Shrap-Drakers Fishing Forum
Nanofil Berkley
#1
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/nanofil-a78-p102-k10340.html

Ktoś wie coś więcej niż w reklamie gadają?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#2
Usmiech a właśnie miałem dzisiaj założyć podobny wątekUsmiech Wczoraj szperałem troszkę o tym i gdzieś już ktoś podobno testował i zostało to określone mianem bubla... ale ile w tym prawdy to nie wiem... na węzłach ponoć rwie się dziesięciokrotnie łatwiej niż plecionka podobnej wytrzymałości
Odpowiedz
#3
z tego co słyszałem to wytrzymałość liniowa super natomiast węzły to porażka rwie się ale również potrafi się rozwiązać
Odpowiedz
#4
To bierzemy szpulkę pod lupę i zobaczymy co to za wynalazek Usmiech Mam nadzieję że mają je już w hurtowni.
Odpowiedz
#5
ja się skusiłem na 0,10 i po jednym dniu zwinąłem ze szpuli kołowrotka na szpulkę fabryczną

chyba problemem są węzły do tej nowości, polecany rwie się za łatwo 0,10 ma wg opakowania prawie 6kg a rwie się wg mnie już przy max 1,5, na razie nie znalazłem węzła który by się przy tym sprawdził

byłbym ostrożny z zakupem tej linki, jest gładka jak żyłka, rzuca się tą linka fantastycznie, jest idealnie okrągła, nie ma tendencji do splątań, ale ta wytrzymałość na węzłach !!!

jeśli już ktoś zamierza kupić to radze zacząć przygodę z tą linką od najgrubszej 0,20, Nanofil nie jest przegrubiony porównywałem swojego nanofila 0,10 i jest wyraźnie cieńszy od 6lb Spiderwire czy dragonowskiej C-tru 0,08

moja linka po 3-4 godzinach już nie jest biała tylko raczej żółta, fragment linki który był w użyciu pozbawiony jest już tej gładziutkiej otuliny

myślę że ta moja 0,10 idealna byłaby na okonki jak ktoś potrzebuje to z chęcią wymienię na inna plecionkę ok. 10lb np. na Dragona C-tru 0,12 -0,15 Usmiech
Odpowiedz
#6
Oklasky za tak szybką relację z użytkowania! Usmiech Jedni przeczytali dopiero o tym, mam na myśli siebie, a drudzy, mam na myśli Ciebie, już ją przetestowali! Haha

Nie kupuję, choć miałem chęć! Usmiech
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#7
przetestowałem w tym roku kilka nowości plecionkowych i na Nanofila na pewno już się nie skuszę, nawet jeśli ktoś wymyśli do tego węzeł co będzie trzymał dobrze to na pewno ten węzeł nie będzie prosty...

muszę z przykrością stwierdzić, że wszystkie super super nowości w plecionkach zaoferowane w tym roku mocno mnie zawiodły... czekam jeszcze na ostatnią tegoroczna nowość PowerPro

póki co polecam C-tru, Spiderwire i starą PowerPro (te linki koniecznie z rynku amerykańskiego)
Odpowiedz
#8
Dzięki Krzysztof za opinię, miałem zamówić szpulkę w sobotę ale widzę że nie warto iść w nowosci, kupię PP, nic lepszego chyba nie znajdę.
Odpowiedz
#9
PP, nawet ta z amerykańskiego rynku mnie nie zachwyciła. Kupiłem dużą szpulę 455m i jakość taka sobie w porównaniu do moich pierwszy PP n lat temu. Teraz kolega użytkuje dwa Whiplash'e i chwali sobię, z resztą namówiony do jej zakupu przez innych zadowolonych.

Ciekawe jak się sprawdzi PP Super Slick...

Wracając do Nanofila. Może te mniejsze średnice będą dobrze współgrać z agrafkami bezwęzłowymi? Jeżeli Krzysztofie nie użytkujesz tej plećko-żyłki to może, jeżeli masz czas, przećwicz wszystkie możliwe węzły jakie odnajdziesz. Z pożytkiem dla Ciebie i innych bo może super produkt jest taki w rzeczywistości tylko trzeba ten nieszczęsny węzeł rozszyfrować.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#10
problem z węzłem wiem że jest też z najgrubszymi Nanofilami, 0,20 też bardzo łatwo pęka.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Berkley Triline Maxx gtsphinx 3 7.519 14-03-2017, 06:31
Ostatni post: bysior
Wink Nanofil -test TR rapa 2 4.649 15-02-2012, 22:50
Ostatni post: rapa


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.