Shrap Drakers Fishing - Forum
Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - Wersja do druku

+- Shrap Drakers Fishing - Forum (https://shrap-drakers.pl/forum)
+-- Dział: Sprzęt wędkarski (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-14.html)
+--- Dział: Kołowrotki, multiplikatory (https://shrap-drakers.pl/forum/forum-16.html)
+--- Wątek: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc (/thread-1101.html)

Strony: 1 2 3 4


Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - krzysiex - 26-05-2011

Witam,

niedawno zakupiłem Spro Red Arc 10400.

Wczoraj nawinąłem na niego plecionkę i się rozczarowałem, bo mam wrażenie że kołowrotek nierówno ją nawija.

Chodzi o to, że gdy przy dolnej krawędzi szpuli (tej bliżej korbki) plecionka jest już praktycznie po rant, to przy górnej jeszcze sporo brakuje. Jednym słowem robi się z plecionki taki stożek.

Jutro postaram się dołączyć fotkę, ale proszę o informacje kolegów posiadających te młynki czy też tak mają?

Dotychczas każdy kołowrotek jaki miałem, miał możliwość nawinięcia żyłki po rant szpuli (zarówno dolnej jak i górnej jednocześnie).


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - marcist - 26-05-2011

Ja posiadam RYOBI ZAUBER to ta sama konstrukcja i w zestawie z kołowrotkiem dostałem takie cieniutki podkładki plastikowe do wyrównania posuwu szpuli więc u ciebie na 99% jest to samo. Jeżeli nie masz takich to napisz może jeszcze gdzieś mam taką.


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - krzysiex - 26-05-2011

Nic takiego nie miałem w zestawie.

Czyli rozumiem, że bez tego podkładu powinien tak nierówno nawinąć?


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - robert0304 - 26-05-2011

Mam dwa spro red arc i dobrze nawijaja plecionke bez stosowania zadnych podkladek. Nawet nie pamietam czy takie podkladki byly z kolowrotkiem.


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - marcist - 26-05-2011

Podkładka podniesie ci szpule o jakiś 1mm i powinno być ok. tak samo miałem z pierwszy moim ryobi


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - marcist - 26-05-2011

(26-05-2011, 07:29)robert0304 napisał(a): Mam dwa spro red arc i dobrze nawijaja plecionke bez stosowania zadnych podkladek. Nawet nie pamietam czy takie podkladki byly z kolowrotkiem.




W pozostałych moich zauberach też nie potrzeba podkładek ale w pierwszym tak więc może tylko w niektórych jest taka potrzeba Bezradny wiem że u mnie pomogło a ryobi daje w zestawie


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - krzysiex - 26-05-2011

Wydaję mi się, że skoro dół szpuli jest za grubo nawijany, to muszę ją obniżyć poprzez wyjęcie podkładki a nie na odwrót.


Właśnie sprawdzałem i okazało się, że mam założoną jedną plastikową podkładkę w grubości do niecałego 1 mm.

Być może to jest powodem, ale nie chce mi się wierzyć, aby to aż taki wpływ miało.


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - marcist - 26-05-2011

Chodzi o to, że gdy przy dolnej krawędzi szpuli (tej bliżej korbki) plecionka jest już praktycznie po rant, to przy górnej jeszcze sporo brakuje. Jednym słowem robi się z plecionki taki stożek.

Oj przepraszam źle odczytałem ja Glupek
U ciebie wychodzi że za wysoko się unosi szpula więc podkładka nic nie da Mysli
Może zobacz czy jest taka już nałożona na kołowrotku i jak jest to zdejmij


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - hapnik - 26-05-2011

Ewidentnie szpula jest za wysoko. Zdejmij tą podkładkę i powinno być okej Usmiech


RE: Nierówne nawijanie żyłki SPRO red arc - marcist - 26-05-2011

(26-05-2011, 07:39)krzysiex napisał(a): Wydaję mi się, że skoro dół szpuli jest za grubo nawijany, to muszę ją obniżyć poprzez wyjęcie podkładki a nie na odwrót.


Właśnie sprawdzałem i okazało się, że mam założoną jedną plastikową podkładkę w grubości do niecałego 1 mm.

Być może to jest powodem, ale nie chce mi się wierzyć, aby to aż taki wpływ miało.

Jak napisałem na 99% tak