Shrap-Drakers Fishing Forum
Państwowa Straż Rybacka - rejon mazowiecki
Dziś mnie krew nagła zalała Wnerw

Siedzimy sobie na pontonie. Przychodzi dziadek i zarzuca dwie wędki. Krząta się przez 15min i rozkłada trzecią. Pytam się dziadzia od kiedy można łowić na trzy wędki i tym momencie wspomniany pan zarzuca wędkę. Słyszę trzask i kij się łamie w pierwszym składzie. Odpowiada szybko że teraz to na dwie i pół wędki a nie trzy. Dobrze mu tak Hura

Kolejna sprawa, na ostrodze rodzina: pan,pani, syn (około 8lat) i sześć gruntów Wnerw.
Zwróciłem panu uwagę i jedna wędkę odłożył i zadowolony Wnerw

Następna sytuacja. Podpływamy pod burtę, kotwiczymy. Poniżej nas trzej grunciarze i siedem wędek Wnerw Siedzę cicho bo już mnie szkoda nerwów Dobani ale tak sobie siedzimy aż tu jeden z grunciarzy przenosi zesatw i zarzuca koło nas. Tym sposobem uniemożliwa mi dalsze rzuty bo zestaw mu znosi. Uprzedzam grzecznie pana że wjeb... mi się w łowisko. A pan "kozak" wzruszył ramionami i gra twardziela. Zagotowałem się Zly chciałem odpalić silnik i popływać im po zestawach ale szybko zrezygnowałem z tego pomysłu bo około 150m od nich wodowałem ponton więc szybko mogliby mi wyrządzić szkody w uzębieniu Dokuczacz i mogliby uszkodzić mienie osobiste (auto, ponton itd). Zauważyliśmy też dziwne zachowanie tego pana kozaka, spoglądał w wodę przy brzegu jakby miał tam sznur zarzucony. Chiałem im opony poprzecinać ale mogą mnie zapamiętać i Grochale miałbym juz "spalone".

Dziś miałem chyba "dzień na kłusoli" żebym miał władzę i sprzęt to bym zrobił tam porządek Szok

Chyba trzeba przyłączyć się do SSR Hura
C & R <center>Stworzony do wędkowania, zmuszony do pracy. <br><br>

www.miedzianaryba.pl

www.miedzianaryba.pl/forum

Odpowiedz
Krystek co się dziwisz , kryzys dopadł wszystkich Haha Zima idzie trzeba zapełnić zamrażarki , ryba w occie też się przyda Bezradny a te " kozaki " odważni tylko pod wpływem i jak mają przewagie liczebną Haha
Odpowiedz
Poczta pantoflowa doniosła że wczorajszej nocy w siatach między innymi był kaczor 11 i 7 kg Bezradny Ręce opadają Bezradny
Odpowiedz
Co prawda nie PSR a SSr i nie mazowiecki rejon a Pomorze ale jako ciekawostka, taki strażnik to się kawioru może najeść :
http://kontakt24.tvn.pl/temat,straznicy-rybaccy-klusowali-na-sluzbie,66477.html?categoryId=2
Odpowiedz
To ciekawe, niedaleko w Skarszewie Dolnym funkcjonuje całodobowy posterunek nad Skotawą (sam tam byłem). Raptem kilometr w linii prostej i dwa światy - kłusujących strażników i strażników (oraz ludzi) pilnujących trących się ryb. A może ci z ujścia to ci z posterunku...?

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
Państwowa Straż Rybacka z Warszawy opiekuje się wodami Województwa Mazowieckiego. Oprócz Komendy Wojewódzkiej swoje posterunki terenowe ma w Ciechanowie, Ostrołęce, Małkinii, Płocku, Pułtusku, Radomiu, Siedlcach i Warszawie. Do zakresu działania Państwowej Straży Rybackiej należy m.in: kontrola przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie oraz decyzji i zarządzeń administracyjnych w sprawach rybactwa śródlądowego. Komendantem naszego Posterunku jest Adam Kisielewski i wraz z etatowymi strażnikami nadzorują powiaty pułtuski i wyszkowski.

Teraz nasi strażnicy otrzymają wsparcie od Społecznej Straży Rybackiej, na której działania zgodę wydali radni Rady Powiatu. Z takim wnioskiem wystąpił Mazowiecki Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego i on też przyjmie na siebie wszelkie koszty utworzenia, wyposażenia i funkcjonowania SSR w Pułtusku. Straż społeczna działać będzie na wodach obwodu rybackiego Zbiornika Zegrzyńskiego na rzece Narew nr 7- od Gnojna do Kluska. Komendanta Społecznej Straży Rybackiej powoła, na wniosek Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW, starosta pułtuski.

żródło: www.wpu24.pl
http://www.facebook.com/ShrapDrakers/
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po co Polakom Straż Rybacka? Po co karta wędkarska? lubie-wedkowac 7 10.294 04-09-2016, 09:51
Ostatni post: banita
  Społeczna Straż Rybacka w cyfrach Bizonik 183 162.581 05-07-2013, 21:38
Ostatni post: sacha
  SSR Nowy Dwór Mazowiecki- kilka gorzkich słów... krzysiex 5 13.256 19-09-2012, 16:40
Ostatni post: Killerek


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.