Shrap-Drakers Fishing Forum
Łowienie Podlodowe
(02-12-2011, 17:54)czermin napisał(a): Muszę się przyznać. Zakupiłem ostatnio podlodówkę. Następnego dnia zakupiłem kolejną i z tych dwóch zrobiłem jedną. Moim zdaniem fajniejszą, mniej pałowatą. Jej długość do nieco ponad 55 cm. Chciałbym łowić okonie na blaszki. Pytanie tylko czy chcieć znaczy w tym przypadku móc.
Mam jeszcze mały dylemat. Chcę dokupić do niej młynek, ale nie chcę wydać od razu 300 złotych. Czy najmniejszy Shimano Alivio 1000 z przednim hamulcem może być, czy też szukać czegoś typowo pod lód? Macie jakieś inne rady odnośnie wyboru kołowrotka?
Nie wiem, czy odważę się wejść na lód sam. Na razie mam taki plan, żeby latać tam, gdzie będzie minimum kilku znajomych, więc jakbyście kiedyś zbierali się większą grupą to wiem jak dojechać na Czerniakowskie Dokuczacz
Póki co moim źródłem wiedzy są filmy wędkarskie i zdjęcia oraz posty tutaj. Mam nadzieję, że chociaż jeden ślepy i zdesperowany pasiak połakomi się na moje przynęty :]
Aha, żyłka 0,12 do blaszki na raczej płytkich łowiskach (do 4 m) daje radę?


czermin wrzuć fotki tej twojej wędeczki
Odpowiedz
Ha, no proszę. Myślałem, że tylko ja mam takie dziwne plany na zimę Usmiech Fajne te robinsony! Jak nie sprzeda mi się feeder na allegro to może też bym sobie kupił Cwaniak
To do zobaczenia na lodzie! :]

Marcin: Za chwilę wrzucę, momencik :]
Odpowiedz
Ja mam kilka wędek kupionych i żadna mi do końca nie pasuje tak myślę o zrobieniu swojej.
A co do kołowrotek to ja kiedyś nosiłek zaubera 1000 ale za duży lepiej kpić za 35zł niż dźwigać ciężary.
Odpowiedz
(02-12-2011, 19:01)marcist napisał(a): Ja mam kilka wędek kupionych i żadna mi do końca nie pasuje tak myślę o zrobieniu swojej.
A co do kołowrotek to ja kiedyś nosiłek zaubera 1000 ale za duży lepiej kpić za 35zł niż dźwigać ciężary.

Ja zrobiłem tak, że kupiłem wędkę jaxona z wymiennymi szczytówkami z uwagi na sporą ilość części zamiennych (sporo przelotek, zwłaszcza szczytowych) i dolnik który może służyć jako adapter do innych wędek.
Ten jaxon imo jest dość sztywny. Nigdy nie łowiłem spod lodu, ale najlżejsza szczytówka to w moim mniemaniu pała do sporych garbusów, przynajmniej sugerując się kryteriami spinningowymi.
Kupiłem więc dziś tańszą wędkę Robinsona z oznaczeniem L co odpowiada light. Po powrocie do domu ucapiłem uchwyt blank włożyłem w bazę od jaxona i mam coś co z jednej strony jest miękkie i delikatne a z drugiej ma jakiś tam minimalny zapas mocy. Nie wiem jak to się sprawdzi, nie wiem czy coś się na to złowi ale w domu mi się to fajnie trzyma Usmiech
https://picasaweb.google.com/107875452736491503967/Lod#5681594840250591922
Na zdjęciu widać ugięcie w mojej dość ekwilibrystycznej pozie, ale chciałem pokazać, że dość łatwo się ugina Usmiech Gdzieś w kącie zdjęcia zawieruszył się dolnik od starej wędki. Jeszcze się przyda Dokuczacz Ale to jak będę bogatszy w doświadczenia.
No i mam ambicje, żeby blaszki z cyny porobić. To fajny, wdzięczny materiał. Trochę parzy, ale to nic Haha
Odpowiedz
W domku zobaczę bo w pracy nie mam picassa Figielek
ale powiem ci z doświadczenia że najważniejsze że ci się fajnie ją w ręku trzyma Okok
Odpowiedz
No teraz to widzę Figielek
Fajowo to wygląda Oklasky
Ja myślałem o całej szczytówce szklanej o federa i do tego rękojeść ale ta twoja jest świetna może na lodzie porównamy Cwaniak
Odpowiedz
(02-12-2011, 19:31)marcist napisał(a): No teraz to widzę Figielek
Fajowo to wygląda Oklasky
Ja myślałem o całej szczytówce szklanej o federa i do tego rękojeść ale ta twoja jest świetna może na lodzie porównamy Cwaniak

Oby Oczko
Jest większy problem- jakie kupować błystki? jak ich budowa wpływa na pracę? czy są jakieś reguły w kwestii dobór ciężaru/rozmiaru błystki do głębokości łowiska? Co robić gdy nie chcą papu?
Naoglądałem się tych filmów, ale podchodzę z dystansem. Może Wy coś rozjaśnicie :>?
Odpowiedz
Link mi nie działa Bezradny
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
(02-12-2011, 19:47)Krystek napisał(a): Link mi nie działa Bezradny

Dam tak, może pójdzie choć zdjęcia na szybko i byle jakie etc. Usmiech

[Obrazek: PA107741.jpg]

[Obrazek: PA107742.jpg]
Odpowiedz
(02-12-2011, 19:33)czermin napisał(a): Jest większy problem- jakie kupować błystki? jak ich budowa wpływa na pracę? czy są jakieś reguły w kwestii dobór ciężaru/rozmiaru błystki do głębokości łowiska? Co robić gdy nie chcą papu?
Naoglądałem się tych filmów, ale podchodzę z dystansem. Może Wy coś rozjaśnicie :>?

Blystek skutecznych na okonie jest duzo, trzeba wypracowac metode prowadzenia ktora bedzie skuteczna akurat tego dnia. Blystek skutecznych na garbusy juz jest mniejKwadr. Mi sprawdzily sie raczki Slawka Szuszkiewicza. Az chce sie nimi lowilc. To nie jest rekodzielo, to prawdziwa podlodowa bizuteria.Mniam

http://www.corona-fishing.pl/Katalog,produktow/Przynety_-_CF_Hand_Made/Przynety_podlodowe/Raczki_Podlodowe_SS/6,135,560
Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.