Shrap-Drakers Fishing Forum
Metoda żywcowa a regulamin
#11
A słuchajcie, a te żywce nie powinny być przypadkiem wpisane w rejestrze??
Odpowiedz
#12
Heh, na forum... hmmm... chyba WTV jest cała dyskusja o tym. Ktoś zapytał Antoniego Kustusza o parę spraw dot. żywcówki. Było między innymi o żywcach i rejestrze. Co się okazało, żywca nie trzeba wpisywać ponieważ jest... tymczasowo używany jako przynęta. O zgrozo!! To, dajmy na to sumiarz (czy nawet inny wędkarz), parę ładnych ryb łowi (uznanych za okazowe) i nie wpisuje ich do rejestru ponieważ on takich żywców używa i huk, powołuje się na te bzdury. Trzyma w siatce, nie wpisuje do rejestru i kładzie lache na to.

Czy to nie jest paranoja?! Trzeba jeździć na te zjazdy delegatów bo tam gruba wóda się leje i do głowy uderza...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
@Salmo_Salar ale przecież w rejestr wpisujesz ryby przeznaczone do zabrania dopiero kończąc wędkowanie. Nie wpisujesz każdej ryby od razu po złowieniu. Przynajmniej ja wszędzie spotykałem się z taką interpretacją.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#14
Tylko zauważ jedną rzecz, jak można napisać "tymczasowo jako przynęta"?? Nadzieje na kotwe, jak nie będę miał brań to sobie wypuszczę, tak?? Dalej będzie elementem silnej struktury populacji??

Z reguły jest tak, że łowisz nie jednego, a kilka żywców. Przechowujesz je w siatce (jak wymaga RAPR) lub specjalnym sadzyku (co by nie znaczyło słowo "specjalny") by móc je wykorzystać jako żywiec. Nie wpisujesz, straż przychodzi, Ty się wykręcasz bo taki jeden zinterpetował to tak, na dodatek ryby na przynęte muszą być wymiarowe gdzie tak naprawdę górnej granicy nie ma (wyznacza jedynie rozsądek... a co to??). I weź karz strażnikom pilnować wód jak furtki otwierają się przy każdym zapisie w regulaminie. Ryby zabrane mówisz?? A kto delikwenta sprawdzi jak skitra w chlebak te ryby?? SSR?? No wybacz, PSR nie jest wszechmogące i nie wszędzie działa.

Sam zaczynam kombinować jednak to mi nie jest potrzebne, w tym roku nie łowiłem na żywca.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#15
(16-11-2011, 15:16)Salmo_Salar napisał(a): (...) Parę prostych zasad i można się cieszyć życiem:

1. Łowić zgodnie z prawem i regulaminami, a nawet mieć swoje podwyższone granice.
2. Nie śmiecić.
3. Nie niszczyć.
4. Pomagać innym.
5. Współpracować ze strażą choćby nie wiem jak niekompetentni byli.
6. Przyznajmniej starać się by poprawiać złą sytuację środowiska naturalnego.


Pozdrawiam

Salmo

Oklasky

http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.