Shrap-Drakers Fishing Forum
Parki narodowe i obszary chronione
#1
(07-06-2011, 10:32)dan napisał(a): Na jakiej podstawie podejrzewasz, że ściemniam? Znam przebieg granic rezerwatów, zresztą trudno wejść na ich teren nieświadomie - przy większości ścieżek i dróg prowadzących do rezerwatów są czerwone tabliczki. A skąd się wziąłem? Przyszedłem. Czasem przyjeżdżam na rowerze. To jest dozwolone regulaminem i stanowi o wiele mniejsze zagrożenie dla rezerwatów niż wjeżdżanie samochodami, quadami i motorami (ogromny hałas, spaliny, przeorane drogi).

Powierzchnia tych rezerwatów nie jest duża, dodatkowo sąsiadują one z siedzibami ludzkimi, więc zwierzęta i tak mają niewielką przestrzeń ze względnym spokojem. A to wszystko w bardzo bliskim sąsiedztwie (częściowo w granicach) największego miasta w Polsce. Dlatego tak ważna jest ochrona tej ostoi przyrody.

Dlaczego ja mogę przyjechać na ryby nad Wisłę na rowerze i posprzątać dokładnie stanowisko po zakończeniu łowienia a niektórzy muszą przyjechać terenówką i zostawić wszystkie śmieci? Nigdy tego nie zrozumiem Smutny
Spoko, Dan, juz wiem, po prostu koło mnie też jest kilka rezerwatow, i wzędzie jest zakaż wjazdu, a tym bardziej łowienia, a jeziora są piekne, rybne, co zima ryby sie duszą, ale łowić nie wolno, wjechać tam tez, i pilnują, i walą kary. Niektóre Rezerwaty ścierpie, ale nienawidze wszelkiego rodzaju Parków Narodowych, obrzarów chronionych, Natury 2000 itd
Odpowiedz
#2
maniek72, a możesz rozwinąć temat nienawidzenia obszarów chronionych, PN itp. ?
Czemu taka niechęć ?
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#3
(08-06-2011, 11:28)tymon napisał(a): maniek72, a możesz rozwinąć temat nienawidzenia obszarów chronionych, PN itp. ?
Czemu taka niechęć ?
W sumie mogę, chociaz niktórzy z Was wiedzą, tak po krótce- mam poważny konflikt z GDZPK, i WIOŚ (Generalna Dyrekcja Zarzadu Parkow Krajobrazowych i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska). Zaczeło się od tego że wcielili moja działke na której mam nin starorzecza do; Natura 2000, Dolina Srodkowego Bugu, Poleska Dolina Bugu, Obrzar chronoiny- tereny lęgowe- ptasie, naturalne tarliska rybie, naturalna strefa zalewowa Bugu, i H wie co jeszcze - zygac sie chce, o nic mnie nie pytali, za nic nie zaplacili, a podatki płace ja, ale to temat rzeka- wart zalozenia oddzielnego wątku....
Odpowiedz
#4
Nie pozostaje nic innego, jak założenie oddzielnego wątku na ww temat. Chętnie bym się dowiedział na ten temat coś więcej Usmiech
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#5
To możemy popisać, może coś mi doradzicie- proponuje żeby mod cztery, czy tam pieć ostatnich postów przeniósł do nowego tematu.
Odpowiedz
#6
Rozumiem, że ziemia, która jest Twoją własnością została podciągnięta pod obszar Natura 2000, w momencie, kiedy właścicielem już jej byłeś od jakiegoś czasu.
W czym tkwi problem, że dany obszar został ujęty jako obszar szczególny, który powinien podlegać ochronie ?
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#7
(08-06-2011, 15:26)tymon napisał(a): Rozumiem, że ziemia, która jest Twoją własnością została podciągnięta pod obszar Natura 2000, w momencie, kiedy właścicielem już jej byłeś od jakiegoś czasu.
W czym tkwi problem, że dany obszar został ujęty jako obszar szczególny, który powinien podlegać ochronie ?
Problem tkwi w tym że nic nie moge tam zrobić, wydałem już masę kasy na różne opinie, opracowania naukowe, i
wogóle...., zreszta zobaczcie jak to wygląda, i ja nic jak na razie nie moge na to poradzic- a ryby wciąż się duszą,
i latem, i zimą... zresztą zobaczcie sami jak to wyglada;
Odpowiedz
#8
Czyli mam rozumieć, że w wyżej widocznej wodzie ryby zwyczajnie się duszą, zarówno brakiem tlenu zimą jak i w porze letniej. No to rzeczywiście, problem jest, gdyż z jednej stronie chce się pomóc rybom, ale z drugiej strony przekształcając w jakikolwiek sposób owe zbiorniki szkodzi się innym organizmom żywym, które mogą być uznane za szczególnie zagrożone.
Z naszego punktu widzenia ryby są naj, ale nie zawsze tak jest, gdyż poszczególne gatunki zarówno zwierząt jak i roślin w naszym środowisku stanowią podstawę do badań jako tzw. wskaźniki biologiczne. Temat rzeka.
Co na to WIOŚ, jakie jest jego podejście do tego tematu? Przecież nie może odwrócić się na pięcie, skoro nie masz zamiaru niczemu zagrozić, a pragniesz pomóc rybom.
Życie zaczyna się nad Wisłą Oczko
Odpowiedz
#9
Przede wszystkim to nie możesz tam nic robic "od tak" na wszystko musisz miec najpierw projekt i uzasadnienie, wiec specjaliści wymyślili mi że żeby coś tam móc zrobić, to cały projekt nazwiemy :"budowa lowiska ekologicznego" - słowo ekologiczne jest podobno trendy i dziala na ekooszołomów, pytasz co na to WIOŚ??, a to masz jedno z ostatnich pism od nich;
Odpowiedz
#10
cholera troche do góry nogami, ale nie wiem jak to obrócić, myślą że se poradzisz, najprościej jak ma sie laptopa ;-) a może ktoś z modów potrafi je obrócić??
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.