Shrap Drakers Fishing - Forum
Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Wędkarstwo - metody połowu (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-26.html)
+--- Dział: Wędkarstwo Muchowe (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-54.html)
+--- Wątek: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura (/thread-2131.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - gusto - 05-07-2012

OklaskyOklaskyOklaskyAparatCzermin


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 05-07-2012

Wczoraj rano zaliczyłem w godzinkę 5 pierwszych pstrągów z Dunajca! Wielkość nie powalająca. Największe trochę powyżej 30cm. Plus jeden kolorowy lipień.
Dzisiaj z wieczora dwa niemiarowe ale piękne pstrążki na dużego sarniaka. Akt desperacji ta przynęta bo nic tak wielkiego nie lata. Rano mam nadzieję wstać i atakować.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 07-07-2012

Upał nad Dunajcem daje znać o sobie pstruchom. Dzieci ustawiały kopce z kamieni a ja miałem trzy godzinki na machanie kijem. Woda martwa. Przerzucałem dołek czym tylko mogłem i nic. Ale przechodząc nad nim zauważyłem pod powierzchnią pięknego pstrąga. Jako że nie chciał ani mokrej ani strimka postanowiłem pouczyć sie łowienia na krótką nimfę. Stałem nad nim godzinę zmieniając przynęty. Trafiły sie dwa mniejsze pstrążki. Podszedł do mnie turysta z pytaniem czy biorą i w tej chwili gdy odpowiadałem poczułem nagłe szarpnięcie i luz. Urwał wszystko. Eh!! Biedak pływa teraz z kolczykiem!!


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 07-07-2012

Harp, nic się nie przejmuj. Rozmawiałem z ichtiologiem, mówił, ze rybki radzą sobie z kolczykami. Soki trawienne i woda szybko robią swoje i podobno 2-3 tygodnie max i po kolczyku Usmiech

Zazdroszczę tego Dunajca Usmiech


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Salmo_Salar - 07-07-2012

(07-07-2012, 19:51)morouk napisał(a): Harp, nic się nie przejmuj. Rozmawiałem z ichtiologiem, mówił, ze rybki radzą sobie z kolczykami. Soki trawienne i woda szybko robią swoje i podobno 2-3 tygodnie max i po kolczyku Usmiech

Zazdroszczę tego Dunajca Usmiech

A wytłumaczył jak soki trawienne "rozpuszczą" nimfę zaczepioną za pysk. Tak rozumiem definicję kolczyka Oczko Woda owszem, swoje zrobi, ale i ryba nie pozostaje bierna. Widziałem w pyskach tęczaków po trzy haczyki w różnym stopniu skorodowania i po jakimś czasie to co wystaje odpadnie.

Pozdrawiam

Salmo


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - harp - 07-07-2012

Dunajca Dunajca gdzie woda do....pasa!! No ja też zazdroszczę tym co tam łowia ile chcą. Ja wiele czasu nie mam.


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 11-07-2012

20 minut łowienia przed pracą na wykonanego wczoraj suchara (sierściuch sarniak) - skusił się kleks:

   

   

Powrót do domu Usmiech :

   


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - czermin - 11-07-2012

Zazdroszczę! Daleko masz Michale nad wodę :>?


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - Wozik77 - 11-07-2012

Oj MIchał, Michał Kwadr Gratki OklaskyOklaskyOklaskyOklasky


RE: Muchowe łowy 2012 czyli plątanie sznura - morouk - 12-07-2012

Do najbliższego odcinka Wkry - 15 minut jazdy samochodem z domu Usmiech