Shrap-Drakers Fishing Forum
Słoneczna alternatywa.
#21
Właśnie dzisiaj łowiłem wzdręgi na muchęUsmiech Złowiłem kilka takich około 25cm i parę mniejszych. Moją przynętą na tę rybę jest najczęściej Red Tag, a więc jeżynka brązowy kogut, tułów z pawia i czerwony ogonek z marabuta. U mnie nad jeziorem nikt tak nie łowi, a przecież wypatrywanie wzdręg jak przesuwają się pod samą powierzchnią wody, podanie im muszki i potem widok jak ryba podpływa i bierze, no i zacięcie - daje dużo radochy. Taki wypad z małą ilością sprzętu w słoneczny dzień nad najbliższe jezioro - polecam.
Odpowiedz
#22
(11-06-2015, 22:59)muddler napisał(a): wypatrywanie wzdręg jak przesuwają się pod samą powierzchnią wody, podanie im muszki i potem widok jak ryba podpływa i bierze, no i zacięcie - daje dużo radochy.
Poznałem podobną radochę. Tylko nie z muszką a jerk'iem, i nie z wzdręgami a z zębatymi narwańcami Haha .... aż mnie ciarki przeszły. Nie mogę się doczekać jak w połowie sierpnia będę mógł powtórzyć ten spektakl.

Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz
#23
Zamierzałem w tym roku też spróbować muchy, ale jak do tej pory nic w tym temacie
nie zrobiłem.

Na zdjęciach z SUS’ami pokazują, że też i z takiego sprzętu można łowić na muchę,
myślę, że jeśli inni to robią to i mnie też się uda.

Ciekawe tylko czy sprzęt muchowy, na łódkę czy też wędkarską deskę SUP jest trochę
inny od normalnego.

Jeśli ktoś może mi pomóc w tym temacie to bardzo dziękuje.
Odpowiedz
#24
Znalazłem też film, coś w stylu „Pierwsze kroki z muchą na desce SUP”,
no i muszę napisać, że moja wędkarska deska SUP jest stabilniejsza,
takie jest moje spostrzeżenie nawet po tych dwóch próbach na wodzie.
https://www.youtube.com/watch?v=isijtn0-BOc
Odpowiedz
#25
[/quote]
Poznałem podobną radochę. Tylko nie z muszką a jerk'iem, i nie z wzdręgami a z zębatymi narwańcami Haha .... aż mnie ciarki przeszły. Nie mogę się doczekać jak w połowie sierpnia będę mógł powtórzyć ten spektakl.
[/quote]
Ja nie czekam tak długo, bawię się częściejJezyk
Odpowiedz
#26
(14-06-2015, 17:56)muddler napisał(a): Ja nie czekam tak długo, bawię się częściejJezyk

13 sierpnia wypływam do Szwecji, a jerk'owanie tam to zupełnie inna bajka. Stąd to czekanie. Ostatnio sporo łowię na Narwi lub z wody (w spodbniobutach) - w takich przypadkach jerk jest dość trudny.
Pozdrawiam,
Walkor
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.