętam to Kaczy wtedy swojego sandacza właśnie w okolicach mostu złowił.

Dobrze pamiętasz Usmiech))
Walnął w trollu. Zrobiliśmy nawrót za mostem po stronie WKS'u(ze względu na tłok) i jak płynęliśmy między filarami walnął w wobka(czyli musiał stać jakieś 20-30m przed mostem). Ech... piękne to byłoUsmiech
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#19
(09-07-2013, 09:34)bysior napisał(a): @Marcin - nie wolno kotwiczyć na szlaku wodnym, nie wolno kotwiczyć 50 metrów od mostu. Piotrek potwierdził (PSR).

Więc pod filjiary nie stawajta Paluszkiem Haha

Piotrek się nie zna, jest tak jak napisał Artur, niewolno ale tylko na szlaku (noc dochodzi też ale to inne przepisy) i pod pozostałymi filarami możemy rozstawiać namioty że o kotwiczeniu łodzi wspominać nie będę - nie chcę się tu zagłębiać ale kiedyś o to mało się ze strażnikami nie pogryzłem (Ciechanowiaki) i dotąd się wykłócałem że aż gdzieś dzwonili, dzwonili w końcu odpłynęli bez do widzenia Dokuczacz.
Odpowiedz
#20
Tylko u nas jest takie wspaniałe prawo, że proste zagadnienie wzbudza tyle dyskusji i niejasnych sytuacji podczas kontroli. To już norma, że zawsze coś się znajdzie za co można przywalić mandat.
Odpowiedz
Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.