Shrap Drakers Fishing - Forum
Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-14.html)
+--- Dział: Łódki, pontony, silniki (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-19.html)
+--- Wątek: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) (/thread-2077.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Krystek - 09-04-2012

Założyłem ten temat bo nie znlazłem nic podobnego o silnikach spalinowych a może to nam się przydać. Możemy tu pisać o wszystkich problemach dotyczących silników spalinowych.

Panowie mam problem Bezradny

Silnik po wymianie oleju w samym silniku jak i spodzinie. Po wymianie pompy wody, uszczelki też wymieniłem, świece i filtr oleju.
Odpaliłem go na działce w sobotę, prawie godzinę pochodził bez żadnych niespodzianek aż tu nagle przestaje woda wylatywac z układu chłodzenia.Boisie Oczywiście wyłączyłem go szybciutko.
Mam nadzieje że to drobna usterka, tzn. coś musiało wlecieć do układu chłodzenia i go zapchać. Nie ukrywam że w beczce było troszkę syfu na dnie, byc może coś musiał zassać.
Czy istnieje możliwość przepłukania silnika bez jego uruchamiania? Czy trzeba odpalić silnik w tym celu?

Zauważyłem też że troszkę nierówno pali,tzn. jak podkręce gaz do połowy i więcej to zaczyna nierówno palić. Gdy zwolnię obroty do min. i wbije bieg to silnik pali równo. Dodałem gazu do połowy manetki i dalej pali równo. Czy to ma tak być czy lepiej udac się do specjalisty w celu wyregulowania obrotów?

Ręczki mi opadają , sezon już za chwilę a tu niespodzianka ;(

ps. dodam tylko że dziś rozebrałem go w piwnicy, podłączyłem małą pompkę i przepływ powietrza jest. O co chodzi? To jakies czary mary czy co.


RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Bizonik - 09-04-2012

Krystian to nie czary.
Powietrze ma inna gęstość niż woda i łatwiej przechodzi przez kanały chłodzące.
Trzeba sprawdzić czy wirnik w pompie pracuje.
Teraz pytanie czy jak silnik ostygł zapaliłeś go ponownie i woda leciała normalnie??
Co do nierównej pracy na wolnych obrotach to czasem tak jest w niektórych silnikach czemu nie wiem. Ale jeśli na biegu pracuje normalnie to nie przejmuj się tym.




RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - krzyko - 09-04-2012

(09-04-2012, 15:48)Bizonik napisał(a): Co do nierównej pracy na wolnych obrotach to czasem tak jest w niektórych silnikach czemu nie wiem. Ale jeśli na biegu pracuje normalnie to nie przejmuj się tym.
zapewne jak w każdym silniku spalinowym daje się wyregulować wolne obroty biegu jałowego Mysli.




RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Krystek - 09-04-2012

(09-04-2012, 15:48)Bizonik napisał(a): Krystian to nie czary.
Powietrze ma inna gęstość niż woda i łatwiej przechodzi przez kanały chłodzące.
Trzeba sprawdzić czy wirnik w pompie pracuje.
Teraz pytanie czy jak silnik ostygł zapaliłeś go ponownie i woda leciała normalnie??
Co do nierównej pracy na wolnych obrotach to czasem tak jest w niektórych silnikach czemu nie wiem. Ale jeśli na biegu pracuje normalnie to nie przejmuj się tym.

Dzięki za odpowiedź Okok
Właśnie się tego obawiam że wirnik padł ale dlaczego? Nie było kamienia w beczce ani piasku, przez liścia raczej nie mogł się uszkodzić.
Nie odpalałem go ponownie, nie miałem czasu na to bo akurat stało się to jak już pakowałem się do wyjazdu z działki.
Czy resztki paliwa pozostawione w układzie paliwowym mogą zaszkodzić ?


RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Bizonik - 09-04-2012

Resztki paliwa nic nie zrobią tylko trochę będzie śmierdziało.
Nie wiem ile musiało by byc syfu w tej beczce żeby zapchać układ szybciej coś się oderwało z układu chłodzenia. Musisz koniecznie sprawdzić czy wirnik pracuje i pamiętaj że ten mały ciurek to tylko kontrola czy jest chłodzenie reszta wody wylatuje razem ze spalinami przy śrubie.
(09-04-2012, 15:56)Krystek napisał(a):
(09-04-2012, 15:48)Bizonik napisał(a): Krystian to nie czary.
Powietrze ma inna gęstość niż woda i łatwiej przechodzi przez kanały chłodzące.
Trzeba sprawdzić czy wirnik w pompie pracuje.
Teraz pytanie czy jak silnik ostygł zapaliłeś go ponownie i woda leciała normalnie??
Co do nierównej pracy na wolnych obrotach to czasem tak jest w niektórych silnikach czemu nie wiem. Ale jeśli na biegu pracuje normalnie to nie przejmuj się tym.

Dzięki za odpowiedź Okok
Właśnie się tego obawiam że wirnik padł ale dlaczego? Nie było kamienia w beczce ani piasku, przez liścia raczej nie mogł się uszkodzić.
Nie odpalałem go ponownie, nie miałem czasu na to bo akurat stało się to jak już pakowałem się do wyjazdu z działki.
Czy resztki paliwa pozostawione w układzie paliwowym mogą zaszkodzić ?




RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Krystek - 09-04-2012

(09-04-2012, 16:01)Bizonik napisał(a): Resztki paliwa nic nie zrobią tylko trochę będzie śmierdziało.
Nie wiem ile musiało by byc syfu w tej beczce żeby zapchać układ szybciej coś się oderwało z układu chłodzenia. Musisz koniecznie sprawdzić czy wirnik pracuje i pamiętaj że ten mały ciurek to tylko kontrola czy jest chłodzenie reszta wody wylatuje razem ze spalinami przy śrubie.

Jutro dzwonię do pruszkowa do Moto Jachtu i spytam się czy mają jakis wolny termin, bo wiadomo sezon tuż tuż i moga mieć dni zawalone robotą.

Mam filmik, nagrałem wylot wody powyżej pompy wodnej. Zaraz obrobie i wkleje. Może to cos pomoże.


RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Krystek - 09-04-2012

A tu widać wylot wody powyżej wirnika.
Czy tak ma być?



   

Film nagrany przed usterką, nie wiem czy będzie tak samo jakbym go teraz odpalił.
Moje pytanie brzmi:
jeśli wirnik padł to nie będzie widać w tym miejscu wody?
czy to jest wylot nadmiaru wody z wirnika?




RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Bizonik - 09-04-2012

a górą jak wylewa wodę


RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Krystek - 09-04-2012

A górą nie wylewa Bezradny


RE: Silniki zaburtowe - spalinowe (usterki, problemy, naprawa, dobre rady) - Peter - 09-04-2012

Bizonik, a czym płucze się układ chłodzenia? zwyczajnie wodą pod ciśnieniem czy się dodaje jakiegoś specyfiku w rodzaju odkamieniacza?