Shrap-Drakers Fishing Forum
Test Daiwy Exceler 5-25g
#1
Nowy test, warto przeczytać przed planowanym zakupem lub porównać z własnymi odczuciami.
Wiem że parę osób używa wędek z tej serii więc czekam na wasze opinie Usmiech

http://www.team-rapa.pl/recenzja/daiwa-exceler-2-7m-5-25g/
Odpowiedz
#2
Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem wędziska z tej serii o nieco większym ciężarze wyrzutu 10-40g i nieco dłuższego.Ponieważ głównie łowię woblerami w dużych rzekach takich jak Wisła,Bug i Narew potrzebuję wędki około 300 cm, która to długość zapewnia mi komfortowe łowienie zarówno w opasce kamienisto faszynowej jak i poza pasem roślinności przybrzeżnej w takiej rzece jak Narew.Daiwa Exceller 10-40g w zasadzie nie różni się osprzętem od wędki którą opisał Paweł "Garbus" poza zakończeniem dolnika ,który u mnie jest metalowy.Czy jest to rozsądne rozwiązanie?.Moim zdaniem zbytnio nie przeszkadza poza momentami gdy stawiam kij oparty o samochód np. na chodniku.Istnieje duże prawdopodobieństwo pośłizgu i upadku wędki, a czym to się może skończyć nie muszę chyba tłumaczyć.
Blank charakteryzuje się dużą lekkością ,szbkością i mocą adekwatną do swoich 40 gramów wyrzutu.Bardzo dobrze przenosi drgania woblera czy nawet kopyta przy użyciu plecionki czyniąc wędzisko bardzo czułym, co bardzo pomaga w połowie sandaczy na sztuczne przynęty w trakcie całej doby.Do kompletu używam kołowrotka Daiwa Exceller 2500 który pasuje idealnie do zestawu.
Podsumowując wędka według mnie spełnia moje oczekiwania odnośnie użyteczności jak i ceny.
Odpowiedz
#3
Ja jestem szczęśliwy posiadaczem Excelerka Ultralight o cw 2-10 i długości 240. Łowiłem głównie obrotówkami w rozmiarze 0-3. Przy założonej plecionce 0,08 bardzo dobrze przenosi pracę przynęty. Do kompletu używam kołowrotka Shimano Exage 1000. Moim zdaniem idealny zestaw okoniowo-jaziowy.
"Czasem więcej uczy cudza głupota niż własny rozsądek"
Odpowiedz
#4
A ja mam ten sam kijek co bucek i mam mieszane uczucia.
Łowię nim na monofil 0,12-0,16, głównie jazie na mniejsze woblery (2-3 cm) i obrotówki (00-1). Ekstra się nim rzuca, doskonale ładuje się przy tak małych przynętach i rzucam je na przyzwoite odległości. Kijek zniósł hol sporego szczupaka który uderzył mi w longa 0. Nie mierzyłem go, ale oceniam na 65-70 centów. Poza tym wyholowałem całą masę jazi. Jest to wędka na którą siadały praktycznie same.
Oczywiście nie jest to 8 cud świata, bo te kosztują sporo więcej. Nie jest on zbyt czuły. Pomimo iż jest delikatniejszy od Kongera WCH Dancer'a to słabiej czuć na nim brania. Uchwyt kołowrotka jest jak dla mnie zbyt cienki i wkurza przy wielogodzinnym łowieniu no i dolnik... przy tej długości mógłby być znacznie krótszy. Ale z dolnikiem sobie poradziłem sam Usmiech
Odpowiedz
#5
(23-11-2011, 14:46)czermin napisał(a): A ja mam ten sam kijek co bucek i mam mieszane uczucia.
Łowię nim na monofil 0,12-0,16, głównie jazie na mniejsze woblery (2-3 cm) i obrotówki (00-1). Ekstra się nim rzuca, doskonale ładuje się przy tak małych przynętach i rzucam je na przyzwoite odległości. Kijek zniósł hol sporego szczupaka który uderzył mi w longa 0. Nie mierzyłem go, ale oceniam na 65-70 centów. Poza tym wyholowałem całą masę jazi. Jest to wędka na którą siadały praktycznie same.
Oczywiście nie jest to 8 cud świata, bo te kosztują sporo więcej. Nie jest on zbyt czuły. Pomimo iż jest delikatniejszy od Kongera WCH Dancer'a to słabiej czuć na nim brania. Uchwyt kołowrotka jest jak dla mnie zbyt cienki i wkurza przy wielogodzinnym łowieniu no i dolnik... przy tej długości mógłby być znacznie krótszy. Ale z dolnikiem sobie poradziłem sam Usmiech

u mnie od jakiegoś czasu leży 2,7m 10-40g, ale jakoś nie miałem go czasu zabrać nad wodę
http://www.youtube.com/user/TheTurkuc
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Daiwa Wilderness, Exceler, R'ness i Team Daiwa Softlure laker 3 5.281 18-08-2013, 11:46
Ostatni post: krzyko
  DraDragon HM69 Trill 2,85m 7-25g - pod sandacza pioo 6 7.173 03-06-2013, 13:09
Ostatni post: pioo
  Daiwa exceler 3-18 manniek66 21 23.899 17-12-2012, 21:47
Ostatni post: Marcin-P
  Daiwa Exceler 2,7m 5-25g + Spro Red Arc 10300 piecia 0 5.596 06-09-2012, 21:32
Ostatni post: piecia
  Test Black Star Distance Power - wiślany uniwersał? rapa 40 41.687 09-01-2012, 23:10
Ostatni post: rapa
Smile Nowy test Pawła rapa 3 6.983 06-09-2010, 10:32
Ostatni post: tymon
  Nowy Szalony test rapa 7 10.479 13-02-2010, 16:07
Ostatni post: Kaz


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.