Shrap-Drakers Fishing Forum
Nanofil Berkley
#11
Ale chłopaki mnie zaintrygowaliście tym Berkleyem-chyba zainwestuję w szpulkę i wolnym czasie pomaltretuję go węzełkami Pfftt
Odpowiedz
#12
Z tego co czytałem po forach część chwali, część narzeka (biorę poprawkę na liczne podpuchy nowozarejestrowanych). Ten nieszczęsny węzeł jest największym problemem, chyba jedynym. Ktoś zastosował podwójny palomar i mu gra. Jak Panowie idą próby?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#13
podwójny palomar to węzeł polecany przez producenta, ale on nie trzyma, plecionka pęka jak niteczka, w dodatku chyba też zależy jak ten węzeł się ułoży, mnie udało się prawie 3kg sandacza na tym węźle i nanofilu 0,10 wycholować... Usmiech ale na prawie odkręconym na maxa hamulcu...
Odpowiedz
#14
Widać, że jednak trzeba poczekać na wyjaśnienie tego bajzlu przez producenta. Jak na razie jest czym łowić, pecionków jak mrówków.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#15
No, to teraz się naczytałem, że jest mnóstwo podróbek linek Berkey'a i możliwe, że znaczna część osób takowej używa. Nawet w hurtowniach rozprowadzają takie. Ktoś widział w Norwegii (źródło: jerkbait.pl) tą linkę i jest zdecydowanie inna i znacznie droższa (podobno 5x) od "polskiego odpowiednika".

Od początku ciężko mi było uwierzyć, że ktokolwiek może wypuścić taki produkt, który ewidentnie ma jakąś wadę konstrukcyjną ponieważ ciężko było by pominąć fakt, że każdy węzeł osłabia to cudo. Ciężko nad wodą nie używać węzłów...

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#16
pierwsze plecionki też nie były idealne, a to jest nowy produkt na rynku... bo do plecionki to raczej nanofila bym nie zaliczył, opowieści o Norwegii że ktoś coś tam widział... bzdury, ja to mam i znam źródło zakupu... to nie plecionka aby byle kto za grosze tak szybko zrobił podróbkę....
Odpowiedz
#17
Wczoraj i dziś trochę pobawiłem się węzłami i wyszło że najlepszym i najmocniejszym do tej linki jest zalecany przez producenta węzeł.

[youtube]IvGuqm0ulOs[/youtube]

Ja kupiłem linkę o średnicy: 0,10mm i wytrzymałości: 5.732 kg

i teraz najważniejsze ile ta linka wytrzymuje: maksymalnie co udało mi się "wyciągnąć" to 2,75kg, ale pęka najczęściej przy 2,5kg - zwykły palomar to wytrzymałość góra 1,5kg. W ręku nie da się tego urwać bo wrzyna się w skórę, działa jak najlepszy skalpel.

Linka wytrzymuje ok. 48% deklarowanej mocy, co jest wynikiem niezłym jak na sprzedawane plecionki na naszym rynku i nie odbiega od innych na minus.

Przy zawiązywaniu węzła trzeba to robić bardzo starannie i zaciskać na mokro.

Linka jest naprawdę bardzo cienka, cieńsza np. niż 6lb spiderwire czy c-thru 0,08, swoją strukturą przypomina zwykła żyłkę, ale jest nierozciągliwa jak plecionka. Rzuca się tym bardzo dobrze.

Ja po prostu kupiłem za cienką, nie mam tak delikatnych spinningów, do tak cienkiej linki warto by zastosować wędzisko typu "kluska" o mocy góra do 6/8lb.

Teraz testuje nową PP Usmiech kupiłem 0,19 (albo jak kto chce 15lb) i w zestawie z przyponami 10kg ani razu jeszcze nie przegrała Usmiech tj zawsze pęka wolfram, w porównaniu do starej PP: cieńsza, gładsza, mocniejsza i przede wszystkim bardzo cicha. Reszta oceny po sezonie.

Jeszcze na koniec wyjaśnienie: to że pękają przypony nie znaczy że ta linka wytrzymuje ponad 10kg (producent na nasz rynek opisał ją na 15kg)
to przypony nie trzymają deklarowanej wytrzymałości.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Berkley Triline Maxx gtsphinx 3 7.519 14-03-2017, 06:31
Ostatni post: bysior
Wink Nanofil -test TR rapa 2 4.649 15-02-2012, 22:50
Ostatni post: rapa


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.