Shrap-Drakers Fishing Forum
Naprawa łódki z laminatu
#11
moim skromnym zdaniem lodka jest spierniczona
przy budowie albo za długo koleś czekał na położenie maty i za mało ją przesączył albo było za wilkotno i zelkot odparzył sie od maty kładzionej na sucho

co do pękających burt to na bank za mało maty i zla żywica zapewne tak jak Artur napisał epoksydowa zamiast polimerowej

burty trzeba zrobić na twardo dodatkowymi warstwami maty kładzionymi na krzyż aby usztywnić całość a reszta hm ciężki temat

naprawa nie bedzie łatwa i tania
Odpowiedz
#12
No to mnie pocieszyłeś . A jeszcze ten pan producent tu reklamuje te swoje pychówki !!!!
Odpowiedz
#13
Skoro znasz producenta, a łódź jak piszesz jeszcze nie widziała wody, to może warto spróbować reklamacji?
Jeśli to uczciwy człowiek to wymieni i jeszcze przeprosi, a jeśli nie to pomożemy Ci zrobić mu taką reklamę, że już może zaczynać pakowanie interesu. PRAWDA PANOWIE !!!?
Odpowiedz
#14
(08-04-2013, 22:58)egon emeryt napisał(a): No to mnie pocieszyłeś . A jeszcze ten pan producent tu reklamuje te swoje pychówki !!!!

To już go wywołujemy do tablicy, ja w swojej łódce mam tak samo, tyle że leży ona chyba ze 20 lat w pokrzywach a ta Twoja jest nowa i wygląda podobnie Bezradny.
Odpowiedz
#15
No nowa nie jest. No teraz idzie jej trzeci rok. Kupiłem ją jakoś na koniec listopada 2010. Po pierwszej zimie na wiosnę zaraz sprzedającego informowałem że na łódce występuje coś z laminatem, posłałem mu zdjęcia. Odpisał że wymieni ją na nową. I tak zmieniał daty wymiany co 2-3 miesiące, pół roku potem. Już była gotowa nowa dla mnie, ale chciał żeby stała u niego jakiś czas. Chciał sprawdzić czy ta nowa będzie OK. Potem już straciłem wiarę na nową łódkę i spisałem ją na straty ( 3000 zł ). Miałem kredyt na nią. W ubiegłym roku w drodze zamiany dostałem małą żaglówkę i pychówka poszła już naprawdę na straty. Ale wiadomo ciągnie mnie na pływanie po rzekach, zawsze to było moje marzenie. I naprawa lub wymiana łódki powróciła na porządek dzienny. Ale widać chyba nic z tego. Może kiedyś kupię na raty inną lub kanu. Sprzedający seint ostatnio po ostrzeżeniu ludzi na tym i innych forach poinformował mnie że mam mu dostarczyć dowód kupna ( którego mi nie dał ) i dostarczyć łódkę do niego. Ciekawe czym mu ją mam dostarczyć. Przez całą Polskę. On ma przyczepę pod nią, ja nie. Gdyby ją chciał wymienić to zrobił by to w 2011 r. zaraz po pierwszym poinformowaniu go przeze mnie!!! Może teraz i robi dobre pychówki ale ja raz się spaliłem i to wystarczy. A co tej mojej łódki zobaczymy czy z waszą pomocą coś się da zrobić, ciężko teraz z pieniędzmi. A piszecie że będzie to drogie i trudne do naprawy. Zazdroszczę wam, pływania waszymi łódkami, a najważniejsze jakimi rzekami pływacie. Bug, Narew, Wisła !!! To było moje marzenie odwiedzić te rzeki pychówką. Takie wyprawy 2-3 dniowe!!! Ja mogę wam zaproponować Kanał Gliwicki. (podobno rewelacyjny szlak, parę śluz do pokonania ) a podobno i rybka się znajdzie.

Pozdrawiam Bogusław
Odpowiedz
#16
Pseudonim sprzedającego ujrzał światło dzienne i poczekamy może się odezwie i poznamy jego punkt widzenia.
Internet to potężny oręż i za jego pomocą można komuś interes popsuć - nie mam na tą chwilę żadnego zdania do momentu odpowiedzi przez sprzedającego.
Odpowiedz
#17
To forum nie jest od rozstrzygania takich spraw !!! Już raz zostałem ostrzeżony przez moderatora tego forum, i miał on całkowitą rację !!! Ja tylko na tym i innych forach ostrzegłem ludzi żeby wiedzieli co mnie spotkało . Ale dopiero jak zawiodły wszelkie nadzieje na wymianę . Mam na komp. całą korespondencję z tym panem , gdzie informuje mnie o wymianie na nową . Kupiłem ją w 2009 nie 2010 jak pisałem .Gdzie przyznaje się w paru wyznaczonych przez niego datach kiedy ON przywiezie nową łódkę , a tę zabierze . W końcu uznał po przeczytaniu o siebie że go wkur......i że to ja mam ją dostarczyć z dowodem kupna którego nie dostałem . A na innej stronie wędkarskiej jeszcze mnie oskarża że miałem czelność opisać jego łódkę którą mi sprzedał . Niech przywiezie i wymieni jak obiecywał na nową , a przeproszę go i opiszę że wymienił że jest ok !!!!
Odpowiedz
#18
(09-04-2013, 15:11)egon emeryt napisał(a): To forum nie jest od rozstrzygania takich spraw !!!

Ja napisałem że chcę poznać jak producent to widzi ze swojej strony, co on ma do powiedzenia w tej sprawie.
Odpowiedz
#19
Naprawa tej łodzi nie ma większego sensu. Koszty będą ogromne, roboty masa a efekt mizerny. Koszt materiałów to na moje oko coś ok. 2000 zł. Jeśli jednak zapadnie decyzja o remoncie, to zacząć należy od zeszlifowania wewnętrznej strony, następnie położyć ze dwie warstwy laminatu (mata 650g/m) a całość przykryć topkotem ( coś jak żelkot, tyle że przystosowany do nakładania pędzlem i łatwiejszy w obróbce) tyle jeśli chodzi o środek. Zewnętrzna strona to już zupełnie inna bajka. Nigdy nie doprowadzimy powierzchni do stanu idealnie gładkiego więc będą problemy z utrzymaniem czystości, i nie chodzi mi o estetykę tylko o glony, wodorosty, pąkle dla których taka powierzchnia to raj. Należy zdjąć cały żelkot (sądząc po zdjęciach powinno być łatwo) pod spodem pojawią się luźne włókna maty, przy pomocy wałka z krótkim włosem nałóż na całość warstwę żywicy bez maty, po utwardzeniu zeszlifuj powierzchnię pozbywając się odstających kłaków następnie pokryj całość laminatem z maty 250 (taka cienka pozwoli uzyskać w miarę gładką powierzchnię). Po kolejnym, tym razem delikatnym przeszlifowaniu, nałóż ze trzy warstwy topkotu. Możesz jeszcze dopracować tak przygotowaną powierzchnie przy użyciu pasty polerskiej lekko ściernej i twardej tarczy gąbkowej na szlifierce kontowej. W żadnym przypadku nie próbuj używać szpachlówek bo na 100% będą się po jakimś czasie tworzyć się purchle.
Odpowiedz
#20
oj Arturze lekko policzyłeś te materiały chyba jeszcze w starych cenach
ale tak jak Artur pisze lepiej sie do tego nie dotykać ewentualnie zrobić z tego wzór do zdjęcia kopyta i zrobić nową
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szperacz do łódki bysior 12 7.956 17-04-2019, 15:52
Ostatni post: Peter
  Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) Krystek 59 99.523 17-07-2017, 22:55
Ostatni post: bysior
  Silnik Tohatsu 3,5km,naprawa icewin 1 5.812 16-05-2016, 21:17
Ostatni post: bysior
  materiały do renowacji łódki tom413 4 5.222 16-06-2015, 17:14
Ostatni post: Peter
  Oświetlenie łódki bysior 25 22.030 15-04-2015, 06:58
Ostatni post: bysior
  naprawa silnika kris82 0 3.102 24-03-2014, 17:28
Ostatni post: kris82
  Silnik Zaburtowy naprawa icewin 8 9.128 08-10-2013, 08:38
Ostatni post: psr18gh
  Zarejestrowanie łódki Grzechu 10 16.755 25-09-2013, 21:46
Ostatni post: Peter
  Kilka pytań o rejestrację łódki anguiler 5 9.125 24-09-2013, 22:00
Ostatni post: seba.68
  Naprawa pontonu czermin 4 11.138 03-07-2013, 19:57
Ostatni post: Krystek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.