Colmic X-Space Method Feeder-moc i delikatność

szymonxx 2014-06-25 Testy sprzętu

...
Tekst startuje w konkursie "Zostań Testerem Dragona!"


Poszukiwanie idealnego, seryjnego wędziska przysparza niejednego wędkarza o ból głowy. Każdy z nas ma inne upodobania, które kierują go przy zakupie odpowiedniego kija. Ja, po swoje wędzisko zmuszony byłem zapuścić się do Włoch, a właściwie do włoskiej części Internetu.

Colmic X-Space Method Feeder, bo on nim mowa to kij znanej, choć w Polsce niedocenianej włoskiej marki. Jak wskazuje nazwa, wędzisko dedykowane jest coraz szybciej rozwijającej się gałęzi metody DS, method feeder’owi. Ciężar wyrzutowy, który producent opisuje jako 20-100 gr wskazuje, że przeznaczeniem wędki będą wody stojące i wolno płynące.


Pierwsze wrażenie:
Kij przyciąga nas swoim nowoczesnym designem. Blank długości 3,6 metra w zielono czarnych barwach, dolnik z wysokiej jakości korka oraz neoprenu i znaczek producenta na jego podstawie zwrócą uwagę każdego wędkarza. Przelotki zamontowane są na podwójnych stopkach, które precyzyjnie pokryte są odpowiedniej grubości warstwą lakieru. Łączenia poszczególnych segmentów współpracują idealnie. Dwie szczytówki charakteryzujące się różną giętkością dopełniają całość.

Charatkerystyka i przeznaczenie:
Ta seria wędzisk dedykowana jest do lekkiego, finezyjnego wręcz wędkowania z użyciem klasycznego podajnika zanęty, oraz koszyczka typu method fedeer. Kij charakteryzuje się bardzo sztywnym blankiem oraz bardzo szybką akcją. Jest lekki, ale w żaden sposób nie ujmuje to jego wytrzymałości. „Ładuję” się on w dobry sposób pod każdym ciężarem z zakresu określonego przez producenta, choć przy przekroczeniu cw ciężko doszukiwać się komfortu podczas rzutu, a i o celności też można zapomnieć. Kij pozwala na komfortowe łowienie płotek i krąpi na małych odległościach, leszczy na dalszych dystansach, oraz karpi na łowiskach komercyjnych. To, co cieszy mnie najbardziej to fakt, że kij daje niesamowitą frajdę z holu mimo swej sztywności i bardzo szybkiej akcji. Nawet małe płotki potrafią szarpiąc się pokazać na co je stać. Wędzisko w trakcie brania zachowuje się bardzo poprawnie, wskaźnikiem brania jest szczytówka, kij nie telepie się na prawo i lewo. Z kołowrotkami klasy 3000 i 4000 daje duży komfort wędkowania (niektórzy powiedzią, że to nie spinning i nie wszystko musi być wyważone, ale dla mnie to ważny czynnik).Cena:
Feeder ten moim zdaniem można zaliczyć do średniej klasy cenowej. Cena na zagranicznych portalach i sklepach wędkarskich oscyluje między 70 a 80€. Nie jest ona ani za duża, ani za mała. Za tę cenę dostajemy starannie wykończony kij, który przyniesie wiele radości nie jednemu wędkarzowi.

Podsumowanie:
Z całego serca polecam ten feeder wędkarzom poszukującym w miarę uniwersalnego kija na wody stojące. Dla miłośników szybkich kijów jest on idealny. To, co odróżnia go od innych wędzisk to bardzo staranne i precyzyjne wykończenie oraz nowoczesny design. Od roku wędzisko jest bardzo mocno eksploatowane, pomogło mi już wyciągnąć mnóstwo dużych ryb, z czego największym był karp 8 kg. Nie zauważyłem jeszcze większych oznak eksploatacji na blanku czy innych częściach wędziska.

szymonxx

...

Informacje o Autorze już niebawem...

zobacz profil Autora

Komentarze (0)

Ten artukuł nie ma jeszcze komentarzy, skomentuj pierwszy!