Shrap Drakers Fishing - Forum
TEAM DRAGON SL - tylko 161 gramów!
Zostań Testerem Dragona!
#1
Lubisz pisać i znasz się na sprzęcie wędkarskim? Jeśli tak to ten konkurs jest specjalnie dla Ciebie! Wygraj i zostań Testerem Dragona!

Konkurs polega na napisaniu i zamieszczeniu na Shrapie testu dowolnego sprzętu wędkarskiego. Test powinien zawierać minimum trzy zdjęcia testowanego sprzętu.

Konkurs trwa 14 dni czyli do 29 czerwca - po tym terminie przedstawiciel firmy Dragon wybierze najlepszy opublikowany tekst.

Zwycięzca zostanie testerem do jednorazowego zadania a jeśli się wykaże być może na stale dołączy do grona testerów TEAM DRAGON!

Każdy uczestnik naszego konkursu dostanie również upominki od firmy Dragon!

Przykłady recenzji sprzętu wędkarskiego znajdziecie na stronie www.FirmaDragon.pl

Serdecznie zapraszamy do rywalizacji!

   
Odpowiedz
#2
Lubię pisać i mam nawet sporo sprzętu dragona ale, .... e tam, rezygnuję od razu. Jakbyś ogłosił że unimil albo durex szukają testerów na kandydatkach topmodel to jeszcze bym pomyślał, ale sprzęt wędkarski Mysli.
Odpowiedz
#3
Taki tam tekścik sobie skrobnąłem Haha Bardziej test no ale Oczko Postaram się skrobnąć coś jeszcze o Dragonie Guide Select Veltica Haha

Dragon Millenium Heavy Duty Senso Jig 245 1-7g

Niedługo początek lata. Jest to wyjątkowy czas w którym warto odwiedzić ulubione okoniowe miejsca. Coraz więcej wędkarzy decyduje się łowić te piękne ryby na ultra lekkich zestawach. I tu rodzi się pytanie: „Jaką wędkę wybrać spośród tak wielu producentów i modeli ?” W odpowiedzi na to pytanie wziąłem pod lupę jedno z wędzisk Dragon'a – Millenium HD Senso Jig.

Seria wędzisk Millenium HD Senso Jig to wklejanki przeznaczone do połowu okoni na najmniejsze przynęty. Kije te dostępne są w długościach od 230 do 290cm i ciężarze wyrzutowym od 1 do 7 gram. Model który poddałem testom to wędzisko o długości 245cm.

Wędzisko prezentuje się bardzo ciekawie. Blank wykonany na bazie grafitu IM6, pokryty jest lekko matowym wiśniowym lakierem. Pasuje on idealnie do złotych omotek, umieszczonych na zabarwionej na czarno żywicy, która została użyta do mocowania przelotek oraz uchwytu do podczepiania przynęt. Na blanku solidnie i równo zamocowano 9 przelotek SiC. Uchwyt kołowrotka trzyma młynek dosyć pewnie. Do każdego spinningu dołączony jest dwukomorowy, czerwony pokrowiec wiązany z obu stron.

Wędka jest stosunkowo lekka, waży tylko 138 gram. Dzięki długości 245cm z powodzeniem można
używać jej do połowu z łodzi jak i brzegu. Pierwsze pytanie które pojawiło się nad wodą to: „Czy kij ma taki ciężar wyrzutowy jaki podaje producent?”. „Dragon” określił ciężar wyrzutu od 1 do 7 gram. O ile górna granica jest trafiona, a nawet można rzec, że mamy mały zapas mocy, o tyle dolna jest zaniżona. Kłopot sprawia nawet przynęta na 1,5 gramowej główce- odległość na jaką możemy posłać tak uzbrojony wabik (używając żyłki 0,14mm) to około 7 metrów. Drugie pytanie które padło to: „A co z czułością?”. Wędzisko sprawdza się dosyć dobrze z bocznym trokiem przy zastosowaniu obciążenia do 6 gram- najmniejsze dotknięcie przynęty jest widoczne na szczytówce. Przy główce jigowej znowu powraca problem zaniżonej dolnej granicy wyrzutu. Niestety o kontroli nad paprochem uzbrojonym w 1,5 gramowy jig możemy zapomnieć. Jest on niemal w ogóle niewyczuwalny,a branie jest zauważalne tylko wtedy gdy ryba agresywnie zaatakuje wabik. Jednak przy 2,5 gramowym obciążeniu brania stają się lepiej widoczne i z zacięciem ryby nie ma już problemu. Wahadłówki, błystki obrotowe i woblery to już większy problem dla szczytówki- nawet przy najmniejszych przynętach z tych rodzin, mocno się ona ugina, przez co brania są słabo sygnalizowane i występują problemy z zacięciem ryby. Wielkim plusem podczas testu okazało się to, że nawet hol wymiarowego szczupaka na żyłce 0,16 mm nie sprawia wielkich problemów. Kij amortyzuje każdy odjazd ryby. Podczas walki z większym drapieżnikiem do akcji wkracza również reszta wędki (ugina się ona do 3/4 długości), jednak główną rolę nadal odgrywa część szczytowa, która pięknie amortyzuje wszelkie szarpnięcia.

Testowane wędzisko jest to ciekawa propozycja dla wędkarzy lubiących łowić głównie na małe gumki, w miejscach gdzie częstym przyłowem jest szczupak. Dużą zaletą wklejanki jest również jakość jej wykonania. Niejednemu spinningiście przypadnie do gustu nie tylko holowanie ryby na tym kiju, ale również jego stylistyka oraz wytrzymałość.
Odpowiedz
#4
Testy sprzętu zamieszczamy na blogach:

http://shrap-drakers.pl/artykul/jak-opub...rakers-pl/

Przypominam również że test powinien zawierać minimum 3 zdjęcia testowanego sprzętu Aparat
Odpowiedz
#5
Okok zaraz i zdjęcia będą Usmiech Tylko do której kategorii do konkurs czy sprzęt ?
Odpowiedz
#6
(16-06-2014, 14:34)Marcin napisał(a): Jakbyś ogłosił że unimil albo durex szukają testerów na kandydatkach topmodel to jeszcze bym pomyślał

Gorzej by było jakby do testów trafiła Ci się jakaś wadliwa partia Pfftt

@bysior, test ma dotyczyć sprzętu Dragona, czy obojętnie jakiej firmy? Z ciekawości pytam, bo też się raczej nie skuszę Usmiech
Odpowiedz
#7
(16-06-2014, 18:44)ajmo napisał(a):
(16-06-2014, 14:34)Marcin napisał(a): Jakbyś ogłosił że unimil albo durex szukają testerów na kandydatkach topmodel to jeszcze bym pomyślał

Gorzej by było jakby do testów trafiła Ci się jakaś wadliwa partia Pfftt

@bysior, test ma dotyczyć sprzętu Dragona, czy obojętnie jakiej firmy? Z ciekawości pytam, bo też się raczej nie skuszę Usmiech

Nie musi być Dragon oczywiście - może być dowolny sprzęt który macie w posiadaniu Usmiech

@aigle - dział sprzęt.

Gorzej by było jakby do testów trafiła Ci się jakaś wadliwa partia Pfftt

ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL ROTFL

Odpowiedz
#8
Miałby własną drużynę piłkarską ROTFLROTFLROTFL
Odpowiedz
#9
(16-06-2014, 19:15)rapa napisał(a): Miałby własną drużynę piłkarską ROTFLROTFLROTFL

I własną drużynę cheerleaderek jakby się dobrze postarał Haha Haha Haha Haha Tylko co na to Marta? Oczko
Odpowiedz
#10
Pierwszy konkursowy tekst już na głównej, gratulacje @aigle96 Oklasky
Odpowiedz

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT