Shrap-Drakers Fishing Forum
guma na przegubie - nowy sposób zbrojenia
#11
Guma zachowuje się tak jakby nie miała obciążenia. Mocniej pracuje, dodatkowa praca kolebiąca, jak w wobkach. Ciekawie zachowuje się w opadzie (mocniejsza praca). Patent dobry na głębokie łowiska, na płytszych daną gumę i tak należy uzbroić w lekką główkę, efekt jest bardzo podobny (Predator Mannsa uzbrojony w 3g główkę zachowuje się podobnie, z 7g główką również się kolebie lecz nie tak jak z przegubem). Druga sprawa - nie wali guma tak w dół podczas prowadzenia, można przy danej gramaturze łowić płycej niż przy sztywnej, klasycznej główce. Można sobie poradzić z tym poprzez ścięcie główki jigowej.

Kto co woli.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#12
Wszystkie te patenty to pic na wodę i bicie piany.I tak większość łowiących wraca do tradycyjnego opadu z gumą na sztywnym haku bo efekty takie same, a taniej i mniej zawracania głowy Tak.
Odpowiedz
#13
(14-10-2012, 10:26)krzyko napisał(a): Wszystkie te patenty to pic na wodę i bicie piany.I tak większość łowiących wraca do tradycyjnego opadu z gumą na sztywnym haku bo efekty takie same, a taniej i mniej zawracania głowy Tak.

I to jest prawda. Łowiłem z kulkami i standardowo. Brań nie miałem więcej na przegubie. Główka jest wygodniejsza, tańsza. 13zł za 5 kulek???
Odpowiedz
#14
(14-10-2012, 11:13)majo napisał(a):
(14-10-2012, 10:26)krzyko napisał(a): Wszystkie te patenty to pic na wodę i bicie piany.I tak większość łowiących wraca do tradycyjnego opadu z gumą na sztywnym haku bo efekty takie same, a taniej i mniej zawracania głowy Tak.

I to jest prawda. Łowiłem z kulkami i standardowo. Brań nie miałem więcej na przegubie. Główka jest wygodniejsza, tańsza. 13zł za 5 kulek???


W zasadzie to po co w ogóle chodzić nad wodęOkok

Dobra plecionka droga, ciekawy wobler drogi...to nieopłacalne, tamto się zaraz zerwie ROTFL

2,60pln za sztukę to wg. mnie cena do zaakceptowania (podobnie kosztuje paczka główek Gamakatsu czy Sasame).

A sam paten mi się podoba (znajomy używa z sukcesami) i na pewno zamówię kilka sztuk do łowienia w starorzeczach.


Pozdrawiam i lecę bo gryząMuza
Odpowiedz
#15
2,60 za sama kulkę, a jeszcze te haki. Szkoda zachodu.
Odpowiedz
#16
OT
Mój sąsiad twierdzi że na " wędkarskie przygwizdy " w sezonie wydaje max 50 zł Kotek W tym roku zapisuję każdego grosika wydanego na wędkarstwo ( bez paliwa na dojazdy Mysli nie wiem dla czego Haha ) Nie robiłem żadnych poważnych zakupów , a już się uzbierała całkiem przyzwoita kwota Bezradny a przecież dopiero teraz zacznie się zostawianie przynęt w uwadach Haha Mysli ale ja mam zwichnięte podejście do tego tematu Glupek Pasja już dawno przerodziła się w obsesje i mi licencja " nie musi się wrócić " Haha
Odpowiedz
#17
W sumie niegłupi patent. Ostatnio kupiłem troszkę dropshotowych killerów i myślałem jakby je tu uzbroić Usmiech Zostało mi kilka główek do kogutów, połączyłem je z hakiem offsetowym i myślę, że będzie gitara. W sumie na dobre, antyzaczepowe zbrojenie wydałem baardzo mało.
Zobaczymy jak się te niuansiki sprawdzą w czwartek Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przegubowa guma garbus 8 10.504 27-07-2011, 15:15
Ostatni post: garbus


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.