Shrap Drakers Fishing - Forum
Dragon Striker PRO
Wieści z nad WKRY
#1
       
Witam.

Od marca czasami wyskakuje nad dolną WKRĘ. W tym roku jest problem z ciągle płynącą brudną wodą.  Marzec, kwiecień i maj. Jeszcze nie trafiłem na "normalną" klarowna wodę. Nurt ma kolor błota. Widoczność na 5 cm. Posiada ktoś wiedzę, skąd to się bierze? "Normalnym" zjawiskiem zwłaszcza w kwietniu było zmętnienie spowodowane porządkami przy odnawianiu stanic kajakowych. Jednak w tym roku brudna , zmącona woda płynie cały czas.
[-] 1 użytkownik polubił post Lecek:
  • bysior (05-18-2020 06:30)
Odpowiedz
#2
Niestety od kilku sezonów już tak jest.Poprawi się dopiero jak na dobre wyjdą rośliny.Zwykle około10 czerwca.Dodatkowo w tym roku brudzą dopływy niosące piach z budowy trasy nr7.
Odpowiedz
#3
(19-05-2020, 10:18)DarekP napisał(a): Dodatkowo w tym roku brudzą dopływy niosące piach z budowy trasy nr7.

Tak się spodziewałem. Dzięki. Z jednej strony dobrze, ale jak dla mnie nie bardzo wędkarsko. Firma wyrabia plan, to i zasuwają w święta i niedzielę.
Odpowiedz
#4
Witam

I moje wielosezonowe doświadczenia mówią że taka woda o tej porze roku to w zasadzie normalność. Fakt. Walory estetyczne nie sa najprzyjemniejsze ale jeszcze 2-3 tyg i powinien być "kryształ" :-)

Pozdr!
"...mam swoją pasję, która pozwala mi na świat patrzeć jaśniej..."

http://biebrzanskieikampinoskie.blogspot.com/ - czyli moje spotkania z Przyrodą
Odpowiedz
#5

           
Wypadu na dolną WKRĘ ciąg dalszy. Niestety  nadal w dole płynie brudna woda. Wyżej jak słyszę jest czysta. Mimo weekendowego kajakowego armagedonu i w większości hołoty z wiosłami, trochę powędkowałem. O zdarzeniach z kajakarzami szkoda pisać. po prostu żałość. Przynajmniej wyleczyłem się z "dziennego" wędkowania w dni wolne i świąteczne. Woda się ogrzała, to ryby się ruszyły. Czy mają koledzy jakieś patenty na Bolenie na muchę Wkrze? Woda na dole brudna i niska, trudno więc łowi na  "upatrzonego". Sporo trzeba się nachodzić i poprzerzucać muchami.
Odpowiedz
Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wieści znad Narwi bysior 104 8.869 Wczoraj, 15:49
Ostatni post: bysior
  Wieści znad Bugu 2020 Artur Z. 22 1.805 03-07-2020, 18:22
Ostatni post: bysior


Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT