Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaziowy konkurs BONITO
#41
Fajny jaziorOklaskyOklaskyOklasky
Odpowiedz
#42
(05-02-2012, 09:46)tomek79 napisał(a): Panie wobek, tak sobie myślę, jeśli mamy wyłonić największego jazia, to myśle ze zdjęcia przy miarce, jak postulował kolega maniek, powinny być jednak obowiązkowe!!!! Bo przykładowo złowię jaśka na 40, ale sfotografuję go tak ze wygląda na 45 i taką długość podam w konkursie. Chodzi mi o to, ze zaufanie owszem dobra rzecz, ale w przypadku konkursu chyba nie jest to najlepsze rozwiazanie. Mam nadzieję, ze kolega Podleśny nie weźmie mi tego za złe, bo pewnie jeszcze nie jednego takiego jaziora złowi do końca konkursu.

Panie @tomek79, myślę, że idea tego konkursu jest iście koleżeńska a nie typowo z nastawieniem jak zawody nasze krajowe. Dla mnie robienie zdjęć z miarką jest co najmniej dziwne. A to, że w niektórych przypadkach mamy przerost formy nad treścią i dowartościowane własne ego - cóż, każdy jest kowalem swojego losu. Uczciwy człowiek nie robi takich rzeczy.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#43
(05-02-2012, 09:52)tymon napisał(a): Dla mnie robienie zdjęć z miarką jest co najmniej dziwne.
A co w tym takiego dziwnego, w koncu liczy sie długość co przydałoby sie jakoś udowodnić. Jeśli w konkursie ma być wyłoniony zwycięzca to na jakiej podstawie? Na podstawie jego prawdomowności? Nie badźmy naiwni. Czy zdjecie przy miarce to jest aż tak wielki problem??? Chciałem tylko przypomnieć, ze robiąc zdjecia można oszukiwać, a rywalizacja nie we wszystkich wyzwala zdrowe emocje, a ten konkurs jest swego rodzaju rywlizacja. Ale skoro tak mowisz tymon to ja juz dzis zgłaszam jazia na 54 a zdjecie podrzuce w marcuHaha

Odpowiedz
#44
(05-02-2012, 00:37)Jakub Podleśny napisał(a): Witam wszystkich. Mam na imię Jakub Podleśny. Trochę łowię na spinning. Trochę dłubię. Dostałem informację od kolegi o owym konkursie, więc wstawiam zdjęcie. Jest to największy jaź jakiego udało mi się oszukać od grudnia do tegorocznych mrozów. Ryba jest z końca stycznia. Jeśli będzie to potrzebne dokładnie podam datę i czas z oryginalnego zdjęcia. Ryba mierzyła 53 cm.
Super!! ja też podzwonię po swoich kumplach, przejrzę artykuły- fora, może najdę gdzieś kogoś kto złowił jeszcze większego jaziora. A tak na serio to żenada jest. Jakub- byś sie wstydził!!. Nie wiem jak widzi to reszta drakersów- ale dla mnie takie podejście jest żenujące. Myślałem że jest konkurs wiosenny dla drakersów. Dla mnie Jakub zeszmaciłeś się dla kilku marnych woblerków.Nerwus
Ps. Pisząc "marnych" nie chciałem zakwestionować jakości wabików- po prostu pasowało do zdaniaUsmiech

Odpowiedz
#45
Faktycznie dobrze zrobione zdjęcie daje obraz iluzji wielkości ryby. Jednak nie robię zdjęć aparatem z szerokim kątem tylko standardowym. Łowię ostatnio duże jazie i wiem że tych ryb nie da się złowić na zawołanie. Stoją w nietypowych miejscach i często biorą o nietypowej porze. Poniżej nocne zdjęcie jazia z grudnia 2011 które chyba potwierdza me powyższe zdanie. Był mniejszy od tego wyżej choć na zdjęciu to tak nie wygląda. Jeżeli aż taka ważna jest sprawa miary prześlę organizatorowi na żądanie zdjęcie tamtej ryby przy dolniku wędziska zbrojonego w standardzie pewnej pracowni. To rozwieje wszelkie wątpliwości jak sądzę.

Przyzwyczaiłem się że wielu ludziom nie pasuje to że łowię. W dodatku na swoje przynęty. Odkąd mi się coś udaje ciągle jakieś kontrowersję. Fajnie mieszkać w Polsce i być Polakiem ... wstyd mi.

[Obrazek: dsc08171k.jpg]



Pozdrawiam
Odpowiedz
#46
Ty się Kuba tak nie przejmuj tym co sobie piszą, piękne jazie poławiasz i wstawiaj zdjęcia a Tym co zazdroszczą niech gul skacze Figielek.
Odpowiedz
#47
Może nie jako reszta ale ja nie bardzo rozumiem o co chodzi Bezradny Zdjęcia ładne, ryby też nawet uśmiech wymagany w ramach konkursu jest Okok
"Proszę o umieszczanie zdjęć z datą i z ładnym uśmiechem."
Mam nadzieję ze będą przeważały takie zdjęcia jak twoje a nie miarki na reklamówce z lidla jak w prasie wędkarskiej gdzie mistrzowie walczą o medale Dobani
Ja co prawda najpierw bym zajrzał do wątku "Witam się" ale powiedzmy że przedstawiłeś się tu imieniem i nazwiskiem co tak naprawdę nie jest obowiązkiem Okok
Mam nadzieję że nie zawitałeś tu tylko dla konkursu a przy okazji podzielisz się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami związanymi z wędkarstwem i nie tylko.
Szkoda że zostałeś tak tu przyjęty Bezradny Potencjalny oszust i łowca woblerów... Prawie jak bob Dobani dobrze że nie podpierasz się literą prawa odnośnie regulaminu konkursu ROTFL
Więc ode mnie Jakubie na początek "siemka" a na koniec gratuluję zdjęcia numer 1 bo to nocne podoba mi się mniej.
Odpowiedz
#48
(05-02-2012, 10:57)Jakub Podleśny napisał(a): Faktycznie dobrze zrobione zdjęcie daje obraz iluzji wielkości ryby. Jednak nie robię zdjęć aparatem z szerokim kątem tylko standardowym. Łowię ostatnio duże jazie i wiem że tych ryb nie da się złowić na zawołanie. Stoją w nietypowych miejscach i często biorą o nietypowej porze. Poniżej nocne zdjęcie jazia z grudnia 2011 które chyba potwierdza me powyższe zdanie. Był mniejszy od tego wyżej choć na zdjęciu to tak nie wygląda. Jeżeli aż taka ważna jest sprawa miary prześlę organizatorowi na żądanie zdjęcie tamtej ryby przy dolniku wędziska zbrojonego w standardzie pewnej pracowni. To rozwieje wszelkie wątpliwości jak sądzę.

Przyzwyczaiłem się że wielu ludziom nie pasuje to że łowię. W dodatku na swoje przynęty. Odkąd mi się coś udaje ciągle jakieś kontrowersję. Fajnie mieszkać w Polsce i być Polakiem ... wstyd mi.

[Obrazek: dsc08171k.jpg]



Pozdrawiam


Witaj "Forecast" na SD

Jak znam życie to zgarniesz wobki, śledzę Twoje poczynania na JB.pl w temacie: Jazie 2012r. i taką ilościa złowionych jazi wykosisz wszystkich w tym konkursie.

Moje gratki za rybki Oklasky Oklasky Oklasky
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#49
Siemanko Jakub ( wątek Witam się się kłania Pfftt )! Jaź przepiękny a zdjęcie rewelacja - to jest to co lubię oglądać Aparat Aparat Aparat A złapanie takiego byka na własną przynętę jest bezcenne jak sądzę Usmiech

Konkurs Bonito jak widzę cieszy się sporą popularnością Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#50
(05-02-2012, 11:26)rapa napisał(a): Może nie jako reszta ale ja nie bardzo rozumiem o co chodzi Bezradny Zdjęcia ładne, ryby też nawet uśmiech wymagany w ramach konkursu jest Okok
"Proszę o umieszczanie zdjęć z datą i z ładnym uśmiechem."
Mam nadzieję ze będą przeważały takie zdjęcia jak twoje a nie miarki na reklamówce z lidla jak w prasie wędkarskiej gdzie mistrzowie walczą o medale Dobani
Ja co prawda najpierw bym zajrzał do wątku "Witam się" ale powiedzmy że przedstawiłeś się tu imieniem i nazwiskiem co tak naprawdę nie jest obowiązkiem Okok
Mam nadzieję że nie zawitałeś tu tylko dla konkursu a przy okazji podzielisz się z nami swoją wiedzą i spostrzeżeniami związanymi z wędkarstwem i nie tylko.
Szkoda że zostałeś tak tu przyjęty Bezradny Potencjalny oszust i łowca woblerów... Prawie jak bob Dobani dobrze że nie podpierasz się literą prawa odnośnie regulaminu konkursu ROTFL
Więc ode mnie Jakubie na początek "siemka" a na koniec gratuluję zdjęcia numer 1 bo to nocne podoba mi się mniej.
Nie mam nic do zdjęcia, nie mam nic do jazi, ale dalej twierdzę że to obciach i tyle; po pierwsze faustart, po drugie ostre wejście od razu do konkursu bez porządnego dzień dobry. Nie interesuje mnie co jest na JB - nigdy zresztą tam nawet nie zaglądam. Na każdym forum zaczyna się od początku- takie jest moje zdanie, to shrap-drakers.pl a nie Jerkabit. A Wy sporo mojego szacunku straciliście włażąc w dupę człowiekowi, który logując się na nowym forum nie potrafi nawet powiedzieć dzień dobry.
A co do konkursu, to myślałem że razem zaczniemy, będziemy dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wynikami, i wstawiać coraz większe ryby. A tu wpada koleś "z ulicy" próbuje zamieśc konkurs zanim się zaczął, a Wy mu przyklaskujecie- ja wysiadam- naraHejka

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.