Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzadkie/ciekawe gatunki ryb spotkane w Warszawie
#1
Taki temacik do poplotkowania o nietypowych znaleziskachUsmiech

Mnie najbardziej zaskoczyły minogi.
Do tej pory spotkałem się z nimi dwa razy. Raz łowiąc okonki w kaczym dole przy Grota. Drugi bawiąc sie spławikówką przy moście Śląsko-Dąbrowskim.
Ryby były raczej małe, w okolicy 20cm.
Ten przy Śląskim został wyrzucony przez fale na kamienie i nie bardzo umiał trafić spowrotem.
Ten przy Grota cierpiał na przegrzanie/niedostatki tlenu i leżał na dnie w 20cm wodzie w cieniu jakiegoś badyla.


Ponadto podczas wczesnowiosennego ultralekkiego łowienia płoci z kanału Żerańskiego parenaście razy trafiłem na różanki.


W okolicach Żerańskiego ciepłego portu, gdy narybek bolenia ma 6-10cm i pływa ławicami wzdłuż brzegu, czasem można zauważyć osobniki pomarańczowe. Kolor jest raczej blady, ale mocno wyróżnia się od boleni w wersji standardowej. Podejrzewałem, że to młode złote orfy, ale rybka bardziej przypomina jednak bolenia. Ktoś wie, czy jazie mogą krzyżować się z boleniami?


Na koniec może nie ciekawy gatunek, ale połów dość nietypowy.
Parenaście lat temu, również w kanale, trafiłem ukleję długości 27cm (na pewno nie był to boleń). Słyszałem, że takie ukleje ponoć regularnie łowiono kiedyś na kanale Piastowskim. Nie wiem czy to prawda Usmiech
Ta rybka daje mi do myślenia odnośnie możliwych do osiagnięcia rozmiarów innych, bardziej interesujących mnie gatunków.


pozdrawiam,
Night Walker
Tylko w milczeniu słowo,
Tylko w umieraniu życie,
Na jasnym niebie jasny jest lot sokoła.
Odpowiedz
#2
Jak dobrze pamiętam Mysli to chyba Hairy w poprzednim sezonie subtelnie wspomniał coś o jesiotrze z Wisły .
Różanek jest mnóstwo w jednym bajorku u mnie Kwadr Rybka którą kilka lat temu złowiłem w Narwi i jakoś specjalnie utkwiła mi w pamięci , to chyba jakiś głowacz Bezradny Bardzo podobny do glonojada z 10 cm długości a pod brzuchem z całkiem sporą płetwę przypominającą " talerz od satelity " ...
Odpowiedz
#3
(01-11-2012, 07:03)moczykij napisał(a): Jak dobrze pamiętam Mysli to chyba Hairy w poprzednim sezonie subtelnie wspomniał coś o jesiotrze z Wisły .
Różanek jest mnóstwo w jednym bajorku u mnie Kwadr Rybka którą kilka lat temu złowiłem w Narwi i jakoś specjalnie utkwiła mi w pamięci , to chyba jakiś głowacz Bezradny Bardzo podobny do glonojada z 10 cm długości a pod brzuchem z całkiem sporą płetwę przypominającą " talerz od satelity " ...

A to nie była jakaś babka?
Odpowiedz
#4
(01-11-2012, 10:23)niszczu napisał(a):
(01-11-2012, 07:03)moczykij napisał(a): Jak dobrze pamiętam Mysli to chyba Hairy w poprzednim sezonie subtelnie wspomniał coś o jesiotrze z Wisły .
Różanek jest mnóstwo w jednym bajorku u mnie Kwadr Rybka którą kilka lat temu złowiłem w Narwi i jakoś specjalnie utkwiła mi w pamięci , to chyba jakiś głowacz Bezradny Bardzo podobny do glonojada z 10 cm długości a pod brzuchem z całkiem sporą płetwę przypominającą " talerz od satelity " ...

A to nie była jakaś babka?

Nie mam pojęcia Bezradny może i babka . Dość dawno temu ten połów miał miejsce . Jak opisałem to rybkę na bieżąco znajomemu , Mówił że to głowacz ( jakiś tam Haha ) a co to było Bezradny
Odpowiedz
#5
No coty ???!!! Babki nie rozpoznasz???Usmiech
Co do jesiotra to kolega w Warszawskiej Wisełce złowił. Nie wiedział co to jest więc na wszelki wypadek zabrał i zjadł.
Odpowiedz
#6
(01-11-2012, 14:46)harp napisał(a): No coty ???!!! Babki nie rozpoznasz???Usmiech ...

No nie Bezradny Haha Na " moim odcinku " Narwi chyba one nie występują Mysli Nigdy nie miałem z nimi styczności ( no może ten jedyny raz ale pewności brak Haha )
Koniec OT , temat o Wiśle i do tego całkiem ciekawy Okok ...
Odpowiedz
#7
Przypomniały mi się jeszcze gupiki i mieczki złapane podrywką, ciernik na ochotkę i pływak żółtobrzeżek na pinke (zahaczył się jakoś pod brzuchem podczas łowienia karłowatych karasi w śródleśnym bajorku).

A babki fajne są Oczko Ale coś podejrzanie chętnie biorą czasem Oczko

Tylko w milczeniu słowo,
Tylko w umieraniu życie,
Na jasnym niebie jasny jest lot sokoła.
Odpowiedz
#8
(02-11-2012, 12:02)night_walker napisał(a): A babki fajne są Oczko Ale coś podejrzanie chętnie biorą czasem Oczko
Zależy czym nęcisz.
Odpowiedz
#9
(02-11-2012, 13:38)sacha napisał(a):
(02-11-2012, 12:02)night_walker napisał(a): A babki fajne są Oczko Ale coś podejrzanie chętnie biorą czasem Oczko
Zależy czym nęcisz.

W zeszłym roku złowiłem na woblera Haha
Odpowiedz
#10
(02-11-2012, 17:55)pioo napisał(a):
(02-11-2012, 13:38)sacha napisał(a):
(02-11-2012, 12:02)night_walker napisał(a): A babki fajne są Oczko Ale coś podejrzanie chętnie biorą czasem Oczko
Zależy czym nęcisz.

W zeszłym roku złowiłem na woblera Haha

I co krzyczała?. Ja w samej warszawie to babek jeszcze nie widziałem, ale za to w Markach to tak, widuję często i to są chyba ze wschodu tamte babki Okok.

Nie wiem czy tej opowieści nie wsadzić między bajki, ale kiedyś w jakimś programie TV jakiś tam starszy Pan coś wspominał że na przełomie lat 50 i 60 w warszawie złowiono kilkanaście śledzi w sieć. Ile w tym prawdy nie wiem.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co to za ryb? kamil-a 9 12.758 25-09-2014, 13:47
Ostatni post: kamil-a
  Okresy tarła ryb Bizonik 24 43.645 28-08-2012, 11:10
Ostatni post: Salmo_Salar
  BUG zakaz połowu ryb odwołany zibi 5 8.769 29-07-2009, 22:02
Ostatni post: Szwagierek
  Obce gatunki ryb w naszych wodach rapa 30 33.040 13-07-2009, 13:18
Ostatni post: maselinho


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.