Shrap-Drakers Fishing Forum
Ryobi Zauber - mechanizm kabłąka
#1
Witam,

Panowie mam problem, czy zna ktoś kogoś kto może pomóc mi w naprawie i zdobyciu częsci ?

Spadłem ze skarpy nad rzeką zahaczając o krzaki, kabłąk się odgiął i nie wytrzymał niestety Smutny Rozsypał się cały mechanizm... rozkręciłem to ale nie mam pojęcia co i jak Smutny poza tym pękła mi ta plastikowa nakładka która ktyła sprężynę.
Odpowiedz
#2
jaki model tego zaubera?
Odpowiedz
#3
3000
Odpowiedz
#4
mam gościa który kiedyś mi naprawiał ryobi jak chcesz to dam ci nr telefonu ale tamten to był 2000?
Odpowiedz
#5
Siemka

Pokaż na fotkach o jakie uszkodzenia chodzi, posiadam Byron Alice 3000 a to te same konstrukcje wieć można coś dobrać z mojego młynka bo leży już ponad rok i się części marnują.

Zrób fotki poszczególnych części, zwymiaruj a ja sie jutro odezwe i napisze czy beda pasowac.

A młynki wyglądają tak:

       
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#6
Dzięki za zainteresowanie i pomoc, Marcist podeślij numer na PW,

Krystek dziś nie dam rady ale jutro napewno wrzucę zdjęcia.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc Usmiech
Odpowiedz
#7
Niestety zdjęcia wrzucę dopiero w sobotę, myślałem że wcześniej wrócę do domu ale nie da rady Smutny
Odpowiedz
#8
Wiele się słyszy o szumiących rolkach i stukających mechanizmach w kołowrotkach Ryobi Zauber i jego pochodnych.Dlatego pierwszą moją czynnością było rozkręcenie i sprawdzenie co tam może stukać, pukać, hałasować ? I wiecie co, znalazłem jedno poluzowane połączenie osi szpuli z mechanizmem posuwu.Ale najważniejsze jest to że kołowrotek był prawie pozbawiony smaru.To samo było z moją Caldią.Chinole oszczędzają na smarze czy może nie nadążają za taśmą, nie wiem, ale wiem że kołowrotki po przesmarowaniu pracują jak marzenie.Zauber bardzo mi się podoba pod względem kultury pracy.Nowy kosztował niewielkie pieniądze i teraz wiem że źle zrobiłem nie kupując nowego egzemplarza. Ale nic to nabytek od Sławka po konserwacji kręci się lepiej niż nowy suchy ze sklepu.
   
Odpowiedz
#9
Jakiś czas temu"reanimowałem"swojego TD fd935.
Sporo czasu"grzał ławę"Haha
Ale cały czas jest w"formie".
Solidna maszynkaTak
"Szacunek dla natury to pierwotne jest sedno"
Odpowiedz
#10
(31-01-2012, 21:49)krzyko napisał(a): Ale najważniejsze jest to że kołowrotek był prawie pozbawiony smaru.To samo było z moją Caldią.Chinole oszczędzają na smarze czy może nie nadążają za taśmą, nie wiem, ale wiem że kołowrotki po przesmarowaniu pracują jak marzenie.

Ooo, to ja chyba rozbiorę swojego bo ma za sobą pół sezonu pracy i niewyjętego suma i tak sobie myślałem, że dam mu jeszcze kolejny sezon bez smarowania. Skoro jednak prawisz @Krzyko, że smaru dają mało to dmuchając na zimne ja swojego też przeserwisuję Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile nawija Ryobi 4000 ? Peter 0 5.913 22-09-2014, 14:52
Ostatni post: Peter
  RYOBI ZAUBER CF 4000 moczykij 22 32.783 14-05-2014, 14:22
Ostatni post: mick
  Red Arc problem z rolką kabłąka pasiaczek 3 5.454 01-07-2013, 14:53
Ostatni post: pasiaczek
  Wybór: SPRO RED ARC 10300 czy DRAGON FISHMAKER 1130i czy RYOBI ZAUBER 3000 seb603 30 36.903 23-03-2013, 15:23
Ostatni post: seb603
  Sprężyna kabłąka Jaxon Elegance HT100 Marcin 15 16.875 30-10-2011, 20:51
Ostatni post: Marcin


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.