Shrap-Drakers Fishing Forum
C&R stosować czy nie
#1
temat zapalny Oczko
co o tym sądzicie? Haha
Odpowiedz
#2
Bezapelacyjnie starać się stosować jak najczęściej, nie myślec o konsekwencjach czy ma to sens i tak dalej, no i nie wdawać się w dyskusje z ortodoksyjnymi zwolennikami "za" i "przeciw". Kwadr
Ot poprostu stosować.
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#3
Ja stosuję choć nie powiem lubię żreć mięcho Jezyk jeśli już zabieram to tylko jedną rybę i stosunkowo małą tzn mającą już przekroczony wymiar.
Serce by mi pękło gdybym zabił dużą rybę Krzyk wolę patrzeć jak odpływa Kotek wierząc że jest zdrowa Haha
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#4
A ja nie mam z tym problemu bo nie jem rybPfftt ( morskie czasami tylko). Nigdy nie zjadlem wlasnorecznie zlowionej ryby, choc czasami zabieram do domu (dla rodzicow). Jednak glownie biala ryby, rzadko jakiegos szczupaka.
Odpowiedz
#5
A ja lubię ryby jeść Usmiech najbardziej świeże dorsze ale jest zawsze problem z dostępnością i świeżością ryb w sklepie.
Z ryb konsumpcyjnych interesuje mnie okazjonalnie szczupak i sandacz 50cm większy nie bo nie mrożę i nie rozdaje sąsiadom.
Późną jesienią pyszne pstrągi z "Okonia".
Reszta gatunków czysto sportowo...
Odpowiedz
#6
Jestem nowy na forum i nie jestem pewien, czy powinienem się wypowiadać na tego typu kontrowersyjny temat, ale uważam, że gdyby całkowicie odrzeć wędkarstwo z tradycyjnej funkcji łowieckiej, stałoby się jedynie rozrywką połączoną z niczym nieusprawiedliwionym zadawaniem cierpienia. A to nie jest zabawa. Wędkarstwo ma swoją bardzo pierwotną rolę - złowić rybę na własne potrzeby i nie więcej, zabić bez zadawania zbędnych cierpień i zjeść. Łowienie li tylko dla rozrywki/relaksu nie mieści się w mojej etyce - innymi słowy: nie planuję zabrać i zjeść złowionej ryby, to nie idę jej łowić. A jak już łowię, to zabieram tylko jednego lub dwa "przeciętniaki". Wiadomo, że rybę wyjątkową lub rzadką w łowisku po prostu trzeba wypuścić.
Nie sądzę, by to wędkarskie odłowy były zasadniczą przyczyną zmniejszania się liczebności ryb. Takie amatorskie połowy od zawsze miały swoje miejsce w ekosystemie. Problemem są raczej zanieczyszczenia i nadmierne połowy rybackie oraz kłusownicze.
Odpowiedz
#7
Nie zabieram ryb do domu i rzecz jasna nie popieram tego. Jakoś przeboleję, jeśli ktoś zabierze do domu jedną rybkę raz na jakiś czas, ale jeśli słyszę, że ktoś zabiera wszystko co złowił, krew mnie zalewa, a w kieszeni otwiera się nóż... Najgorsi są starzy wędkarze, którzy nie wyobrażają sobie, żeby wypuścić rybę. Co gorsze, olewają limity i wymiary, bo dla nich nawet 40cm szczupak jest dobry na patelnię. A to ich zdziwienie, gdy mówię, że wypuściłem rybę - normalnie bezcenne. Cieszę się, że młode pokolenie coraz częściej łowi dla sportu i stosuje C&R.
Odpowiedz
#8
Sorry Blazej ale to jest temat o zamkniecia. To forum tym rozni sie od innych, ze nie ma na nim ideologicznych dyskusji bo SD supportuje C&R. Wiec dyskusja jest cokolwiek bezsensowna
Odpowiedz
#9
E tam Andrzej temat wdg mnie jest jak najbardziej ok Oczko

Jestem w stanie zrozumieć: nie zabieram a inni zabierają wymiary(rozmiar w granicach rozsądku)

Ciekawi mnie podejście zagorzałych C&R: nie łowię inni też nie powinni - to wegetarianie?
Świnka bardziej się męczy podczas zabicia i kupę czasu przed niż ryba z nożem w kręgosłupie zaraz po złowieniu...
Odpowiedz
#10
Jestem starym wędkarzem,swój wiek i doświadczenie już mam.Czasami zabieram z łowiska jedną rybę do zjedzenia.Ale takie gatunki jak boleń,jaz,kleń,okoń to są ryby czysto sportowe i wszystkie zawsze wracają do wody w dobrej kondycji.To czy zabierać złowione ryby czy uwalniać każdy musi zdecydować sam.Łowiąc pstrągi czasami kilka razy w sezonie łowię te same ryby.Dobrze jest obserwować jak złowione po raz kolejny te same ryby dorastają do coraz większych rozmiarów.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  C&R – etyczny wędkarz, czy terrorysta!!! banita 9 14.479 18-05-2020, 15:53
Ostatni post: Lecek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.