Shrap-Drakers Fishing Forum
Tuning wędki
#1
Postanowiłem zmienić rękojeść w swoim spinningu.
Robinson Diaflex Spin 285/40 dostał nową rękojeść i uchwyt. Standarowo w tych kijach uchwyty sa rozmiaru 16 oraz smukła, korkowa rękojeść która po roku zaczeła się kruszyć. W moim zamontowałem uchwyt Fuji DPS 18 i rękojeść dzieloną z pianki EVA.

Cała rękojeść po wytoczeniu złożona razem z uchwytem na "sucho", jutro montaż Usmiech

   

   

   

   
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#2
To już wiem czemu nie chciałeś jechać w niedzielę na lód nicponiu ... i nie tłumacz się, że za ciężki jesteś bo wolałeś dłubać przy wędce Plotki ... Tak czy inaczej robota pierwsza liga Okok
Odpowiedz
#3
Elegancko, bardzo mi się podobają rękojeści w tym stylu!
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#4
(17-12-2012, 23:02)Krystek napisał(a): korkowa rękojeść która po roku zaczeła się kruszyć. W moim zamontowałem uchwyt Fuji DPS 18 i rękojeść dzieloną z pianki EVA.

I tu mnie niemiło zaskoczyłeś.Myślałem że w wędce, w której na blank dają 10 letnią gwarancję korek jest przynajmniej średniej jakości a tu taki pasztet Boisie.No ale taka złota rączka jak Ty poradzi sobie zawsze.Ciekawi mnie czy sam toczyłeś piankę domowym sposobem czy na tokarni?

Odpowiedz
#5
(18-12-2012, 08:25)Grisha napisał(a): To już wiem czemu nie chciałeś jechać w niedzielę na lód nicponiu ... i nie tłumacz się, że za ciężki jesteś bo wolałeś dłubać przy wędce Plotki ... Tak czy inaczej robota pierwsza liga Okok

Powoli zabieram się za Twoje młynki.


(18-12-2012, 09:45)kaczy napisał(a): Elegancko, bardzo mi się podobają rękojeści w tym stylu!

Mi też, jeszcze między piankami w dolnej części musze jakąś wyplatankę zrobić. Brakuje mi jeszcze pierścieni, okazało się ze kupiłem za małe Smutny


(18-12-2012, 10:31)krzyko napisał(a):
(17-12-2012, 23:02)Krystek napisał(a): korkowa rękojeść która po roku zaczeła się kruszyć. W moim zamontowałem uchwyt Fuji DPS 18 i rękojeść dzieloną z pianki EVA.

I tu mnie niemiło zaskoczyłeś.Myślałem że w wędce, w której na blank dają 10 letnią gwarancję korek jest przynajmniej średniej jakości a tu taki pasztet Boisie.No ale taka złota rączka jak Ty poradzi sobie zawsze.Ciekawi mnie czy sam toczyłeś piankę domowym sposobem czy na tokarni?

Blank jest super dlatego postanowiłem kijek ratować. Co do korka to zastosowali chyba najtańszy. Przy uchwycie odpał mi płat korka wielkości 5zł, w miejscu gdzie jest łokieć przylega do rękojeści zrobiły sie jakby "wżery". Wyglądało tak jakby bóbr gdyzł drzewo, korek się kruszył. Inny powód zmiany rękojeści to bardzo mała średnica, rękojeść "gineła" w dłoni. Miałem zamontować korek ale znalazłem w sieci dolniki z pianką z czerwonymi pierścieniami. I taka sobie wyobraziłem, niestety ale skończyło się na piance bez czerwonych pierścieni. Pierścienie okazały się za duże bo było do rekojeci rezonansowej. Kupiłem srebrne, ale pech chciał że źle zmierzyłem średnicę suwmiarką i kupiłem za małe.

Krzysiu tokarkę zrobiłem z wiertarki, prosta sprawa. Piankę się bardzo łatwo toczy samym papierem, używam też małych pilniczków do nacinania i do rowków. Korek też się łatwo toczy, troszkę trudniej jest z korkogumą. Do pianki używam paieru o gradacji 100, żeby wyprofilować rękojeść, a potem papieru o gradacji 180 żeby wygładzić i doprowadzić do odpowiedniej średnicy (faza końcowa).
Do korka podobnie tylko że na początrku stosuję papier o gradacji 120 a potem 180 i na końcu 220.

Wieczorem zrobię fotki mojej tokarki robionej na szybko, muszę jeszcze dokupić łożysko żeby pręt gwintowany miał na czym sie kręcić bo naracie grzeje się w drewnie Pfftt
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#6
Moja tokareczka Pfftt

Wiertarka marketówa, uchwyt do wiertarki i jakieś kantówki (prowizoryczna prowadnica tokareczki). Przy okazji widać mój mini warsztacik wędkarski.

   

   

   

Tokareczka robiona na szybko, w nowym roku będzie przerobiona.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#7
Krystek mam starego poczciego Konger Champion Turbo 2,96m do 21g.Długość niespotykana bo kiedys jak zaczynałem wkraczać bardziej w spinn zrobiłem test ugięcia w domu no i niestety trochę się wymsknął i zawadził o szafęOczko

Może byś pomógł go przerobić w pianę i nowe przelotki,jakieś Alconite Y hmm MysliOczko
Odpowiedz
#8
(18-12-2012, 23:53)Król Tarcho napisał(a): Krystek mam starego poczciego Konger Champion Turbo 2,96m do 21g.Długość niespotykana bo kiedys jak zaczynałem wkraczać bardziej w spinn zrobiłem test ugięcia w domu no i niestety trochę się wymsknął i zawadził o szafęOczko

Może byś pomógł go przerobić w pianę i nowe przelotki,jakieś Alconite Y hmm MysliOczko

Można ubrać go w nową rękojeść Okok ale przelotki to już duży koszt.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#9
Świetnie wygląda kijek i będzie jeden jedyny taki nad wodą Okok


(19-12-2012, 15:22)Krystek napisał(a): Można ubrać go w nową rękojeść Okok ale przelotki to już duży koszt.

A o koszty się nie martw podatki poniesie w królestwie i SICi w tytanie założy Pfftt Haha
Odpowiedz
#10
(18-12-2012, 19:47)Krystek napisał(a): Tokareczka robiona na szybko, w nowym roku będzie przerobiona.
Polak potrafi zrobić coś z niczego Okok Proste i funkcjonalne urządzenie, to tak jak moja "obrotka" do lakierowania omotek.Użyłem silniczka do grila na baterie ale skubaniec tak głośno chodzi, że żona zagroziła że wyrzuci mnie razem z nim przez okno Haha.
Oszczędności doprowadziły faktycznie do produkcji rękojeści współczesnych spiningów o tak małej średnicy że nawet dla mnie są niewygodne.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa wędki obywatel 20 28.452 02-10-2013, 14:21
Ostatni post: sajdol
  Szukam wędki pod Bolenia i Sandacza Mariano 8 11.080 24-01-2013, 10:55
Ostatni post: kaczy
  Wędki Jaxona tymon 32 37.586 13-04-2010, 18:46
Ostatni post: czermin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.