Shrap-Drakers Fishing Forum
Rzeczny pogromca D.S
#31
Polecam na nockę szczególnie zamiast dzwoneczków elektroniczne sygnalizatory.
Pokazały się ostatnio na rynku takie z procesorkiem zakładamy to na szczytówkę dokręcając sygnalizator się uruchamia, i miga nam na zielono w momencie brania zmienia kolor na czerwony.
Co jest ważne ma on pamięć i uczy się kiedy nurt ściąga a kiedy mamy rzeczywiście branie, nie jest to drogie 1 sztuka kosztuję około 20 zł.
Odpowiedz
#32
Hairy daj jakiś link...
Może mi się to przyda na nocne zasiadki z federkiem na Wisełce Hura
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#33
ciekawa zabaweczka może to być.
(L)
Odpowiedz
#34
Dzisiaj znalazłem połączenie takiego sygnalizatora z dzwoneczkiem. Dobrze jakby taki sygnalizator miał pamięć ostatniego brania i np. przez 10 sekund świecił czerwonym kolorem. Poza tym w nocy dobrze mieć sygnalizator dźwiękowy połączony z diodą, patrząc na to cudo na końcu szczytówki szybko zmęczołbym wzrok. Lepszy jest dla mnie dzwoneczek lub karpiowy syganalizator.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#35
Macie jakiś link do tego cuda?
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz
#36
Też bym się przyjrzał temu wynalazkowi Usmiech prosimy o link
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
#37
przyniosę na Wigilię pokazać jak mnie skleroza nie najdzie
Odpowiedz
#38
Czy może chodzi o coś takiego?

http://www.rafmax.pl/product-pol-24647-Swiecacy-sygnalizator-bran-na-szczytowke-wedke.html

Kupiłem sobie dwie sztuki. Dam znać jak wypróbuję.
Odpowiedz
#39
Odkurzę trochę temat Jezyk

Przymierzam się do zakupu feedera na rzekę. Łowić będę na Wiśle, Bugu i Narwi. Jaki c.w. będzie odpowiedni do łowienia w nurcie. 150g czy 180g ? Tutaj liczę na podpowiedź kogoś, kto miał doświadczenia w ciężkim łapaniu Usmiech Nie wiem też, jaka będzie najlepsza długość kija. Wiadomo, że im dłuższy i bardziej na sztorc postawiony, tym mniejszy odcinek żyłki będzie w wodzie a co za tym idzie, zestaw dłużej utrzyma się w łowisku. Czy 3.60cm ma aż tak wielkie różnice w stosunku do kija 3.90cm ? Czym się kierować przy wyborze no i czy możecie polecić coś fajnego, tak do maksimum 200 zł ?

Kwestia kołowrotka.
Niby jest w czym wybierać na rynku, ale czym kierować się przy wyborze korby do feedera? Przełożenie odgrywa tutaj jakąś istotną rolę? Wydłużony kształt szpuli? Może tutaj też możecie polecić coś budżetowego powiedzmy do 150zł ? Usmiech
Widoki przyrody są różne w różnych miejscach, prawa przyrody są wszędzie te same.
Odpowiedz
#40
(12-09-2014, 19:13)gtsphinx napisał(a): Odkurzę trochę temat Jezyk

Przymierzam się do zakupu feedera na rzekę. Łowić będę na Wiśle, Bugu i Narwi. Jaki c.w. będzie odpowiedni do łowienia w nurcie. 150g czy 180g ? Tutaj liczę na podpowiedź kogoś, kto miał doświadczenia w ciężkim łapaniu Usmiech Nie wiem też, jaka będzie najlepsza długość kija. Wiadomo, że im dłuższy i bardziej na sztorc postawiony, tym mniejszy odcinek żyłki będzie w wodzie a co za tym idzie, zestaw dłużej utrzyma się w łowisku. Czy 3.60cm ma aż tak wielkie różnice w stosunku do kija 3.90cm ? Czym się kierować przy wyborze no i czy możecie polecić coś fajnego, tak do maksimum 200 zł ?

Kwestia kołowrotka.
Niby jest w czym wybierać na rynku, ale czym kierować się przy wyborze korby do feedera? Przełożenie odgrywa tutaj jakąś istotną rolę? Wydłużony kształt szpuli? Może tutaj też możecie polecić coś budżetowego powiedzmy do 150zł ? Usmiech

Ja pod takie ciężary wyrzutu i łowienie na żywca mam dwa carbo-szklaki, które kosztowały po nie więcej niż 100 zł. Z tanimi wędkami jak jest z tanim winem. Tanie jest dobre, bo jest dobre i tanie Oczko Mogę wrzucić je byle jak do samochodu, każdą z nich kilka razy bez uszkodzenia przywaliłem już po gałęziach przy holu i zacinaniu, nie żal mi zostawić na noc przed domem, czy na nocce spokojnie można przysnąć, bo jak zginie to nie szkoda ROTFL Spokojnie można machnąć koszyki 150 gram + zanęta, a nie są pałowato sztywne. Miałem kiedyś z wyższej półki niż półszklaki Kongera Vegę do 150 gram i jak dla mnie była za sztywna. Może byłaby dobra pod brzanę, ale w łowieniu leszczy itp. to połowa ryb spadała podczas holu.

Poruszam się w połowie tego budżetu, więc co do modeli nie podpowiem. Ja jestem bardzo zadowolony z Kongera Medalista, ale to mam akurat do 120 gram, więc sporo lżej jak szukasz.

Szukając wędki do łowienia normalnej białej ryby i nie w mega nurcie na Wiśle, to zwróciłbym uwagę na wędkę, która ma mocno pracująca przy rzucie i braniu samą szczytówkę i sztywny ostatni element, w który wchodzi szczytówka. Widać fajnie każde branie, ryba na samym początku nie czuje oporów a wystarczy jedno jej szarpnięcie i masz ją zaciętą Usmiech

Co do ściągania zestawy między długościami 360 a 390 nie zauważyłem jakieś bardzo dużej różnicy. Dłuższym za to łatwiej o gałęzie nad głową zahaczyć, a wiadomo nad wodą łowimy w różnych warunkach.





Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.