Shrap-Drakers Fishing Forum
Grochale - wiosenne eldorado
#1
Ponieważ nie łowię ryb spokojnego żeru chętnie mogę podzielić się tym łowiskiem.
Są to rozlewiska w okolicy grochalskich główek.
Na wiosnę można nałowić się tam do bólu - piękne płocie, leszcze, jazie, a nawet karasie.

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=grochale&Submit=Szukaj&long=20.6059628&lat=52.416808&type=3&scale=3


   
#2
Byłem tam lat temu pare - latem. Między główkami szalały bolenie , których jednak do dziś nie potrafię łowić.
Fakt terenów łowieckich multum - główki, rzeka, rozlewiska, zastoiska, łachy, mielizny - czego dusza zapragnie.
...niestety podobno woda też znana wsród kłusowników...
#3
Ano znana, bo wiosną wchodzi masę białorybu na rozlewiska...
Niech więc wędkarze jadą i łowią, a może i przypilnują przy okazji ...
#4
Panowie, warto na Grochale wybrać się ze spinnem w poszukiwaniu wiosennych jazi i kleni? Pytam się, ponieważ nigdy nie byłem, a chciałbym już powoli zacząć planować wędkarską wiosnę Usmiech
#5
Ja wiosną tam nie łowiłem, ale mniemam że jeśli latem tam jazie były to wiosną też goszczą
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
#6
Grochale to bardzo trudna technicznie miejscowka na wiosenne kleniojazie. Przy wysokim stanie wody takim jak teraz dotarcie na miejscowki pod spinning jest duzym wyzwaniem. Główki będą gruboprzelane a brzegi nie do przejścia z woda zalewajaca chaszcze.

Jest co prawda kilka burtą gdzie woda robi cofki i podmywa krzaki i trawy ale raczej niedostepnych.
#7
andrew, ale mi chodzi o wiosnę już bardziej zaawansowaną, późny kwiecień, maj ... w\Warto tam się wybrać ze spinem na klenio - jazie? W ubiegłym roku na Wiśle na 943 km na wiosnę złowiłeś ładną kleniową mamę, dlatego pomyślałem, że było to na Grochalach Usmiech Myliłem się pewnie ...?
#8
Według mnie myliłeś się o jakieś 400km Usmiech
943 km Wisły to już końcówka jej biegu.
Chyba, że nie oto chodziło.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
#9
Chodziło o 493 kilometr Oczko Dzięki Tymon ... Usmiech
#10
Ta kleniowa mama to było na Kepie Okrzeskiej. Kwiecień to jeśli opadnie woda lepszy termin na Grochale.





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.