Shrap-Drakers Fishing Forum
naprawa neoprenów
#1
Od dwoch sezonow jestem nisczesliwym posiadaczem neoprenów Cormorana. Popękały mi w czesci dolnej-sparciala guma i nie nadaj sie do klejkenie. Wpadlem na pomysl że mogłbym kupić zwykłe kalosze i spróbować przykleić do neoprenu. Jak myślicie, czy jest to wykonalne. W końcu ta dolna cześć wygląda jak zwykłe kalosze.














Odpowiedz
#2
Ja kiedyś uszczelniałem szwy neoprenó klejem do wklejania szyb samochodowych. Takie czarne mazidło, po zaschnięciu robiła się konsystencja bardzo mocnej gumy. Kleiło się to do wszystkiego po zaschnięciu i za nic nie chciało zejść(no w końcu ma się przyklejać nawet do szkła). Ciężko to było dostać, ale trafiało się bodajże w Castoramie. Myślę, że tym specyfikiem spokojnie dałoby się dokleić zwykłe gumiaki do neoprenu.
---
Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#3
(10-10-2011, 11:26)kaczy napisał(a): Ja kiedyś uszczelniałem szwy neoprenó klejem do wklejania szyb samochodowych. Takie czarne mazidło, po zaschnięciu robiła się konsystencja bardzo mocnej gumy. Kleiło się to do wszystkiego po zaschnięciu i za nic nie chciało zejść(no w końcu ma się przyklejać nawet do szkła). Ciężko to było dostać, ale trafiało się bodajże w Castoramie. Myślę, że tym specyfikiem spokojnie dałoby się dokleić zwykłe gumiaki do neoprenu.

Klej do szyb dostaniecie w większości sklepów z chemią motoryzacyjną i w zwykłych sklepach moto. To jest tanie (ok.20zl). Przy klejeniu dobrze przeszlifuj papierkiem obie strony klejonej gumy żeby to trochę zmatowione było.
Dobry jest ten klej bo po zastygnięciu nadal jest miękki i elastyczny.
Odpowiedz
#4
Wielkie dzięki panowie. Jutro ruszam z naprawą
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.