Shrap Drakers Fishing - Forum
Artykuły które warto przeczytać!

Killerów trzech

Na co łowić na jesieni?

Sandacze na jesieni?

Kilka sandaczowych spotrzeżeń - nie tylko jesiennych

Autoportret z rybą

Jak dobrze zrobić wędkarskie selfie!?

Czas woblera

Łowienie na lekko!

Małym pontonem...

... po wielkiej mazowieckiej wiśle!

Kobieta z sandaczami

Czyli babskiego wędkowania początki!

W pogoni za boleniem

Potężna baza boleniowej wiedzy!

3D BLEAK PADDLE TAIL

KILLER ze stajni SAVAGE GEAR

Team Dragon 2,75m, Medium-Fast, 3-14g

Czy zasługuje na miano jaziowo-kleniowego klasyka?

DRAGON NANO CORE X4

Cena i jakość za jednym zacięciem!

" Umocnienia brzegowe ? "
#1
Dzięki " poczcie pantoflowej " dowiedziałem się dziś że , mieszkaniec mojej miejscowości . Wystartował z inicjatywą , zainteresował tym nawet miejscowego radnego , zaczęli zbierać jakieś podpisy . Rozchodzi się o to ( w wielkim skrócie ) że rzekomo , ta " wstrętna " Narew . Podmywa burty i z tego powodu na pewno niebawem zmieni swoje koryto . Jedyne wyjście to jakieś betonowe umocnienia . Myślę że chodzi o jakoś betonowo opaskie czy tym podobny twór . Skoro zaczęli zbierać podpisy , to chyba chodzi o jakoś petycje Mysli Tu pojawiają się moje pytania , Gdzież to oni zamierzają z to petycjo uderzyć ? Czy mogą to swoją inicjatywą , realnie coś zdziałać ? No i gdzie mogą uderzyć przeciwnicy tego przedsięwzięcia tacy jak ja , żeby tym " meliorantom " pokrzyżować plany ?
Odpowiedz
#2
Myślę że przeciwnicy tego wszystkiego mogą uderzać i w twarz, nos, szczękę ostatecznie w kolano Mysli..
Na poważnie to chyba tylko jakiś oddział ochrony środowiska.
Odpowiedz
#3
Narew należy pewnie do RZGW i tam trzeba zglaszac swoje ewentualne sprzeciwy. Tak sie składa, ze pracuje w melioracji i tez zdarza nam sie umacniac brzegi. Pracuje juz kilka lat i jedyne umocnienia jakie robimy to opaski faszynowe i narzut kamienny. Betonowych umocnien nie stosujemy już od dluzszego czasu.
Odpowiedz
#4
Betonowe umocnienia mają sens jedynie w wodach górskich gdzie ochrona brzegu musi być solidna (nie raz brzegiem urwiska biegnie droga).

Petycję będą kierować (tak mi się wydaje) albo do Urzędu Gminy albo wprost do RZGW, tudzież KZGW lub WMiUW. Dopytaj się czy to plotka czy jedynie zalążek jakiegoś planu. Skąd pozyskają środki na takie coś, nie przypominam sobie teraz by Unia takie rzeczy finansowała (wątpie by to było oparte na Dyrektywie Powodziowej).

Na pewno musisz reagować szybko i zgłaszać do wszelakich instytucji zajmujących się ochroną środowiska - RDOŚ, WIOŚ i mediów. Przeglądając neta można na trafić na wiele kwiatków (czyt. inwestycji), które nie mają wykonanej ekspertyzy dot. oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Moim zdaniem jeżeli jakiekolwiek plany dojdą do skutku i pieniądze zostaną przeznaczone to opaska zostanie wykonana. Chcą walczyć z tym to kwestia udowodnienia, że wjazd maszyn ciężkich na tereny zalewowe może negatywnie oddziaływać na środowisko, nie skupiając się wyłącznie na środowisku wodnym.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się że powinno , być jakieś realne zagrożenie , żeby umacniać brzegi Mysli Czy jednak , budowę takiej opaski można załatwić , ot tak sobie Bezradny. Na podstawie tego że Narew tam płynie i ktoś sobie zażyczył taką budowle Bezradny
Odpowiedz
#6
Zazwyczaj brzeg umacnia sie wlasnie w miejscach gdzie powstaja różnego rodzaju wyrwy. Ten rok jest wyjatkowo obfity w tego rodzaju inwestycje(czesto w ogole niepotrzebne) ze wzgledu na powodz. Wszelkie instytucje, które zajmują sie rzekami dostały na takie cele olbrzymie pieniądze. Jeżeli beda chcieli coś tam robic to jednak na 100% w przyszlym roku, także macie jeszcze czas żeby to zatrzymać, a to wbrew pozorom nie jest takie trudne.
Odpowiedz
#7
Chapnęli siopy w ramach RDW i heja, hulaj dusza piekła nie ma.

Pozdrawiam

Salmo
Odpowiedz
#8
Mam nadzieje że , sprawa rozejdzie się po kościach Haha Jednak bacznie będę śledził rozwój sytuacji i zdecydowanie reagował w razie " wu " Nerwus ROTFL
Odpowiedz

Shrap-Drakers.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017.

W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group, theme by VIKINGSOFT.

Projekt i realizacja: VIKINGSOFT