Shrap-Drakers Fishing Forum
Pranie/impregnowanie odzieży i obuwia
#11
Widzę środek, ten który oglądałem - Granger's. Jestem zarejestrowany na Presto, ale widzę, że muszę jeszcze ten sklep przejrzeć. Dzięki Bizonik.

Może Hairy da jakiś mini wykładzik na temat impregnacji??

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#12
Wszystkie swoje Ciuchy oddychające piorę ręcznie w kokosalu i później bardzo dokładnie płuczę, nawet kilkanaście razy zmieniam wodę, drobne zabrudzenia zapieram szczoteczką do mycia rąk tylko nie może być za twarda, nie dawajcie się naciągać na środki do prania szmat oddychających z gore czy inną membraną bo dużo lepszy jest kokosal a przede wszystkim tańszy. Wkładanie odzieży membranowej do pralki automatycznej równa się z wywalaniem jej na śmietnik. (strzela membrana)
Nie należy też takiej odzieży ani wyciskać ani odwirowywać, jeśli chodzi o impregnaty w sprayu to ja używam TOKO nie ma co oszczędzać.
To tyle jeśli chodzi o wykładzik Oczko
Odpowiedz
#13
I tyle starczy, dzięki.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#14
Nie ma za co pole am sie na przyszlosc
Odpowiedz
#15
A po ilu praniach stosować impregnat?? Wiadomo, po jednym nic się nie stało i woda spływa. Przepłukałem po praniu tyle ile mogłem, potem to mokrym ręcznikiem domywałem to co pozostało po mydle.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#16
nie ma jasnego przepisu co ile prań należy impregnować, najszybciej zacznie przesiąkać na szwach, ja po praniu i wysuszeniu kurtki wieszam ją na wieszaku i polewam delikatnie prysznicem, jak po takiej 5 minutowej kąpieli nie przecieka to impregnuje, co jest ważne jeśli tylko w jednym miejscu będzie przesiąkało to trzeba impregnować całość.
Co do płukania to musisz płukać do tego momentu aż cała piana się wypłucze, często gęsto jest to nawet kilkadziesiąt płukań.
Odpowiedz
#17
Domyłem co było widać, przetarłem suchym by to zebrać, a impregnacją zajmę się jak mówisz, gdy będzie puszczać na szwach lub nie będzie się "perlić". Ustaliłem sobie, że po każdym zimnym sezonie będę ją prał co głównie wiąże się z usunięciem zapachu potu i ogólnym przemyciu.

Jak coś walę jak w dym do Ciebie jak czegoś na necie nie znajdę.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#18
To jeszcze jedno pytanie dot. impregnatów:

W spray'u czy taki do kąpieli??

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#19
Music 
I tutaj teraz wszystko zależy od tego jakie ubytki są impregnatu.
Dokładniej zaimpregnujesz płynem spray jest moim zdaniem jako środek awaryjny, na długie wyjazdy w gór biorę zawsze ze sobą impregnat w sprayu. Kilka razy zdarzało mi się podczas 2 tygodniowego pobytu w górach że był mi potrzebny, jednak porządne zaimpregnowanie płynnym środkiem powinno starczyć na dłuższy czas. Należy starać się mimo wszystko jak najrzadziej prać odzież membranową, są to bardzo delikatne tkaniny.
Postaram się w najbliższym czasie umieścić krótkie kompendium co jak i z czym należy jeść żeby to miało ręce i nogi
Odpowiedz
#20
Bardzo bym prosił. Od dawna "siedzę" w temacie specjalistycznej odzieży, a zdobywanie wiedzy z różnych źródeł powoduje czasami bół głowy...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.