Shrap-Drakers Fishing Forum
Regulamin giełdy od 23.04.2012
#1
REGULAMIN

Przy umieszczaniu ogłoszeń na shrap-drakers.pll obowiązują następujące zasady:

1) każde ogłoszenie musi składać się z:
- tytułu zawierającego typ ogłoszenia:
[S] - sprzedam
[K] - kupię
[O] - oddam (nieodpłatnie)
[P] - przyjmę (nieodpłatnie)
[Z] - zamienię


- pełnego opisu sprzedawanej rzeczy z zachowaniem standardów rzetelności handlowej
- obowiązkowego zdjęcia "w naturze" ( przy wystawianiu ogłoszenia )- dopuszczalny wyjątek jeśli przedmiot jest fabrycznie zapakowany i zapieczętowany lub ofoliowany - rozmiar zdjęcia nie może przekraczać 650 pixeli szerokości
- ceny za jaką sprzedawca jest gotów sprzedać przedmiot - jest to warunek konieczny - oferty bez ceny lub z ceną "zaczynamy", "od" będą bezwzględnie usuwane
- kontaktu do osoby sprzedającej
- linku jeśli przedmiot jest wystawiony na portalu aukcyjnym

2) W ogłoszeniach nie prowadzi się dyskusji oceniających dany przedmiot, dopuszczalna jest dyskusja między sprzedającym a zainteresowanymi doprecyzowująca temat lub ofertę

3) Ogłoszenie można odświeżyć po 7 dniach od daty ukazania się ostatniego postu.

4) W jednym tygodniu jedna osoba może wystawić maksymalnie 3 ogłoszenia. Ogłoszenie może zawierać więcej niż jeden przedmiot.

4a) Zmianę ilości i/lub ceny przedmiotów z ogłoszenia należy prowadzić przez zmianę (edycję) pierwszego postu. Rzeczy sprzedane należy usunąć (opis i zdjęcia) a dostępne ilości pozostałych wyedytować. Edycja możliwa po zgłoszeniu faktu moderatorowi raz na 3 dni.
Dopuszczalne jest informowanie o zmianie statusu ogłoszenia przez dopisywanie nowych postów.

5 ) Ogłoszenie nieaktualne musi zmienić tytuł na "Nieaktualne" lub co najmniej otrzymać dopisek "- nieaktualne". Ułatwi to czyszczenie działu ze starych, nieaktualnych ogłoszeń. Osoby niestosujące się do tego punktu mogą mieć problemy z umieszczaniem ogłoszeń w przyszłości.

6) Osoby prowadzące prywatne działania handlowe, mogą publikować ogłoszenia na zasadach komercyjnych.

7) Firmy nie mogą wystawiać swoich ofert o ile nie mają statusu Partnera Shrap-Drakers.pl.

8 ) Ogłoszenia nie odświeżane dłużej niż miesiąc są usuwane.

9) Wielokrotne wystawanie przedmiotów bez działalności merytorycznej na forum, skutkować będzie usunięciem wszystkich ofert oraz banem. Pierwsze naruszenie regulaminu działu ogłoszenia skutkuje wykasowaniem elementów łamiących regulamin z wątku i jego zablokowanie.

10) W przypadku złamania któregokolwiek z punktów regulaminu Moderator lub Administrator ma prawo usunąć ogłoszenie bez podania przyczyny.

11) Sprzedający ma obowiązek sprzedać osobie która była pierwsza w kolejce do nabycia danej rzeczy.

11a) Sprzedający nie ma obowiązku-sprzedawać osobie która napisała rezerwacja -o ile nie zaakceptował tej rezerwacji. Zgoda na rezerwacje ze strony sprzedającego jest dobrowolna i jest wyrazem koleżeństwa i grzeczności względem rezerwującego -po wyrażeniu zgody na konkretną rezerwację musi ona być honorowana"

12) Każda osoba która kupuje, sprzedaje bierze na siebie odpowiedzialność w transakcji.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności.

Jeśli ktoś został oszukany na giełdzie Shrap-drakers.pl ma prawo o tym poinformować innych publicznie.
Po zamieszczeniu takiej informacji administracja forum podejmie odpowiednie działania za pomocą wszystkich użytkowników forum, co z osoba nieuczciwą zrobić.
Administracja forum nie prowadzi dyskusji pomiędzy poszkodowanym a sprzedającym.

Administrator i Moderatorzy Shrap-drakers.pl

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.