Shrap-Drakers Fishing Forum
Wyprawy MORSKIE
#11
Mieliśmy płynąć kutrem z portu, czyli trzeba czekać na ostatnią chwilę i się dopytywać czy nas wypuszczą.
Dzięki za info Usmiech
(L)
Odpowiedz
#12
(28-04-2011, 10:37)maselinho napisał(a): Prośba czy może mi ktoś lopatologicznie wyjaśnić jak się łapie dorsze z kutra i jak się robi zestaw i na jakie kolory najlepiej łapać, jutro jadę do władka a nie mam zielonego pojęcia o tej metodzie.
dzięki z góry za wszelkie informacje. Usmiech

Tak łopatologicznie to najprostszym zestawem jest pilker na plecionce. Jeśli łowisz sandacze to podstawy już masz - opuszczasz go do dna i prowadzisz go jakbś łowił sandacze. Możesz też zawiesić powyżej jednąprzywieszkę jeśli pilker ma jedną kotwicę. Razem 2 haki/kotwice. Oczywiście na kutrze będą mięsiarze, którzy założą pilkera z 2 kotwicami i 3 przywieszki - rób swoje.
Pilkery od 100 do 250 gr używać bedziesz w zależności od głębokości, prędkości dryfu i grubości Twojej plecionki. Kolory pilkerów srebrne, żółto pomarańczowe, czerwone, miodowe tak na początek. Na kutrze zobaczysz na co dziśbiorą i wybierzesz właściwy. Uniwersalna jest Bora (Born i inne takie same).
Przywieszki to sztuczne muchy lub twistery na hakach. Kolory:białe, srebrne, brązowe, fioletowe, czerowno czarne, czerwone, czarne, żółte, brązowo zielone, czasem seledyn. Podstawowym kolorem przywieszki jest czerwień japońska i czerwono czarne.
Jak masz pytania to chętnie odpowiem tu lub na PW.
Odpowiedz
#13
Hej,
Chce zorganizować wyjazd z kumplami z roboty na dorsze. Jako ze nikt z nas nigdy nie był to chciałem sie podpytać gdzie jechać? planowany wyjzd przed swietami w kwietniu. Może ktoś zna jakiegos szypra godnego polecenia ? Slyszałem że o tej porze dorsz siedzi jeszcze głeboko. Podobno lepiej jest wypłynąć z Władysławowa niż np. z Łeby ?
Odpowiedz
#14
(16-02-2014, 19:34)pampi napisał(a): Chce zorganizować wyjazd z kumplami z roboty na dorsze. Jako ze nikt z nas nigdy nie był to chciałem sie podpytać gdzie jechać? planowany wyjzd przed swietami w kwietniu. Może ktoś zna jakiegos szypra godnego polecenia ? Slyszałem że o tej porze dorsz siedzi jeszcze głeboko. Podobno lepiej jest wypłynąć z Władysławowa niż np. z Łeby ?
Z Władka np. "Ostry" na 12 osób, "Admirały" 1,2 i 3, "Nautic" chociaż na dobrych kutrach wątpliwe żeby było miejsce na kwiecień ale wiem że "Ostry" ma.
Łeba, Ustka jest płycej, czyli łowienie na pilkery 100-150g bo tam się łowi na 20-40m może i gdzieś szyper znajdzie dołek powyżej 40m ale wątpię.
Władek to łowienie powyżej 40m a bywa i 80 więc łowi się ciężej a jak będzie spory dryf to i na 70-80m można dna nie sięgnąć pilkiem 300g. Jak jechać? Ja tylko kilkanaście lat temu wybrałem się na zasadzie:
wyjazd ok. północy-łowienie od świtu-powrót. Jeśli jadę to dzień wcześniej, nocuję jak biały człowiek,śniadanko o 5:00 i dopiero na kuter a po spłynięciu powrót chociaż po 10h na świeżym powietrzu i tak wracam zmęczony.
Niestety ostatnie 2 lata w naszej strefie to dupa Beczyw 2013 byłem 2x, raz wiosną i raz jesienią .
Wyniki w porównaniu z latami ubiegłymi to tragedia. Ostatni wypad w listopadzie to ryby w ilości limitu
(7szt.) i ocierające się o wymiar czyli takie 37-40cm. Było trochę 20-30cm które wypuszczałem ale je od razu szlag trafiał a szyper mówił że ciężko złowić coś większego. Byli na kutrze tacy co brali i te niewymiarki Bezradny w sumie jak ma i tak zdechnąć to uznali że można. Aktualnie dorsz ponad 60cm to jest osiągnięcie o którym będzie się mówiło w porcie długie tygodnie.
Co by nie było dyskusji o pazerności wędkarzy (która oczywiście istnieje) i że to my wyłowiliśmy to główną przyczyną jest wyłowienie szprota i śledzia na mączkę rybną. Przetwórnie w ostatnich latach przerabiały wszystko co rybacy dostarczyli bo przecież mają limity na dorsza a coś łowić muszą żeby żyć.
No to łowili ..... do spodu Bezradny. No i wyszło tak że dorsz został bez papu to sobie popłynął szukać innej stołówki . U nas zostały małolaty którym wystarcza ten drobiazg co został i bezkręgowce typu wsza morska ale jak dorosną to albo zdechną z głodu albo popłyną szukać żarcia gdzie indziej.
Wędkarze też się nie rwą ostatnio więc może z miejscami nie będzie kłopotu. W listopadzie "Admirała" mieliśmy z dnia na dzień a kilka lat temu jak się zadzwoniło do szypra luty/marzec to wolne terminy w weekend były po 6 miesiącach.

Odpowiedz
#15
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź Usmiech Dzis po południu będę dzwonił zobaczymy jak sprawy stoja.
Odpowiedz
#16
Jak chcesz naprawdę super wypad - daruj sobie kutry ,Ja latam ostatnio tylko do wWładysławowa
Polecam motorówkę Marinero II z tym że może być problem z rezerwacją jak rezerwowałem na sobotę lub niedzielę to 2-3 miesiące wcześniej, ale warto zadzwonić często jakaś ekipa rezygnuje , tu masz kontakt: https://www.facebook.com/DorszeMarinero
Wychodzi drożej niż kuter ale komfort , prędkość przemieszczanie i całokształt lepszy, jak raz popłyniesz nie będziesz chciał już pływać na kutrach Usmiech, dodatkowo na Marinero nie buja aż tak jak na kutrach jak pogoda jest niekorzystna (dla mnie ma to znaczenie Tak )
Moim zdaniem jest to najlepsza jednostka w PL pod każdym względem , jeśli jedziecie w kilku to musicie wziąść "całą" motorówkę, po kilku rejsach na Marinero darowałem sobie "kutry" ostatecznie , oczywiście wszystkie Admirały to dobre jednostki (pływałem na 1 i 2 i zawsze były wyniki, szyper też solidny), niezłe wyniki miałem kiedyś z Łukaszem Detalffem (ma dwie jednostki Lucas i Maximus)
Kiedyś pływałem na Orion - R - też było ok, bardzo solidny szyper.
Co do wyników - no cóż od 3 lat , bieda , bieda,i jeszcze raz bieda jeśli chodzi o rozmiar dorszy od 3 lat nie złowiłem nic większego niż 3kg , na Marinero ilościowo połowisz na pewno , wynik raczej gwarantowany.
Sprzęt na Władysławowo musi być mocny , na pewno zabierz pilkery 200-250g , ale plecionka nie za gruba bo na dużych głębokościach będzie Ci się "balon robił", najciężej jak łowiłem to 250g, standard to 200g , na lżejsze pilkery musi być naprawdę bardzo mały dryf lub jego brak co o tej porze roku jest raczej mało prawdopodobne, dobrze sprawdzają się przywieszki w kolorze jasno czerwonym, pilkery standard Bora albo Tobiasz , srebrne lub srebrno niebieskie, czasem bardzo dobre wyniki daje pilker w kolorze miodowym, Kołowrotek ja preferuję zwykły rozmiar minimum 5000 (łowiłem multikiem , jak dla mnie pomyłka jak trzeba zwijać szybko z dużej głębokości i na łodzi jet kilka osób)
Dobra motorówka jest w kołobrzegu XRods Marine , byłem 2 razy , z tym że to mała motorówka i jak pogoda będzie słabsza to trzeba sie liczyć z tym że ostro buja , ale szyper bardzo solidny (tez trzeba wziąść całą łódkę - ale pływasz od świtu do zmierzchu, i w Kołobrzegu można lekko połowić , łowiłem na pilkery max 125-150g i jeszcze wtedy ryby były wyraźnie większe niż Władysławowo)
Jak jedziemy to zawsze wyjazd np. w piątek, w sobotę łowienie w niedziele powrót , we Władysławowie na Harcerskiej 1 masz pensjonat Fala gdzie jest zamrażarka i z chęcią przyjmują wędkarzy i udostępniają zamrażarkę.
Połowicie ryb mniej więcej takich jak na foto
Powodzenia i napisz po powrocie jak wyniki
   
Odpowiedz
#17
P.s. zatoke sobie daruj , bywa bardzo roznie , moze byc szal a mozesz nic nie zlowic , nawet na dobrej jednostce i nie bedzie to wina szypra , po prostu nie bedzie ryb w zatoce.
Odpowiedz
#18
(17-02-2014, 10:07)Artur Z. napisał(a): Połowicie ryb mniej więcej takich jak na foto
Powodzenia i napisz po powrocie jak wyniki
Kiedyś próbowałem się do nich zapisać ale w terminach w których ja mogłem nie było miejsc Bezradny
Ale to prawda, z mniejszych łódek fajnie się łowi a w Łebie czy Ustce mieliśmy b. dobre wyniki ale to kilka lat temu. Ostatnie wieści z jesieni (Ustka/Łeba)to szukanie ryb na ............ 35-50km od brzegu.
Widzę Artur że z kołowrotkiem to tak na grubo łowisz Dokuczacz. Mnie przeszło, odchudziłem graty na Salinę i Slammera w rozmiarze 4000,jak na Norwegię starcza to tym bardziej na Bałtyk.

Odpowiedz
#19
A jak cenowo to marinero stoi ?
Odpowiedz
#20
(17-02-2014, 15:15)pampi napisał(a): A jak cenowo to marinero stoi ?
Masz http://dorszowanie.pl/ i dzwoń. Nie wiem czy dobrze pamiętam bo próbowałem się załapać do nich 2-3 lata temu ale było chyba 240 albo 250plz.

Odpowiedz





Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.