Shrap-Drakers Fishing Forum
Ścieki w Wiśle
#1
No i wszystko jasne:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/scieki-zanieczyszczaja-wisle-mieszkancy-skarza-sie,1,4864261,region-wiadomosc.html

Z tekstu wynika, że tak będzie do końca roku, niestety.

Nie ukrywam, że codziennie jeżdżąc jednośladem odczuwam ten smród.
Rano przejeżdżając Poniatoszczakiem nie jest jeszcze tak źle, choć widzę tę jasną smugę wpływającą do Królowej.

Natomiast wracam przed wieczorkiem Świętokrzyskim - no to tam daje już nieźle, szczególnie jak powieje pod prąd czyli z kierunków północnych...

Generalnie ręce opadają...
Odpowiedz
#2
Puszczają od 1 września. MPWiK postawił wzdłuż Wisły tablicę ostrzegające o "uciążliwościach zapachowych", które potrwają do końca roku
Odpowiedz
#3
    Dzisiaj rano wybrałem się na Wybrzeże do WMH , lecz niestety okazało się że od 1 października w niedzielę sklep jest już nieczynny.Skoro byłem nad Wisełką postanowiłem wykorzystać piękną pogodę i udałem się na spacer z biegiem rzeki.Niska woda odkryła kamieniste rafy na Golędzinowie i po stronie Wisłostrady istny raj dla łowców sandaczy i kleni.Niestety kolor wody i zapaszek unoszący się w powietrzu skutecznie odstrasza od prób przebywania nad wodą.Po przejściu kilkudziesięciu metrów oczom mym ukazał się "okaz" z Karowej płynący wierzchem i falujący w odmętach rzeki.
   
W odległości około 100 metrów niżej zainteresowały mnie mewy latające przy brzegu.Czyżby był tam jakiś kolektor o którym nic nie wiedziałem? Niestety tak, czym bliżej podchodziłem zapaszek zamieniał się w smrodek a po dotarciu na miejsce w fetor i oczom mym ukazał się taki oto widok.
   
   
   
Przerażenie bierze jak się patrzy na to co wyprawiają z naszą Wisłą.Jak można coś takiego w dzisiejszych czasach puszczać do rzeki.
A z daleka tak to wszystko sielsko i pięknie wygląda.Kiedy się doczekamy że woda będzie tak błękitna jak na zdjęciu.
   

Odpowiedz
#4
straszny syf
jestem ciekawy co na to ekolodzy
Odpowiedz
#5
Ja ponizej kolektorow lowilem raz w zyciu i to az w Grochalach i powiedzialem sobie dziekuje bardzo. Akurat woda opadala z wysokiej. Srajtasmy na wiklinach i mnostwo syfu na brzegach. Wedkarstwo w syfiastej wodzie dla mnie tracil sens calkowity, niewazne jak duze ryby plywaja w tym syfie.

Jak otworza Czajke to sytuacja sie zmieni. Szkoda tylko ze infrastrukture typu oczyszczalnie czy autostrady budujemy przez dziesiecioleca ale na orliki i stadiony to sie kasa szybciutko znalazla co by sobie ryzy plemiel ze Zdizsiem, Misiem i Rysiem albo gwiazdami TVNu mogl w gale haratnac.
Odpowiedz
#6
(02-10-2011, 18:23)Bizonik napisał(a): straszny syf
jestem ciekawy co na to ekolodzy

Ekolodzy ekologami ale unia europejska powinna się tym zająć, kary powinny być takie żeby bardziej opłacało się wybierać syf i wozić beczkowozami niż iść na łatwiznę i walić wszystko w rzekę.

PS: osobiście nie mógłbym tam łowić, dla mnie to zbyt szokujące widoki jak na przyjemność spędzania czasu nad wodą.
Odpowiedz
#7
Stolica 40-milionowego kraju Bezradny MASAKRA !!! Bezradny Nawet dla okazów bym się nie przełamał łowić poniżej takich zrzutów
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#8
(02-10-2011, 21:01)Marcin napisał(a): kary powinny być takie żeby bardziej opłacało się wybierać syf i wozić beczkowozami niż iść na łatwiznę i walić wszystko w rzekę.
I tu leży cały problem, bo kary owszem będą i to srogie, ale te kary będą płacone nie z kieszeni urzędasów (z jakiej oni by partii nie byli) ale z naszej czyli podatnika.I dla tego ONI mają to wszystko głęboko w d...Dobani


Odpowiedz
#9
Niestety koledzy ale samo otwarcie rozbudowanej Czajki nic nie zmieni, póki nie będzie ukończony kolektor doprowadzający ścieki z lewej strony Warszawy.

Czajka jest już gotowa lada moment (wiem, bo pracuję na tej budowieUsmiech ), natomiast z tego co wiem, kolektor jeszcze do niedawna był w czarnej d....

Z tego co mi wiadomo kary pojawią się, w momencie gdy całość projektu nie zostanie ukończone do 2013 roku, lub do końca 2013 roku (nie pamiętam dokładnie).
Odpowiedz
#10
Puszczają ścieki z wszystkich burzowców po tej stronie Wisły. Jest to wynik przebudowy OS Czajka. O ile mnie pamięć nie myli jest to już ostatni etap.
Kary są nałożone,ale są zawieszone. Odwieszone zostaną jeżeli inwestycja nie zostanie skończona dp końca 2012 roku. Początkowo operacja, miała zakończona być w 2010 ale miasto się nie wyrobiło, unia europejska, która w większości finansuje operację zgodziła się na dwa dodatkowe lata.

Rzeczywiście, Czajkę buduje się dosyć długo. Wynika, to moim zdaniem z jednej rzeczy. Sama oczyszczalnia to pryszcz. Infrastruktura do przesyłu pochłania dużo siły i środków. Cóż, w 1999r, ówczesne władze Warszawy zdecydowały, że zamiast budowy dwóch- trzech oczyszczalni lepiej wysłać ścieki na Białołękę. To jaki świetny był to pomysł odczuwamy nie tylko jako wędkarze, za chwile odczujemy jako mieszkańcy. Podwyżki wody i wywozu ścieków są już przygotowane i wejdą prawdopodobnie od nowego roku w życie.

Ale za to jaką mamy ładną fontannęBoisie
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obce babki w Wiśle dagmara_babki 24 28.112 19-03-2014, 11:20
Ostatni post: urasenty


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.