Shrap-Drakers Fishing Forum
Akcja - reakcja ?
#1
Byłem dzisiaj sobie na zasiadce bladym świtem. Posiedziałem w ciszy ale koło 7 - terkot silnika. Łódeczka płynie a na łódeczce dziadek. Odpłynął 300 metrów i bez żenady zaczyna spinningować. Tel do PSR - nikt nie odbiera. Telefon do policji rzecznej - bardzo dziękują za zgłoszenie ale patrol to dopiero o 8 zaczyna pracę ale może uda się wcześniej. Dziadek podpłynął na odległość głosu więc drę się do niego: "Czy ma Pan świadomość, że nie można łowić z łódki do końca kwietnia?" i pada rozbrajająca odpowiedź "Ale tylko na Zalewie nie można!". Pytam czy mam zadzwonić po PSR (a co miałem powiedzieć?). Wyjmuję telefon - dziadek szybko odpływa.

Siedziałem do 9 rano. Oczywiście żaden patrol się nie pojawił... Tja...

Odpowiedz
#2
"Bo to Polska - nie elegancja Francja"

Nie żebym był piewcą kolaborantów znad Sekwany, ale ten cytat najlepiej oddaje to, co dzieje się nad naszymi wodami Zly Smutne, ale jeśli patrole (o ile w ogóle) wyruszają najwcześniej od godziny X, to kłósole mogą czuć się bezkarni, o ile mają sprawny zegarek. Przyznam, że naiwnie myślałem, że jakaś grupa dyżuruje przez całą dobę Bezradny
Odpowiedz
#3
(27-04-2012, 12:38)dienekes napisał(a): Smutne, ale jeśli patrole (o ile w ogóle) wyruszają najwcześniej od godziny X
Bo pewnie nikt im za nadgodziny nie płaci, a nie płaci bo w budżecie nie ma pieniędzy na takie głupoty jak kontrola wędkarzy. No i pytanie który z 7 mazowieckich strażników miał przyjechać? A że gość był na łódce to i tak by można było mu "nagwizdać" bo łódka PSR pewnie na ZZ ale zupełnie gdzie indziej i nie wiadomo czy zwodowana bo nie można pływać Figielek

Odpowiedz
#4
Te patrole od 8mej, z tego co napisał burymichu, to działka policji rzecznej, więc Twój wywód o PSR, choć zapewne w pełni prawdziwy, jest tu nieco chybiony.

Inna rzecz, że na etapie wstępnym, kontrola człeka na łodzi (czy to wędkarza, "wędkarza", czy kłusownika), niczym się nie różni i "głupotą" nie jest, a rutynowym działaniem, których brak nad polskimi wodami jest jednym ze źródeł jakże niesmacznego bigosu, jakie serwują nam polskie łowiska Krzyk Dość powiedzieć, że w ciągu 21 lat wędkowania, tylko raz kontrolowała mnie SSR (po 21 latach wędkowania) - z PSR nie miałem do czynienia i nawet nie wiem, jak wygląda.
Odpowiedz
#5
(28-04-2012, 08:19)sacha napisał(a):
(27-04-2012, 12:38)dienekes napisał(a): Smutne, ale jeśli patrole (o ile w ogóle) wyruszają najwcześniej od godziny X
Bo pewnie nikt im za nadgodziny nie płaci, a nie płaci bo w budżecie nie ma pieniędzy na takie głupoty jak kontrola wędkarzy. No i pytanie który z 7 mazowieckich strażników miał przyjechać? A że gość był na łódce to i tak by można było mu "nagwizdać" bo łódka PSR pewnie na ZZ ale zupełnie gdzie indziej i nie wiadomo czy zwodowana bo nie można pływać Figielek
Haha Sacha i znowu chłopaki nie załapali Twojego sarkazmu z ironią i się napinają. Musisz bardziej poważnie pisać a nie o jakiś głupotach Figielek

Odpowiedz
#6
Gdzie napięcie, że tak spytam? Sarkazm rozpoznany i przyjęty w kontekście głupot i stąd cudzysłów. Nie zmienia to faktu, że tak najwyraźniej postrzegane przez władze są kontrole i realizacja służbowych obowiązków - jako głupoty, którymi nie trzeba zaprzątać sobie głów.
Odpowiedz
#7
Od sześciu lat trzymam łódkę w jednej z przystani w Nowym Dworze Maz, jestem nad wodą kilka razy w tygodniu,jak do tej pory zero kontroli PSRBezradny A co się wyprawia nad tą wodą to szok!Krzyk
Odpowiedz
#8
(10-01-2013, 18:22)urasenty napisał(a): Od sześciu lat trzymam łódkę w jednej z przystani w Nowym Dworze Maz, jestem nad wodą kilka razy w tygodniu,jak do tej pory zero kontroli PSRBezradny A co się wyprawia nad tą wodą to szok!Krzyk

I tu masz rację, nie widać kontroli nad Narwią i na Wiśle.

ps. Chyba poznaję łajbę i kolegę Pfftt , często pływałem od Grochal aż do Okunina
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#9
hahhaahHaha Ja też chyba kolegę kojarzę,i widziałem wiele razyOkok Jak się nie myle przy pontonie silniczek Suzyki ??? Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
(11-01-2013, 09:34)urasenty napisał(a): hahhaahHaha Ja też chyba kolegę kojarzę,i widziałem wiele razyOkok Jak się nie myle przy pontonie silniczek Suzyki ??? Pozdrawiam

Tak Okok
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.