Shrap-Drakers Fishing Forum
Przynęty własnej produkcji.
Słyszałem że niektórzy ludzie wklejają stery na distal Wysmiewacz

Ten klej jest bardzo tarwdy jak wyschnie, dlatego ja używam Techniqoll. Można łatwo odciąć ster z rowka. Ale w wiekszości można wyciągnąć ster szczypcami, oczywiście uważając na korpus. Ale żeby wyciągać ster uprzednio trzeba dać stosunkowo małą dawke kleju jak się wkleja ster. Zdarza się że dam troszkę wiecej kleju i czasami korpus się oderwie Figielek Ale zawsze pomaga brzeszczot Okok
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
Witam
W galerii pod tym linkiem:
https://picasaweb.google.com/10128545011...directlink

znajdują się moje wyroby (nie wiem jak je wkleić...)
Lubię wyprawy na trocie i pstrągi. Z tego to powodu i w tym kierunku poszła
moja przygoda z przynętami Usmiech

pozdrawiam
Odpowiedz
Witam rzeźbiarzy Usmiech

Czy coś się stanie ze sterem z poliwęglanu jak zamoczę go w CAPONIE?
Robię małe woblerki i w niektórych mi się już nie uda wyjąć sterów bez uszkodzenia ich. Stery co prawda nie są jeszcze przyklejone, ale stelaż skutecznie blokuje ich wyjęcie.
Jak zwykle za szybko chciałem zrobić i nie w tej kolejności.
eh...........
(L)
Odpowiedz
Nic się im na pewno nie stanie Usmiech
Odpowiedz
(11-02-2013, 20:16)cnk napisał(a): Nic się im na pewno nie stanie Usmiech

Na pewno to się stało Zly, ster się zrobił miękki jak papier i kruchy.
Dzięki za taką podpowiedź.Zly
(L)
Odpowiedz
(13-02-2013, 08:43)maselinho napisał(a): Na pewno to się stało Zly , ster się zrobił miękki jak papier i kruchy.
Dzięki za taką podpowiedź.Zly


Prawie z krzesła spadłem Wysmiewacz dobre. Haha

C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
(11-02-2013, 14:50)maselinho napisał(a): Witam rzeźbiarzy Usmiech

Robię małe woblerki i w niektórych mi się już nie uda wyjąć sterów bez uszkodzenia ich. Stery co prawda nie są jeszcze przyklejone, ale stelaż skutecznie blokuje ich wyjęcie.
Jak zwykle za szybko chciałem zrobić i nie w tej kolejności.
eh...........

Możesz wytłumaczyć co to za technologia , żeby nie można było wyjąć nieprzyklejonego steru?
Odpowiedz
Oczko stelaża wchodzi w ster jak na zdjęciu.

   

Tu akurat jest duży ster więc nie było problemu, ale przy malutkich woblerkach przed przyklejeniem stelażu wkładałem ster na miejsce żeby przymierzyć i po przyklejeniu stelażu steru już się wyjąć nie dało bez jego uszkodzenia Smutny
(L)
Odpowiedz
(13-02-2013, 11:51)maselinho napisał(a): Oczko stelaża wchodzi w ster jak na zdjęciu.



Tu akurat jest duży ster więc nie było problemu, ale przy malutkich woblerkach przed przyklejeniem stelażu wkładałem ster na miejsce żeby przymierzyć i po przyklejeniu stelażu steru już się wyjąć nie dało bez jego uszkodzenia Smutny
Michale propozycja moja jest taka.Wyginasz szczypcami oczko przednie stelaża w dół na tyle żebyś mógł podejść brzeszczotem i wycinasz złamany ster.Jeśli wystaje jakiś kawałek steru poza korpus woblerka, możesz ponacinać miejsce klejenia, czyli miejsce styku pliwęglanu z korpusem ostrym nożykiem i szczypcami próbować wyrwać poliwęglan bez wycinania .Ostrożnie na palce ale powinno się udać.
Pozdrawiam Usmiech
Można kupić w marketach takie wąskie małe brzeszczociki do piłek ramowych, to do małych woblerków (polwęglan ok. 1mm) a do większych stosuj brzeszczot do metalu ( poliwęglan powyżej 1,5 mm)

Odpowiedz
(13-02-2013, 08:43)maselinho napisał(a):
(11-02-2013, 20:16)cnk napisał(a): Nic się im na pewno nie stanie Usmiech

Na pewno to się stało Zly, ster się zrobił miękki jak papier i kruchy.
Dzięki za taką podpowiedź.Zly

Nie wiem co za poliwęglan miałeś, ale swoje woblerki zwykle maczałem w caponie gdy już miały wklejone stery, żaden nie zmiękł czy coś w tym stylu.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Love-Bait moje przynęty prazmol 216 158.879 28-04-2017, 09:09
Ostatni post: prazmol
  Moje przynęty sikora 0 5.423 31-03-2013, 12:08
Ostatni post: sikora
  przynęty Sebile garbus 10 16.409 21-02-2012, 17:54
Ostatni post: bandzior
  Ciekawe przynęty do trollingu ala wąchała. bartolek 4 9.964 08-02-2012, 11:46
Ostatni post: kaczy
  Przynęty trociowe Paweł 5 10.098 02-01-2012, 20:40
Ostatni post: spinstar
  Przynęty powierzchniowe - Wasze doświadczenia. Camry 19 26.169 28-11-2009, 16:12
Ostatni post: Salmo_Salar


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.