Shrap-Drakers Fishing Forum
Muchowanie nad Wkrą
#61
Ładniutki gratulacje Usmiech
Mi udało się przechytrzyć w niedzielę jednego 36 cm pierwszy rzut Piotrek stoi obok a ten kleń jak by nigdy nic wypływa i połyka Godarda tak łapczywie jak by to było ciastko z lukrem Pfftt
   
Jeszcze jeden ładny spięty niestety ale wypad nad wodę udany tylko było strasznie gorąco.
nowa kamizelka dragon spisuje się na razie w 100 % jest krótka i nie moczy się podczas brodzenia dodatkowo ma dużą liczbę głębokich kieszeni i dwie bardzo fajne karabińczyki na sprężynce z przodu do nożyczek czy wypychacza albo jak w moim przypadku do oliwki Usmiech na plecach dwie kieszonki jedna siatkowana na kurtkę zapina z góry druga np na butelkę wody zapina z boku dzięki czemu nie trzeba zdejmować kamizelki żeby coś z niej wyjąć czy schować.
Odpowiedz
#62
Graty za rybki panowie Oklasky
Odpowiedz
#63
Witam wszystkich kolegów , jeszcze za bardzo nie wiem gdzie mogę tutaj się zgłosić w temacie Muszkarstwa
chodzi mi o to że szukam jakiś skazówek a najlepiej umówić się na wspólny wypad na rybki żebym mógł poznać tajemnice tej pięknej metody ...

Serdecznie Dziękuje za wszystkie informacje Usmiech
Odpowiedz
#64
Kolego musisz się sprecyzować co byś chciał wiedzieć . Ja czytałem dwa lata fora , artykuły zanim zacząłem łowić . Dzięki pomocy kilku kolegów , dobraniu sprzętu jakos sie udało zacząć . Wiem jak to jest na początku ... Tak że pytaj a na pewno ktoś Ci pomoże ...
Odpowiedz
#65
Wisnia, jak prowadzisz tego Goddard'a? Smużysz nim delikatnie, czy dajesz mu spływać swobodnie? Pytam, bo wiele razy próbowałem i nie zaliczyłem żadnego wyjścia do tej muchy...
Odpowiedz
#66
zależy Usmiech raczej swobodnie
Odpowiedz
#67
Tutaj kolega napisał o prowadzeniu muchy , czy muszę dać muszce spływać swobodnie , czy mogę tak jak w spinningu ją ściągać linką delikatnie żeby smużyła po powierzchni.. Ostatnio udało mi się złapać Pstrąga na RedTag sposobem hmmm rzuciłem linko na odległość 12 metrów i ją powoli ściągałem , nie mam pojęcia czy dobrze to robiłem .
Odpowiedz
#68
Lowiac na suchą muche staram sie unikać smuzenia . Mucha ma wyglądać naturalnie . Jeżeli widze rybę a ta nie reaguje zaczynam kombinować . Wtedy przestawiam sie i pozwalam też muszce przysmuzyc . Nigdy suchej muchy nie sciagem pod prąd . Mokrą się zdarzało gdzies na spokojnej wodzie . Dobrze jest rzucić rybie muche na glowe z większym plusnieciem . Szczególnie klenie to lubią ...
Odpowiedz
#69
Dziękuje za wskazówki Usmiech na pewno się przydadzą , a powiedz mi kolega jakie są gatunki linek i dlaczego się stosuje tonąca czy plwając linkę , jakie to ma znaczenie , czy wiosną czy jesienią oraz latem stosujemy te same linki i przynęty . czy na wysokiej wodzie np. jesienią można stosować linkę pływającą czy nie za bardzo to jest możliwe ...??

Przepraszam wszystkich zgromadzonych tutaj Smutny ze pytam się o takie istotne rzeczy .
Odpowiedz
#70
Na początek linka plywajaca dt lub wf . Wiecej Ci nie potrzeba . Krec muchy wzory masz na forum i ruszaj nad wodę.Szkoda marnować czasu ... Opanuj najpierw podstawy suchej i mokrej muchy
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.