Shrap-Drakers Fishing Forum
Jaziowy konkurs BONITO
#11
Kilka fajnych woblerków po drodze nie chodzi, chętnie je przygarnęCwaniak
Ale mam pytanko; co znaczy "najładniejszy jaź" czy najładniejszy znaczy największy? - Mam nadzieję że takKwadr W takim razie czy jedno ze zdjęć ma być przy metrówce??
Odpowiedz
#12
(28-01-2012, 22:02)maniek72 napisał(a): Kilka fajnych woblerków po drodze nie chodzi, chętnie je przygarnęCwaniak
Ale mam pytanko; co znaczy "najładniejszy jaź" czy najładniejszy znaczy największy? - Mam nadzieję że takKwadr W takim razie czy jedno ze zdjęć ma być przy metrówce??

chyba najbardziej urodziwy Oczko
Odpowiedz
#13
(28-01-2012, 23:46)atb69 napisał(a): chyba najbardziej urodziwy Oczko
Tzn.; konkurs fotograficzny jednak?? To ja odpadam jednak bo nie umiem robić dobrych zdjęćDobani

Odpowiedz
#14
Witam. Widzę że zaskoczyło. Spokojnie ja też walczę w tym konkursie o ile mi czas na to pozwoli :oczko:. Robię kiepskie zdjęcia.Wiadomo że wygrywa największy.Ale miło będzie jak fotograficznie bardziej rozgarnięci pokażą śliczne jazie w miłym klimacie.Kwadr
BONITO to jest to co kocham !!!!!!
Odpowiedz
#15
NIe to żebym się wtrącał i mieszał w zasadch konkursu Kwadr ale......

MOże warto Jacku z tego 10 sztukowego zestawu uczknąć ze 3 wobki i obdarować szczęśliwca, który pokaże nam jazia w najfajniejszym/najładniejszym ujęciu fotograficznym. Wówczas będzie i "wilk syty i owca cała" czyli obdarowany zostanie największy jaź i najafjniejsza fotka ( a te jak większość się pewnie ze mną zgodzi są kwintesencją prezentacji naszych trofeów)

To tylko taka moja sugestia, ale tu już zdanie należy do Ciebie i redakcji, która musiałaby wziąć na siebie ciężar "obiektywnego" wyboru najładniejszej fotki.

"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#16
(29-01-2012, 11:19)Wozik77 napisał(a): NIe to żebym się wtrącał i mieszał w zasadch konkursu Kwadr ale......

MOże warto Jacku z tego 10 sztukowego zestawu uczknąć ze 3 wobki i obdarować szczęśliwca, który pokaże nam jazia w najfajniejszym/najładniejszym ujęciu fotograficznym. Wówczas będzie i "wilk syty i owca cała" czyli obdarowany zostanie największy jaź i najafjniejsza fotka ( a te jak większość się pewnie ze mną zgodzi są kwintesencją prezentacji naszych trofeów)

To tylko taka moja sugestia, ale tu już zdanie należy do Ciebie i redakcji, która musiałaby wziąć na siebie ciężar "obiektywnego" wyboru najładniejszej fotki.

A nie doprowadzi to do tego że żeby zrobić fajne zdjęcie to rybka będzie molestowana z każdej strony tak by na którymś zdjęciu ładnie wyszła, będzie czyszczona, płukana pastowana dla lepszego połysku itp. Na moje oko to tylko gorzej dla samej ryby bo część osób będzie do fotki się ustawiać zamiast 10s kilka minut.

Ale to tylko moje zdanie Okok.
Odpowiedz
#17
No ja takich pokus nie mam i jakoś póki co ślepo wierzę że większość z Was tez nie i że konkurs jako taki nie jest celem samym w sobie a jedynie dodatkiem do wiosennego klenio-jaziowania. I na tej podstawie jest moja luźna propozycja, ale faktycznie jakby wszyscy tak rozumowali byłoby źle i wówczas wogóle robienie jakiejkolwiek fotki z rybką byłoby bezsensowne, bo każdy by chciał aby trofeum na zdjęciu ładnie wyglądało.

Ale o tym już zdaje się była dyskusja, więc nie ma sensu w tym wątku jej toczyć. Mam tylko nadzieję że nie będzie tak iż 100% zdjęć będzie przy miarce Kwadr
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#18
W takim razie możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsza-najładniejsze zdjęcie.Druga kategoria najdłuższa ryba. I po pięć wobków dla wygranych poszczególnych kategorii.
BONITO to jest to co kocham !!!!!!
Odpowiedz
#19
(29-01-2012, 11:41)Wozik77 napisał(a): No ja takich pokus nie mam i jakoś póki co ślepo wierzę że większość z Was tez nie i że konkurs jako taki nie jest celem samym w sobie a jedynie dodatkiem do wiosennego klenio-jaziowania. I na tej podstawie jest moja luźna propozycja, ale faktycznie jakby wszyscy tak rozumowali byłoby źle i wówczas wogóle robienie jakiejkolwiek fotki z rybką byłoby bezsensowne, bo każdy by chciał aby trofeum na zdjęciu ładnie wyglądało.

Ale o tym już zdaje się była dyskusja, więc nie ma sensu w tym wątku jej toczyć. Mam tylko nadzieję że nie będzie tak iż 100% zdjęć będzie przy miarce Kwadr

Masz rację, dyskusja była nawet nie jedna i jakieś wnioski były wyciągnięte i co więcej nawet regulamin to "ogarnia" punktem:

2.2. Robiąc fotografię ryby, którą chcemy wypuścić, zawsze kierujmy się zasadą, że NAJWAŻNIEJSZA JEST RYBA i jej kondycja, a nie samo zdjęcie tej ryby

Z tym że będzie miał się on nijak do zdjęć w których ryba jest pokazana na zdjęciu tak by tylko była, ale konkurs na najładniejsze zdjęcie ryby może powodować jej dłuższe przebywanie na lądzie z picowaniem rybki do ujęcia włącznie.

No ale to już sprawa administracji do oceniania tego tylko trzeba brać pod uwagę to że zdjęcie będzie oceniane przez "jury" już po zrobieniu i wypicowaniu więc dla ryby to już i tak nieważne bo taką sesję przeszła z mniejszym lub większym stresem i szansą na przeżycie.
Odpowiedz
#20
(29-01-2012, 12:23)Marcin napisał(a):
(29-01-2012, 11:41)Wozik77 napisał(a): No ja takich pokus nie mam i jakoś póki co ślepo wierzę że większość z Was tez nie i że konkurs jako taki nie jest celem samym w sobie a jedynie dodatkiem do wiosennego klenio-jaziowania. I na tej podstawie jest moja luźna propozycja, ale faktycznie jakby wszyscy tak rozumowali byłoby źle i wówczas wogóle robienie jakiejkolwiek fotki z rybką byłoby bezsensowne, bo każdy by chciał aby trofeum na zdjęciu ładnie wyglądało.

Ale o tym już zdaje się była dyskusja, więc nie ma sensu w tym wątku jej toczyć. Mam tylko nadzieję że nie będzie tak iż 100% zdjęć będzie przy miarce Kwadr

Masz rację, dyskusja była nawet nie jedna i jakieś wnioski były wyciągnięte i co więcej nawet regulamin to "ogarnia" punktem:

2.2. Robiąc fotografię ryby, którą chcemy wypuścić, zawsze kierujmy się zasadą, że NAJWAŻNIEJSZA JEST RYBA i jej kondycja, a nie samo zdjęcie tej ryby

Z tym że będzie miał się on nijak do zdjęć w których ryba jest pokazana na zdjęciu tak by tylko była, ale konkurs na najładniejsze zdjęcie ryby może powodować jej dłuższe przebywanie na lądzie z picowaniem rybki do ujęcia włącznie.

No ale to już sprawa administracji do oceniania tego tylko trzeba brać pod uwagę to że zdjęcie będzie oceniane przez "jury" już po zrobieniu i wypicowaniu więc dla ryby to już i tak nieważne bo taką sesję przeszła z mniejszym lub większym stresem i szansą na przeżycie.

Zalatuje paranoją... nie da się zrobić ładnego zdjęcia rybie nie wyciągając jej z wody?

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.