Shrap-Drakers Fishing Forum
[K] Shimano Beast Master 50-100g 275cm pierwszej serii
#1
jak w temacie tel 606800574
Odpowiedz
#2
Widać że ktoś się szykuje na sumy. Jakbyś miał dwie oferty z jednej może skorzystam Haha
Odpowiedz
#3
Gdzie tam sumy.Poprostu ciężki,sandaczowy opad na Narwi i tyle.
Ta seria to historyczna sprawa.Jeżeli ktoś posiada,napewno łatwo nie oddaOczko
Odpowiedz
#4
te z nowej też nie są gorsze, szybsze i sztywniejsze i też sporo blanku mają... mimo że do pierwszej serii mam sentyment to dziś bym takiego kija nie kupił (z tej serii byłem kiedyś posiadaczem "30" "40", miałem też do 100 gram tyle że multiskład). Mam obecnie wersję II czyli model AX - jeden z bardziej uniwersalnych spinningów 240cm 20-50 gram... i nie bardzo rozumiem te poszukiwania kija z tej serii do 100-150 gram... po co?

w dodatku Ty szukasz na łódkę... 270 nie jest potrzebne, obejrzyj model "Oka" 240 cm do 150 gram, który zresztą waży tyle co moja "50"
Odpowiedz
#5
(25-06-2013, 15:07)Krzysztof napisał(a): ...
w dodatku Ty szukasz na łódkę... 270 nie jest potrzebne, obejrzyj model "Oka" 240 cm do 150 gram, który zresztą waży tyle co moja "50"

Dokładnie tak jak Krzysztof pisze, bierz nową serię w krótszym odcinku. Ja w zeszłym tygodniu kupiłem 2,1 XHP. Jeszcze z wiadomych względów nie przetestowałem, ale wrażenia na sucho są bardzo pozytywne.
Kij wydaje się bardzo delikatny, ale to tylko pozory.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#6
Kijka Kaczego mam w domu. Powiem tak sandacze z opadu obskoczy . Jerki obskoczy. Jeśli ten śmieszny kijeczek obskoczy sumy to będzie bajka. To jest delikatny kijeczek o absurdalnej jak na gabaryty mocy.
Odpowiedz
#7
A na j.pl jest obecnie wystawiona poprzednia wersja(BX 2,1 do 120g z "normalnym" uchwytem kołowrotka) tego kija w naprawdę dobrej cenie.
Gdybym nie miał, to bym brał bez chwili wahaniaUsmiech
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#8
(25-06-2013, 15:07)Krzysztof napisał(a): (...)
w dodatku Ty szukasz na łódkę... 270 nie jest potrzebne, obejrzyj model "Oka" 240 cm do 150 gram, który zresztą waży tyle co moja "50"

Dokładnie - wpadnij do stoczni to pomachasz i zobaczysz, jeszcze folia z korka nie zdjęta Usmiech
Odpowiedz
#9
(25-06-2013, 21:00)harp napisał(a): Kijka Kaczego mam w domu. Powiem tak sandacze z opadu obskoczy . Jerki obskoczy. Jeśli ten śmieszny kijeczek obskoczy sumy to będzie bajka. To jest delikatny kijeczek o absurdalnej jak na gabaryty mocy.

No to okazało się, że ten kijek w serii CX ma sporą wadę(tak w sumie podejrzewałem, ale musiałem się sam przekonać Smutny )- jest nią wydziwiony uchwyt kołowrotka.
To delikatne badziewie nie dość, że nie mieści normalnej wielkości stopki kołowrotka sumowego(i trzeba ją spiłować) , to jest zrobione ze zdecydowanie zbyt słabych materiałów.
W sobotę w moim egzemplarzu pękła tulejka dokręcająca kręcioł, razem z nią pekł też przymocowany korek.
Gwarancja niestety raczej tego nie obejmie(ponoć shimano odrzuca je z komentarzem, że zbyt mocno dokręcano śrubę).
Pozostaje przezbrojenie w klasyczny uchwyt wielkości adekwatnej do mocy blanku i w moim przypadku piankę Eva, co się wiąże z całkowitą utratą gwarancji.
Przy okazji foregrip dam dłuższy od fabrycznego, żeby w razie czego móc za niego złapać podczas holu, a na zakończenie dolnika pójdzie gałka, którą będzie można oprzeć o brzuch.

Tak czy owak średnio to ładnie wyszło i drugi raz bym tego kija nie kupił, tylko poszukał czegoś innego.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#10
Świadkiem byłem jak Kaczem uchwyt "piardł" , w porównaniu z wykonaniem mojego BM kupionego ładnych kilka lat temu to wygląda jak niedoróbka. Jakoś nie widzę tego kijka w zmaganiach z dużym sumem.
Na swojego zakładałem pilkery 200g (wiem że jest do 100, i co z tego?) i nie miałem żadnych problemów.
Na taki jak Kaczego nie odważyłbym się.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [K] szpulę do shimano 3000 lub 2500 (P3) sajdol 2 6.671 25-01-2016, 20:42
Ostatni post: rapa10
  Pojedyńczą korbkę do shimano laker 0 2.463 24-07-2013, 22:07
Ostatni post: laker
  Szpule do Shimano Twin Power 2500 laker 0 2.742 19-06-2013, 22:45
Ostatni post: laker
  Kupię rodpod,multiplikator i Shimano Exage zuraw16 1 5.485 15-11-2012, 20:40
Ostatni post: rapa10
  Kupię Shimano Vengeance majo 0 4.421 27-05-2012, 13:21
Ostatni post: majo
  Szpule amundson i shimano symetre obywatel 1 4.791 19-03-2012, 10:14
Ostatni post: obywatel


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.