Shrap-Drakers Fishing Forum
Zwiększone zarybienia Jeziora Zegrzyńskiego
#1
Zwiększone zarybienia Jeziora Zegrzyńskiego

Zgodnie z wieloletnim „Planem odbudowy zasobów ichtiofauny w obwodach rybackich dotkniętych letnią przyduchą w lipcu 2009 r.", Okręg Mazowiecki PZW przeznaczył w roku 2011 na zarybianie Jeziora Zegrzyńskiego 1,150 tys. zł. W tej kwocie znalazło się dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przekazał na ten cel 200 tys. zł. Pierwsze tegoroczne zarybianie obyło się 8 kwietnia, do wód Jeziora Zegrzyńskiego wpuszczono 1000 kg szczupaka 2-latka.
Odpowiedz
#2
Bardzo fajne informacje podajeszUsmiech, oby mialy szansę troche pożyc i podrosnąć, a nie teraz będzie rzeź i do wakacji wszystko zostanie wyciete w pien.
(L)
Odpowiedz
#3
Zgadza sie , brak jakiej kolwiek kontroli na zalewie to smutna sprawa jak na ten zbiornik
Odpowiedz
#4
Fakt, nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek formą kontroli na ZZ. O ile w przypadku świadomych i rozsądnych wędkarzy nie jest to problemem, to dominującej grupie jeżdżącej po ryby przydałoby się utarcie nosa. I bynajmniej nie mam na myśli samych kłusoli.

Niezależnie od powyższego, cieszę się, że mój ulubiony gatunek będzie miał się lepiej w zbiorniku, nieopodal którego mieszkam Usmiech
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zarybienia w OM PZW 2012 sacha 17 20.197 20-02-2013, 14:11
Ostatni post: kaczy


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.