Shrap-Drakers Fishing Forum
Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady)
#11
Raczej nie ma potrzeby czyszczenia układu a jeśli już to wodą pod ciśnieniem ale jeśli jest bardzo zarośnięty to trzeba oddać do zakładu i tam to wyczyszcza lub nie.
Odpowiedz
#12
(09-04-2012, 17:04)Peter napisał(a): Bizonik, a czym płucze się układ chłodzenia? zwyczajnie wodą pod ciśnieniem czy się dodaje jakiegoś specyfiku w rodzaju odkamieniacza?

Ja słyszałem że zwykłą słodką wodą, ale o czyms takim nie słyszałem. Może faktycznie trzeba dodać jakis specyfik.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#13
(09-04-2012, 17:02)Krystek napisał(a): A górą nie wylewa Bezradny

no chyba nie tak.... z tym, że z tego co patrzę to leci już z tej części kolumny "na powrocie". Może przypchała Ci się góra (mówiłeś, że jakieś brudy były w wodzie).
u mnie też są jaja w silniku - chociaż może tak ma być: na wolnych obrotach z tyłu z otworu obok wylotu z chłodzenia lecą spaliny, a na wysokich obrotach woda, chodzi toto cały rok i wciąż działa, więc myślę, że chyba ok.

Odpowiedz
#14
Wolę nie ryzykować, zawiozę go do serwisu i niech sprawdzą. Zadzwonie do Moto Jachtu w Pruszkowie i spytam się czy mi go sprawdzą.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#15
Wszystkim motorowodniakom polecam ten produkt:

Kupiłem go w Tesco za około 4zł

Daisy - Aktywna piana do usuwania kamienia i rdzy

   

W moim przypadku musiałem powtarzać zabieg 3 razy i pozbyłem się kamienia i osadu na kolumnie silnika.

   

Nawet usunąłem plamki po kroplach wody na elementach plastikowych jak obudowa i czapa.

Tani i dobry, polecam.

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#16
Jedna drobna uwaga

wszelkie tego typu preparaty są na bazie kwasu i trzeba bardzo dokładnie spłukać gdyż mogą uszkodzić uszczelki i elementy metalowe.
Odpowiedz
#17
U mnie nic się nie uszkodziło, lakier jak i farba czy elementy plastikowe są nie naruszone. Nie płukałem wodą, po chwili szmatką ścierałem.

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#18
Trzeba to spłukać bo to działa dłużej nich ta chwilkę co zmywamy. Zostają odrobiny płynu i z czasem zjadają uszczelki
Odpowiedz
#19
Świeżo malowana i oklejana Haha
   
   
   
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#20
Elegancja francja Usmiech Dmuchać gumiaka i na wodę Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Naprawa łódki z laminatu Robson 35 50.774 18-08-2016, 15:59
Ostatni post: janek kos
  Silnik Tohatsu 3,5km,naprawa icewin 1 5.812 16-05-2016, 21:17
Ostatni post: bysior
  naprawa silnika kris82 0 3.102 24-03-2014, 17:28
Ostatni post: kris82
  Silnik Zaburtowy naprawa icewin 8 9.128 08-10-2013, 08:38
Ostatni post: psr18gh
  Naprawa pontonu czermin 4 11.138 03-07-2013, 19:57
Ostatni post: Krystek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.