Shrap-Drakers Fishing Forum
Boleniowe zabawki
#1
Witam, zapraszam do przedstawiania swoich boleniowych zabawek Krzyk a nawet i boleniowego sprzętuMniam


Więc zaczynam od siebieHaha
1) dwa kije:
- kijek na blanku CTS zbrojony w pracowni, 240 cm, jednoskład - 7-28 gr - do lżejszego łowienia
- kijek seryjny Robinson Xenon, 270cm, dwuskład, - 40-150gr - do zadań specjalnych
2) trzy kręcioły:
- Daiwa Caldia 3000x - plecionki 6 i 10 lb
- Penn Slammer 360 - plecionki 30 i 40 lb
- Shimano Catana - żyłki 0,18 i 0,24
3) zestaw przynęt
- cała rodzina RH - począwszy od uklei 8,10,12 i 14 cm, poprzez łamańce, ołówki, woblery kończąc na najnowszych rippero-uklejach Usmiech
- wahadłówki własnej roboty
- łomżyniaki, siudaki
- kilka wobków kolegów
- kilka sklepowych blach, gum i woblerów

   
   
   
   

Takie małe foto podglądowe Usmiech
Fotki złowionych ryb w sezonie 2011 można zobaczyć na stronie Roberta, a także w filmie bolenie 2011 Usmiech

Zapraszam do dzielenia się informacjami boleniowymi Usmiech
Odpowiedz
#2
Taki mały, "boleniowy" sklepik... Oczko Chyba wielu Drakersów czekało żeby do niego zajrzeć Usmiech Czy można kilka słów na temat najnowszego "wynalazku" Pana Roberta rippero-uklejek. Oprócz suchych danych mile widziane spostrzeżenia własne. Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
A to moje cukiereczki:

   

Rząd A:

4 gumu RH (stary model)
Zielony wobler Andrzeja Wróbla
Wobler Artura Gancarza

Rząd B:

4 Kasmastery 7g i 10,5g
3 woblery Artura Gancarza
Rapala

Rząd C:

4 Skórzaki Marka Głuszki
w tym 3 szt. z oczkiem na grzbiecie (piekielnie dobre na bolenie)
wobler Janusz Trzepizura
Siek-m

To taki mały i sprawdzony arsenał na bolenie.
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#4
Co do uklejo-rippera na razie nie będę za dużo pisał, gdyż jest w trakcie testów końcowych, po nich będzie więcej informacji.
Dziś miałem okazję zobaczyć jak pracuje w wodzie. Przynęta jest bardzo dobrze wyczuwalna na kiju nawet przy bardzo powolnym prowadzeniu, emituje bardzo mocne drgania. Charakteryzuje się pracą ogonową połączoną z lusterkowaniem. Można ją spokojnie trzymać w nurcie, by swobodnie pracowała.

Nowe ukleje (RH10 bo ją miałem na próbie) też są bardziej agresywne, co też da się mocno wyczuć na kiju.
Odpowiedz
#5
To może i ja część swojego boleniowego wojska przedstawięUsmiech

Woblery:
W moim przypadku większość przynęt można określić jako „sklepowa”.
   
W górnej połówce tonące ogólnego przeznaczenia: thrille, hermesy, sieki, wobi, bezsterowce, jakiś skórzak się trafi, wszystko raczej do łowienia typu wrzuć daleko i ciągnij szybko, z prawej strony gębalki, niektóre przeze mnie dociążone
W dolnej połówce z kolei moje ulubione: originalki, coundowny, husky, x-rapki, stingi, nike, te pływające szczególnie lubię w maju na burtach, a potem w lato na samym szczycie ostrogi, jak również do postawienia w warkoczu i niech sama pracuje…

A poza woblerami też raczej standard:
   
Z gum:
Ukleje RH, knighty, nieduże twisterki i ripperki, lubię jeszcze założyć na główkę sztywne przynęty dropszotowe, tu się na fotkę nie załapały…
Z uklejkami RH to ja mam akurat spory problem, chyba na nie zwyczajnie nie umiem łowić więc i za często nie łowię…
I z żelastwa to wiadomo, trochę ołowiu, trochę wąskich podłużnych wahadeł, ulubione gnomiki „zerówki”, no i parę raczej ciężkich obrotówek…

Trochę jeszcze innego bogactwa boleniowego leży po pudełkach, ale to co zaprezentowałem to taka moja podstawa…Usmiech
Odpowiedz
#6
Uzbrojeni po zęby .
Odpowiedz
#7
A co więcej kolegów nie chce się chwalić??? przecież sezon coraz bliżej Usmiech


Fajne arsenały woblerów jednak ja wolę zdecydowanie gumy i blachy Usmiech
Jakoś woblery średnio mi podchodzą, ale kolekcje całkiem przyjemne Usmiech
Odpowiedz
#8
Piękne zabawki, oby bolenie były chętne się nimi pobawić Usmiech

Ja w sobotę wrzucę foty swoich.
Odpowiedz
#9
Witam. Początkowo myślałem, że pokazywanie na SD pudełek z przynętami to będzie przechwalanie się, swiosty targ wędkarskiej próżności . Jednak po zastanowieniu doszedłem do wniosku iż to całkiem fajna sprawa - można porównać swoje "arsenały", dogadać się na priv i powymieniać, pohandlować, popytać itp. Skorzystać mogą nie tylko nowicjusze ale i "stare wygi" Okok . Ja też tu wkrótce swoje boleniowe skarby umieszczę Aparat . Swoja drogą może przydał by się nowy dział na Forum pt. np: "Moje pudełko na..." w którym Koledzy prezentowali by swoje ulubione (i nie tylkoUsmiech przynęty przeznaczone do połowu konkretnych drapieżników. Wszyscy chętnie uczymy się czegoś nowego więc... Mysli Pozdrawiam i czekam na odzew Stres
Odpowiedz
#10
Myślę, że oddzielny dział nie jest potrzebny, jaki problem zakładać kolejne tematy w tym dziale ? Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Boleniowe HM by Tomek1988 tomek1988 121 104.316 15-02-2018, 16:34
Ostatni post: tomek1988
  Woblery boleniowe. rapa10 5 8.520 08-04-2013, 08:37
Ostatni post: lawdzoj82
  Pudełko boleniowe 2011 Paweł 25 36.725 09-05-2011, 12:59
Ostatni post: karolordutowski
  Woblery boleniowe płytkoschodzące ela 6 12.768 01-05-2011, 20:34
Ostatni post: harp
  Pstrąg na moje zabawki karolordutowski 1 7.053 22-02-2011, 08:57
Ostatni post: morrum


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.