Shrap-Drakers Fishing Forum
Ponton Metzeler Maya-silnik Salut-M ,Tomos4
#1
Witam
Mam na imie Robert .Jestem tu nowy .Chcialem sie przywitac ale nie moge odszukac powitalni .

Panowie mam zamiar kupic ponton z mozliwoscia mocowania silnika
Mam na oku Ponton Metzeler Maya uzywka 3.5m z mozliwoscia mocowania silnika .Jako ze nie mam mozliwosci ogladniecia go przed kupnem to chcialbym zasiegnac opinii ewentualnych uzytkownikow
Czy ma ktos lub mial takie plywadlo i moze cos o nim powiedziec .

Do tego
SILNIK SPALINOWY SALUT-M ZABURTOWY
lub
TOMOS 4
- macie jakies opinie odnosnie tych silnikow
Ktory lepszy


Odpowiedz
#2
(03-06-2012, 08:39)robisum1 napisał(a): Witam
Mam na imie Robert .Jestem tu nowy .Chcialem sie przywitac ale nie moge odszukac powitalni .

Panowie mam zamiar kupic ponton z mozliwoscia mocowania silnika
Mam na oku Ponton Metzeler Maya uzywka 3.5m z mozliwoscia mocowania silnika .Jako ze nie mam mozliwosci ogladniecia go przed kupnem to chcialbym zasiegnac opinii ewentualnych uzytkownikow
Czy ma ktos lub mial takie plywadlo i moze cos o nim powiedziec .

Robert witaj -przywitać się z całą naszą społecznością możesz tego dokonać w dziale Witam się na Forum w dziale Shrapowa Społeczność. A co do pontonu to wejdz w dział łódki,silniki i pontony tam zapewne więcej się dowiesz. Pozdrawiam Kaz.
Miłość to karpie , fascynacja spining .Lubię też wypady na nasze piękne morze .
Odpowiedz
#3
Dziekuje za naprowadzenie .Co slepemu po oczach Bezradny
Odpowiedz
#4
przeglądnąłem dzial łódki,silniki i pontony i nie znalazłem nic co tyczy sie pontonu, który chce kupic
Odpowiedz
#5
co do pontonu to się nie wypowiem natomiast silniki

Tomos4 to stary jugosłowiański silnik robiony na licencji starej Yamahy na chwile obecna problem z częciami zamiennymi.

chłodzony powietrzem napęd stały bez biegu wstecznego 4,5 KM

Salut M to stary rosyjski silnik z tego co pamiętam to chyba 2 KM generalnie mam złe doświadczenie z tym silnikiem
Odpowiedz
#6
Witaj.
Moim zdaniem te silniki możesz sobie odpuścić z dwóch powodów.
Pierwszy to słabe konstrukcje, stare silniki będziesz już miał dość mocno wyeksploatowane ca za tym idzie awaryjność oraz częste dłubanie bądź samemu lub u jakiegoś szpeca.
Druga sprawa to że tak małym silnikiem nie napędzisz dość dużego już pontonu.
Sam mam Busha 360 i używałem do niego 6 Mercurego, to nie było pływanie lecz tragedia.
Obecnie używam 15 km Yamahy i jest dobrze choć jeszcze lepsza była by 20 Haha
Pozdrawiam.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#7
No i juz wszystko jasne oduszczam oba modele
Dzieki za opinie
Odpowiedz
#8
Ten temat był już kilkukrotnie poruszany ale może przypomnę...szukaj min 10 km do takiego pontonu i to będzie min byś mógł wejść w ślizg.
Inaczej będziesz pchał masę wody przed sobą balonami i kilem co spowoduje że będziesz miał o wiele większe spalanie niż byś przypuszczał a co przy dzisiejszych cenach paliwa stawiam na pierwszym miejscu.
Może zamiast pontonu poszukaj łódki (oczywiście jeśli masz gdzie i jak ją trzymać) W Kamieńczyku facet robi pychówki, mógłbyś taką małą pychówkę napędzać mniejszym silnikiem.
Shrap-Draker's
Odpowiedz
#9
Co do lodki to problemu z skladowaniem nie mam -jest z transportem
Musilabym zakupic przyczepke podlodziowa a to juz nastepne koszty
Ale namiar na goscia z Kamienczyka jesli masz mozesz mi podac,kto wie moze mi sie odmieni .
Plywadla \ używałbym raczej na stojacych akwenach,Szumin,Gnojno,Zalew ,jakos na rzeke mam pietra wyplywac pontonem .


Silnik Tomos 4 jest po kapitalnym remoncie:szlif cylindra,nowe pierścienie,nowy tłok,wymienione łożyska w rewersie,nowy olej.Moc 4 KM
Facio mial go wystawionego na aledrogo za 500 stowek nie bylo ofert ale mam do niego kontakt .

Zamieściłbym fote tego pontonu ale nie wiem jak to sie robi
Zastanawia mnie tylko czy mocowanie do silnika (nie jest sztywne) wytrzyma wage silnika spalinowego


Odpowiedz
#10
Powiem tak
skoro silnik mial kapitalny remont to chyba bym i tak go nie chciał za ciut większą kasę można kupic cos lepszego

natomiast ponton z miękką pawęża nie nadaje się pod spalinowe silniki
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  silnik honda 5 km radek233 4 8.681 22-06-2016, 06:23
Ostatni post: bohun2006
  Silnik Tohatsu 3,5km,naprawa icewin 1 5.812 16-05-2016, 21:17
Ostatni post: bysior
  Romana 430 czy Necko 420 - silnik elektryczny? qwerty35 9 11.928 06-03-2016, 13:40
Ostatni post: bohun2006
  jaki silnik do crescenta 410? gurkha 14 13.025 05-04-2015, 16:47
Ostatni post: cnk
  Jaki silnik spalinowy? bandit 33 28.526 26-02-2015, 17:18
Ostatni post: walkor
  silnik honda 5 km radek233 7 6.492 06-01-2015, 10:11
Ostatni post: urasenty
  Niskobudżetowy ponton Made In CCCP. Marcin 5 5.528 02-01-2015, 21:05
Ostatni post: Marcin
  Silnik elektryczny Narew Peter 11 15.057 08-12-2014, 14:15
Ostatni post: rybakaw
  Silnik Johnson 4km rapa10 3 4.425 04-06-2014, 19:12
Ostatni post: banita
  silnik rapa10 1 3.023 17-05-2014, 20:36
Ostatni post: banita


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.