Shrap-Drakers Fishing Forum
Moje muszki - morouk
#21
chętnie z wami pojadę bo te filmiki strasznie mi w bańkę weszły i troszkę kręci mnie ta mucha ale najpierw bym chciał zobaczyć, dotknąć, powąchać Figielek a potem może Mysli
Odpowiedz
#22
spoko spoko spodoba Ci się.

ale od razu mówię. Filmiki to nie PolskaPfftt także wiesz o co chodzi Oczko
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#23
Kręcenie much jest bardzo fajną czynnością. Przynęta powstaje znacznie szybciej, niż np. wobler i możliwości doprawdy sa chyba nieskończone Usmiech

Ostatnio postanowiłem wzbogacić pudełko o model, który bardzo chętnie zajadały kleniaste na wiosnę tego roku. Niestety nie wiedziałem dokładnie jaki to model muchy (otrzymałem tylko 1 egzemplarz w prezencie). Wszcząłem więc niewielkie śledztwo internetowe i okazało się, że to Orange Tippet. Replika tej muszki tak oto mi wyszła:

   

Materiały jakich użyłem to:

- haczyk do mokrej nr 10;
- nić kremowa nr 8/0;
- pomarańczowy tippet bażanta złocistego na ogonek;
- korpus z promieni pawia;
- srebrna lametka na przewijkę korpusu;
- jeżynka z czarnej kury Usmiech

Załączam link do bardzo pomocnej strony, dzięki któej ustaliłem nazwę tej bardzo fajnej muchy oraz nauczyłem się ją kręcić: http://www.qrystian.pl/pl_orange-tippet,576.html.
Odpowiedz
#24
Bardzo ładnie Usmiech

Jeszcze główka nieco nierówna al...o czym tu mówić Usmiech Oklasky

C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#25
Ucieka mi nitka czasami z główki, jak kończę finisherem :-/ O a propos finishera. Może jednak Maciek pokaż jak obsługiwać ten finisherek... Może jednak wiążę coś nie tak ...
Odpowiedz
#26
ok może jutro uda mi się nagrać cosik jak to wiązać.

z tym sprężynowym tak jest,że trzeba dobrze się wprawić żeby nitka nie spadała itp.

C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#27
Na wiosenne muchowanie i ja się piszę. W zimę kompletuje sprzęt.
Odpowiedz
#28
A to takie cudo bez nazwy:

   

W sumie to ta czarna muszka powstała na bazie przepisu na muszkę Black Gnat.

Zrobiona nicią 8/0, na haku do mokrej nr 10, jezynka z czarnego koguta, biały akcent z białej włóczki, tułów z czarnej włóczki.

A tak to mniej więcej wyglądało, z tym moim prawie Black Gnatem:

[youtube]tNvIabaSdTw[/youtube]

Jak zrobię sobie taki dubbing w młynku do kawy i takie piórka kurze, to zrobię sobie właśnie takiego Black Gnata, jak ten z filmu Usmiech

A że moim zdaniem klenie bardzo lubią wszystko co czarne, to ten cudak pewnie często zagości na końcu mojego przyponu konicznego Usmiech
Odpowiedz
#29
elegancka czarna mrówka UsmiechUsmiechUsmiech
No no Usmiech ja już mam nowe imadło ale to pod choinkę więc pokażę je Wam po świętach...ale kiedy ja bede kręcił moje ukochane muszki....Bezradny

tyle zamówien na koguty Smutny UsmiechPfftt

może coś zmotam niebawem z muszek tak w przerwie odpoczynkowejOczko
C&R&Rock&Roll
Odpowiedz
#30
Morouk piękne te twoje muchy OklaskyOklaskyOklasky
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muszki na klenie / jazie morouk 49 59.084 25-02-2014, 17:55
Ostatni post: STRUS


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.