Shrap-Drakers Fishing Forum
szczupak z plykiej wody
#1
witam koledzy spiningisci poradzcie mi cos lowie w lowisku o glebokosci do 2,5 m to jest najglebsze miejsce sa tam piekne szczupaki ale za chiny na spina lapia mi sie takie do 40cm na co je zwabic jesiennia chodzi mi o te wieksze sztuki a jest ich tam sporo
Odpowiedz
#2
Probowales z wolnotonacymi swimbaitami?
Odpowiedz
#3
nie a co to jest???
Odpowiedz
#4
Jeżeli chciałbyś wywabić te duże i jesteś pewien, że tam są (lub chcesz się upewnić Oczko ) to zacząłbym może od większych gum lżej uzbrojonych. Przyjmuję, że takie rzeczy jak uzbrajanie gumy i dobieranie do nich główek masz opanowane. Spróbuj zakupić parę gum Relax'a, Manns'a dł. 10 - 15cm i uzbroić je w lżejsze główki, np. 8 - 12g, da Ci to efekt wolnego opadu, więcej będziesz miał czasu na zabawę taką gumkę w jednym miejscu (wolniejsze prowadzenie) oraz uzyskasz dodatkowo efekt kolebania się. To jedna propozycja. Druga, jeżeli masz na to finanse, woblery, a dokładnie jerki w stylu Salmo Slider lub jemu podobne. Zależnie do kija dopasuj wersję (7 lub 10cm), polecałbym zakupić dwa jerki - jednego tonącego drugiego pływającego, tym drugim dodatkowo będziesz mógł dobrze obłowić płytsze miejsca (co nie wyklucza również użycie w tych samych miejscówkach wersji tonącej). Wszelkie informacje na temat ilości wersji i metod prowadzenia tej przynęty znajdziesz na stronie Salmo. Na koniec zaproponowałbym żelastwo - większe wahadła klepane z cieńszej blachy (jeżeli masz dostęp jakikolwiek do nich) lub większe wirówki (nr. 5). W drugim wypadku poleciłbym dosyć drogie Dam Effzet w kolorach srebro, miedź, złoto, czerwień, taka klasyka.

Przy regularnym łowieniu i dobrym poznaniu łowiska to powinno Tobie wystarczyć.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#5
Nie wiem jak bardzo zarosniety jest ten akwen ale jesli jest zarosniety to sprawdz Savage Gear 4play albo wieksze rozmiary swimbaitow Reaction Strike. To selektywne przynety z niesamowicie naturalna praca i czyms co naprawde mozesz nazwac wolnym opadem w przeciwienstwie do 15cm gumy z 12 gramowym jigiem na dwumetrowej wodzie :rotfl: ktora opadnie jak kamien i zbierze zielsko przy pierwszym podbiciu...
Odpowiedz
#6
zbiornik niejest caly zarosniety jedna strona tam gdzie najglebiej jest porosnieta lanem roslin a tam wlasnie jest najlepsza miejscowka na te duze zebate nieraz widialem tam ataki i z tamtad najwiekszego wyciaglem 78cm teraz tych roslin jest mniej ale nadal zalegaja dno
Odpowiedz
#7
(09-10-2011, 09:36)andrew napisał(a): ...w przeciwienstwie do 15cm gumy z 12 gramowym jigiem na dwumetrowej wodzie :rotfl: ktora opadnie jak kamien i zbierze zielsko przy pierwszym podbiciu...

Tak, najlepiej wydać kasę na jednego swimbaita, którego może odstrzelić lub zerwać i nie jest tani. Niech jeszcze sprowadzi coś z Japonii. Jesteś całkowicie wyrwany od rzeczywistości... Najczęściej jest tak, że syty głodnego nie zrozumie.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#8
W takich sytuacjach używam gumek 2-3 calowych uzbrojonych w główki 3-5gr.Troszkę dłużej trwa opad ale wyniki są.
Odpowiedz
#9
Polecał bym Sandrę 12cm na lekkiej główce. Dodam że dobra jest perłowa i żółta ale tylko 12 cm wielkośc. ładnie pracuje i wysyła większe impulsy niż standardowy ripper czy twister
Odpowiedz
#10
Ja spróbowałbym właśnie średniej gumy na lekkiej główce, ale jesli jest bardzo zarośniete to 8-12 g jak radzi Salmo wg mnie jest stanowczo za ciężko ( razem z gumą robi się już spora waga i tylko patrzeć jak ugrzęźnie w zielichu)
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Okoń z wody stojącej i nie tylko Grisha 28 31.975 01-11-2012, 17:38
Ostatni post: czermin
  24 kilowy szczupak i belly boat garbus 34 32.189 12-02-2012, 15:41
Ostatni post: Salmo_Salar
  Szczupak wasze porady arazy 119 107.797 18-09-2011, 11:36
Ostatni post: cyrax


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.