Shrap-Drakers Fishing Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura
@szymanek - fotki jak zwykle pierwsza liga !!! Oklasky
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
(19-08-2012, 21:47)szymanek69 napisał(a): To ja dołożę malutki kamyczek do ogródka Oczko Kleniki z urlopowania w Bieszczadach.
[img][Obrazek: img4798x.jpg][/img]

[img][Obrazek: img4800k.jpg][/img]

Niestety na Sanie nie dało się połowić,po 3 dniach opadów,także suche klenie ze stojącej wody.

Szymanek wiekie gratki super fotki i rybkaOklaskyOklaskyOklasky
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
Wczoraj od 13 do 18 chasałem po Rzece z muchówką Usmiech

Dzień zapowiadał sie pochmurnie, jednak później wyszło piękne słońce.
Poznałem nowy, przepiękny odcinek Rzeki, zachwycający i zapierający dech w piersi!
Złowiłem fajnego 42 cm, dwa przyzwoite mi niestety spadły (co jest smutną tradycją tego sezonu), kilka trzydziestaczków i dwudziestaczków. Brań było dwa razy więcej niż złowionych ryb, ale niestety nie potrafiłem ich zaciąć. Rybki bardzo, bardzo waleczne, nawet takie konusiki po 20 cm giłeły muchówkę w 2/3 Usmiech Czterdziestak hasał jak wariat, chyba przez chwilę myslał, że jest pstrągiem Usmiech Zdjęć z wypadu nie posiadam, gdyż ... nad wodą zorientowałem się, że nie załadowałem karty pamięci do aparatu...

W zeszłym tygodniu poznałem też Rzeczkę Oczko W życiu bym nie pomyślał, że jest taka śliczna, niczym górski potok! Tam udało mi się skusić kilka kleników, jeden grubasek spadł (grrrr.....). Wrócę tam na pewno latem w przyszłym roku, pewnie z muchóweczką 3 lub 4 krótszą niż 9 stóp Usmiech, aby spenetrować te kamienne rafki, przelewiki i rynienki Usmiech

Mimo wszystko to było fajne zakończenie wakacji Usmiech
Odpowiedz
Jakoś tak dziwnie zrobiło mi się na sercu po przeczytaniu twojej relacji z wyprawy nad Rzekę Mysli
Nostalgia za powoli mijającym ciepłym muszkarskim okresem,a jednocześnie radość na zbliżające się piękne jesienne klimaty. Powoli zmieniam kaliber muchowej broni Oczko Pierwsze "szczęki " złowione po letnim letargu
[Obrazek: img4830m.jpg]
oraz jeden z pierwszych kolegi :
[Obrazek: img4834h.jpg]

Odpowiedz
Tak ... po tym fajnym, choć dla mnie - za krótkim - sezonie muchowym śmiało mogę powiedzieć w ślad za słowami piosenki, że "mnie jest szkoda lata". Bo to było naprawdę fajne lato, fajne łowienie, fajne emocje, fajne wspomnienia...

Szczupaków na muchę nie łowiłem jeszcze, temat jest mi obcy kompletnie i może dlatego taka nostalgia za odchodzącym latem, bo dla mnie to również odchodzący sezon muchowy.

Na szczupaki na muchę mam chęć, tylko czy w tym sezonie spróbuję swoich sił, czy w następnym - nie wiem jeszcze. Sprzętu nie mam żadnego, więc ... pewnie powoli trzeba będzie muchóweczkę chować do szafy i finiszować z sezonem muchowym w moim wykonaniu Smutny
Odpowiedz
Ty się Michał tak nie żegnaj z tą muchówką.Przecież są jeszcze lipienieFigielek
Odpowiedz
Jaki tam koniec sezonu! FigielekCwaniak

[Obrazek: S6300391.JPG]

[Obrazek: S6300381.JPG]

[Obrazek: S6300388.JPG]

i tak kilkanaście razy Usmiech oczywiście z przewagą krasnopiórek
Odpowiedz
No to może jeszcze nie pora na zmianę muchówki na spinning Oczko
Bolencjusz trzymał wymiar?
Rybka na ostatnim zdjęciu na co? (żółte takie coś) Usmiech
Odpowiedz
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,vision-flyfishing-festival-2012,52620
(L)
Odpowiedz
Wczorajsze rybki nie chciały współpracować z żadnymi muchozolami podawanymi im pod nochala.Podnosząca się i mętna woda oraz płynąca rzęsa nie ułatwiała w muchowaniu. Dopiero kilkukrotne przepuszczenie najmniejszego mchowoblerka zaowocowało 2 klenikami i spadem większego bolenia. Połów z użyciem muchówki i sznura więc zaliczam do tego działu Oczko
[Obrazek: img4855y.jpg]

[Obrazek: img4847j.jpg]
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Łowy muchowe 2021 Lecek 6 5.374 08-06-2021, 14:29
Ostatni post: wodna12
  Muchowe łowy 2020 DarekP 59 26.006 12-01-2021, 20:49
Ostatni post: DarekP
Tongue Muchowe łowy 2019 DarekP 40 18.514 02-12-2019, 23:07
Ostatni post: Wozik77
  Muchowe łowy 2018 DarekP 79 40.249 29-10-2018, 21:58
Ostatni post: Wozik77
  Muszkarska strzelanina OC czyli koleżeńskie testy wędek,linek ,kołowrotków DarekP 5 6.976 25-04-2018, 09:25
Ostatni post: Bucek
  muchowe łowy 2014 :) wisnia 80 67.048 20-09-2014, 20:07
Ostatni post: morouk
  Filmiki wędkarstwo muchowe harp 89 96.910 28-02-2014, 12:18
Ostatni post: wisnia
  Muchowe łowy - 2013 szymanek69 133 120.008 15-11-2013, 22:57
Ostatni post: kojoto
  Otwarcie sezonu muchowego 2012 harp 20 21.160 13-04-2012, 11:14
Ostatni post: gusto


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.